Helena Vondráčková slaví jubileum na scéně vlastní medailí

27.08.2014 13:31:57 | Autor: pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Helena Vondráčková slaví jubileum na scéně vlastní medailí

Vzácnou návštěvu hostila v úterý jablonecká Česká mincovna. Populární česká zpěvačka Helena Vondráčková si totiž sama vyzkoušela, jaké je to vyrazit si svůj vlastní portrét do drahého kovu. Pamětní medaile s podobiznou zpěvačky vznikají k příležitosti jubilea padesáti let jejího působení na scéně populární hudby.

Svou kariéru nastartovala Helena Vondráčková v pražské Lucerně vítězstvím v soutěži Hledáme nové zpěváky. Za týden - 3. září - pak uplyne padesát let ode dne, kdy Vondráčková v legendárním rozhlasovém Studiu A nahrála svůj první hit, americký zlidovělý tradicionál Červená řeka. Tři roky poté, v roce 1967, pak jako vůbec první československá zpěvačka zazářila na tehdy nejvýznamnějším světovém festivalu Zlatý kohout v brazilském Rio de Janeiro, a je tak od samého počátku své kariéry až do dneška stálicí české ale i světové populární hudby.

Vyjádřením úcty a respektu k její tvorbě, se kterou sklízí úspěch doma i v zahraničí je kromě různých hudebních cen nyní i trojice pamětních medailí vydaná Českou mincovnou a iniciovaná agenturou VIP osobnosti. „Bylo pro mě potěšením, že tak úžasný člověk a profesionálka, jakým je Helena, můj návrh přijala," řekla majitelka agentury Alena Hájková.

Medaili s Helenou navrhl Jaroslav Bejvl

Kresebný návrh medaile připravil špičkový český medailér Jaroslav Bejvl, který opakovaně vítězí ve výtvarných soutěžích České národní banky na návrhy českých pamětních mincí. „Písně Heleny Vondráčkové ze šedesátých let mám v živé paměti. Její tvorbu jsem vždy obdivoval, a proto jsem ani minutu neváhal, když mě Česká mincovna s touto zakázkou oslovila," řekl ke svému dílu Bejvl.

Helena Vondráčková při ražbě vlastní mince v jablonecké mincovně<br />Autor: Karel Nováček Pamětní medaili dominuje portrét Heleny Vondráčkové ve dvojím provedení - na lícní straně je civilní portrét zpěvačky, na rubové pak její podobizna z legendární české pohádky Šíleně smutná princezna. „Vyrazit si vlastnoručně svou první medaili byl pro mě opravdu zážitek. Potěšilo mě, že má medaile je v něčem unikát, a to že jako jediná nese portrét z obou stran, výsledku práce autora si velmi cením," řekla po ražbě Vondráčková.

Medaile budou zlaté i stříbrné

Nejvzácnější zlaté uncové medaile (31,1 g) vycházejí v limitovaném nákladu 100 kusů a zájemce za ně zaplatí 49 000 Kč. Mincovna dále vydává zlaté půluncové (15,56 g) a stříbrné uncové medaile, jejich cena je stanovena na 25 000 Kč respektive 2 000 Kč. „Předpokládáme, že největší zájem bude tradičně o stovku zlatých uncovek. V loňském roce nám zákazníci po slavnostní ražbě s Karlem Gottem zlaté medaile vykoupili během několika dní. Vzápětí se jejich cena na Aukru vyšplhala na neuvěřitelných 80 000 Kč," uvedl Aleš Brix, obchodní ředitel České mincovny.

„Pro zpestření doplníme ve spolupráci se Supraphonem část nákladu, konkrétně 20 zlatých a 250 stříbrných uncových medailí, originálním bookletem s 2CD největších hitů. Křest této sběratelské rarity proběhne v Praze 3. září v den výročí vzniku Červené řeky poté se dostane na pulty našich prodejen," doplnil Brix.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zlatá mince s Jizerským mostem na ozubnici je na světě
Obrazem: Karel Gott razil vlastní medaili
Unikátních medailí s motivem kláštera Zlatá Koruna vyrobí pouze 50 kusů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Advent, Vánoce a Silvestr, jak předejdeme nebezpečí
Krkonošský výlet nabídne výhledy, lezení ve stromech i závody motokár
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
V Jablonci se komunitně plánuje jedenáct let
Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka

Nejčtenější články

27.11.: Provoz v dolním centru Jablonce je už obnovený
25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
26.11.: Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn