FOTO: Pětadvacátý ročník smržovských Lyžníků se vydařil

17.02.2020 09:00:06 | Autor: Lenka Röhrichová | Rubrika: Sport | Obce: Smržovka

FOTO: Pětadvacátý ročník smržovských Lyžníků se vydařil

I přesto, že je letošní zima na sníh chudá, ve Smržovce se ho díky sněhovým dělům a sprchám podařilo na lyžařském vleku Filip nasněžit dostatek, aby se zde mohl v sobotu 15. února uskutečnit již 25. ročník Lyžníků.

Tradičním místem konání je totiž smržovský Kedr, ale tam by letos závodníci mohli jezdit pouze po trávě. Na Filipu se v sobotu sešlo na osmdesát závodníků v dobových kostýmech, s prkýnky, na která si troufnou právě pouze nadšenci pro toto tradiční recesistické klání.

Soutěžní kategorie byly tři - ženy, muži a junioři a soutěžilo se ve třech disciplínách - paraslalomu, sjezdu s výběhem a hup-skok-letu. Při paraslalomu se z kopce spustí dva závodníci, kteří musí v co nejkratším čase prokličkovat dřevěnými kůly až do cíle. Druhou disciplínu museli pořadatelé přizpůsobit místu konání, a tak místo tradičního sjezdu na dojezd, kdy se na Kedru závodníci spustili z kopce a vyjeli co nejvýš do protisvahu, se na Filipu vrhli lyžnice a lyžníci z kopce dolů, v určeném místě prudce zatočili o 180° a do kopce vyběhli.

Lyžníci na Smržovce 2020<br />Autor: Zdeněk Horák Podle reakcí a povzbuzování byla tato disciplína divácky velmi atraktivní. Soutěž uzavřel tradiční dvoukolový hup-skok-let, při kterém se závodníci snaží při rozjezdu nabrat co největší rychlost, na lopatami uplácaném skokánku se odrazí a snaží se doletět co nejdál. Někteří dopad ustojí, někteří předvedou nádherné pády, letos všechny se šťastným koncem. Vyhlášení výsledků se, jako už několik let po sobě, uskutečnilo v sále smržovského Parkhotelu za hudebního doprovodu kapely Benedetta.

Pro závodníky, kteří obsadili první tři místa, připravili organizátoři originální diplomy a stejně originální mok, rum Božkov originál (junioři samozřejmě dostali „rychlé špunty"). Ani ostatní však neodešli s prázdnou, dostali upomínkový list, pamětní odznak a vynikající guláš.

A kdo že při jubilejním 25. ročníku obsadil příčky nejvyšší? V paraslalomu zvítězili Jana Novotná a Petr Pařízek, v kategorii junioři Ota Kubín. Ve sjezdu na dojezd Martina Kurková, Michal Martinek a opět Ota Kubín. A v hup-skok-letu se o první místo dělila Jana Novotná s Radkou Vodičkovou, mezi muži zvítězil Miroslav Pivnička a v kategorii junioři dolétli stejně daleko Tomáš Franc, Ota Kubín a Jan Kubín. Čtvrt století slavící smržovští Lyžníci už jsou minulostí a nezbývá než vzpomínat a těšit se na další ročníky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skol! Smržovští lyžníci na sportovní scéně už popětadvacáté
Únorové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Lyžníci se sjedou po čtyřiadvacáté na Smržovku
Lyžníci se sjeli po dvaadvacáté na Smržovku
Obrazem: Lyžníci ve Smržovce 2016
Obrazem: Lyžníci 2015
Obrazem: Historických lyžníků se na Smržovce sešlo přes padesát
Smržovská akce Lyžníci 2014 je zrušena
Obrazem: Lyžníci na Smržovce 2013

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 99 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Spartak Rychnov je stále na čele východní skupiny I.B třídy
Noční linka autobusu v Jablonci dočasně jezdit nebude
Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit
V derby Desná vs. Mšeno padlo osm gólů

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
23.09.: Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn