Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

11.09.2019 20:30:35 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady.

Mšenská přehrada a její okolí jsou mnohými Jablonečany považovány za nejcennější veřejné prostranství města. Je to atraktivní prostředí pro celoroční rekreaci v těsné blízkosti městské zástavby. Přesto tento hojně navštěvovaný prostor má i svá slabá místa. „Aktuální vizuální podoba Slunečních lázní a jejího nejbližšího okolí bohužel snižuje potenciál celého území. Což je škoda, a proto jsme přistoupili k zadání nové architektonické soutěže, jejíž předmětem je i komplexní architektonicko-krajinářské řešení okolí," informoval náměstek primátora pro rozvoj města Jakub Chuchlík a dodává, že v rámci vyhlášené soutěže bude důležitá celková kvalita a detail navržených staveb. Důraz je rovněž kladen na zachování vzájemného vztahu vody, stezky, baru, louky, volejbalových kurtů a dětských hřišť.

V minulých letech byla vypracována řada dokumentů, které se k tématu okolí přehrady a výše uvedeným slabinám vyjadřují. Některé návrhy zestárly a ztratily platnost, některé jsou stále aktuální, jiné vzbudily silnou veřejnou diskuzi a rozdělily obyvatele na dva tábory. „Po svém nástupu na pozici městského architekta jsem od města dostal úkol na provedení inventarizace dříve zpracovaných návrhů. Součástí tohoto úkolu byla i analýza současného stavu," řekl městský architekt David Pavlišta. Aktuální podněty architekt získával také od občanů, a to v rámci plánovaných veřejných setkání, která probíhala do června tohoto roku. „Relevantní podněty, které vzešly z jednání s občany, se staly součástí zadání této soutěže," upřesnil Pavlišta.

Soutěžící mohou své návrhy odevzdávat nebo zasílat do 15. listopadu 2019 do 15 hodin na podatelnu jabloneckého magistrátu. Následně porota složená ze závislých a nezávislých členů i přizvaných odborníků z doručených návrhů vybere nejlepší z nich. „První tři soutěžní návrhy budou oceněny a jejich autoři budou postupně vyzváni k jednání o navazující zakázce na vypracování projektové dokumentace," uvedl náměstek Chuchlík a upřesnil, že kritéria pro hodnocení jsou kvalita celkového architektonického a krajinářského řešení, splněná očekávání zadavatele soutěže a stavební i provozní náklady.

Řádní členové závislí s hlasem rozhodujícím
MgA. Jakub Chuchlík
Ing. arch Petr Klápště, Ph.D
Ing. Milan Kouřil

Řádní členové nezávislí s hlasem rozhodujícím
Ing. Pavla Drbalová
Ing. arch Josef Faltejsek
Ing. Ondřej Hofmeister
Ing. arch. Michal Kuzemenský

Náhradník závislý
MUDr. Michael Vraný
Ing. Petr Roubíček
MUDr. Věra Fastrová

Náhradník nezávislý
MgA. Marek Přikryl

Sekretář soutěže
Ing. arch. David Pavlišta

Přezkušovatel soutěžních návrhů
Ing. arch. Tomáš Zdvihal

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sluneční lázně se vlnily v rytmu hudby
Model návrhu slunečního pavilonu je vystavený na radnici do konce září
Sluneční lázně na pokračování

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rokytničtí záchranáři budou od příštího roku v novém
Basketbalistky oslavily sedmdesátku výhrou nad Spartou
Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
22.10.: Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn