Obrazem: Karel Gott razil vlastní medaili

14.11.2013 16:25:17 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Karel Gott razil vlastní medaili

Jablonecká Česká Mincovna ve čtvrtek 14. listopadu vyrazila první zlaté uncové medaile s portrétem zpěváka Karla Gotta. Populární zlatý slavík osobně přihlížel slavnostnímu aktu, a dokonce také sám přiložil ruku k dílu.

Medaile mají být poctou vydanou k jeho celoživotnímu dílu a zároveň dárkem k pětasedmdesátým narozeninám, které legenda české populární hudby oslaví v příštím roce. Mincovna vydává celkem tři druhy medailí - dvě zlaté a jednu stříbrnou.

Zpěvák se sám ujal ražby zlatých medailí, jejichž motiv vybíral ze tří nabízených variant spolu se svojí ženou Ivanou. Do lisu na pamětní medaile založil zlatý střížek, zmáčknul tlačítko a pak již jen sledoval, jak lis tvaruje do kovu jeho portrét silou 150 tun. „Medaili s pořadovým číslem jedna jsem se rozhodl vydražit a prostředky z aukce poputují na dobročinné účely, kde jsou finanční prostředky neustále potřeba," uvedl Karel Gott během slavnostní ražby.

 

Na závěr slavnostního křtu si Česká Mincovna připravila pro Mistra překvapení, a to narozeninový dort ve tvaru obří pamětní medaile. Jde tak vlastně o první dárek k jeho narozeninám. Druhým dárkem pak byla zlatá uncová medaile s pořadovým číslem „1".

„Pro nás je čest razit medaili s portrétem Karla Gotta. Z žijících osobností vybíráme pro ražbu snad jen naše vynikající sportovce. Jubileum, které mistr v příštím roce oslaví, však k vydání pamětní medaile přímo vybízelo. V tom, co dokázal ve své branži v rámci České republiky i celosvětově, u nás nemá konkurenci," připomněl Radek Šulta, ředitel České Mincovny.

Medaile lze zakoupit jak na webu České Mincovny a ve firemních prodejnách v Praze, Brně a Jablonci nad Nisou, tak i u autorizovaných prodejců. Zákazníci dostali šanci objednat si medaile ještě před samotnou ražbou, mincovna o ně zaznamenala velký zájem. „Nejvíce se prodávají stříbrné medaile, které lidé kupují často jako dárek. Zlaté medaile jsou zase považovány za investici. Limitovaný náklad byl v případě těch uncových stanoven na 250 kusů a více než polovina nákladu je již rozebrána," doplnil Tomasz Surdy, který má v mincovně na starosti VIP a korporátní klientelu. Vybírat můžete ze tří variant - zlaté medaile vyjdou v jednouncovém (31,1 g) a v půluncovém (15,56) provedení na 55 000 Kč a 27 500 Kč. Jednouncová stříbrná medaile vyjde na 2 000 Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 82 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Slavíme Evropský den chráněných území

Správa Krkonošského národního parku se připojuje k oslavám Evropského dne chráněných území. Tento svátek připomíná 24. května význam dobře koncipované a udržované sítě velkoplošných chráněných území na evropském kontinentu a jejich roli v zachování přírodního, kulturního a historického dědictví. Další informace

Krkonoše jsou opět čistější, na skládce skončí 5 tun odpadu

Dvě stovky pracovníků Správy KRNAP a na sedm desítek dobrovolníků závěrem minulého týdne vyrazily na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky. Výsledkem je více než 5 tun odpadu, který skončí na skládce. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vlivem mikrospánku vyjel mezi Frýdštejnem a Malou Skálou ze silnice
Změny v městské hromadné dopravě v Jablonci nad Nisou
Na jablonecké křižovatce řidič nedal přednost v jízdě
Změny na jabloneckém magistrátě, dvě koordinátorky mluví ukrajinsky
Jablonec koupí třetí mobilní kameru

Nejčtenější články

23.05.: V Zásadě vyjel ze zatáčky a narazil do sloupu elektrického vedení
23.05.: FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla
24.05.: Skvělý vstup atletů LIAZU do první ligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace