Dvoudenní slavnost s cyklojízdou Tanvaldskem opět uctí Járu Cimrmana

09.06.2017 11:32:08 | Autor: Kateřina Preusslerová | Rubrika: Zprávy | Obce: Příchovice,Zlatá Olešnice,Tanvald

Dvoudenní slavnost s cyklojízdou Tanvaldskem opět uctí Járu Cimrmana

XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana letos proběhne v rámci dvoudenní slavnosti, která se již v našem regionu stává tradicí. Letos se můžeme těšit na pestrý program na dvou místech a ve dvou dnech, který bude ve znamení Divadlo Járy Cimrmana - dětem.

V sobotu 10. června proběhne v Areálu U Čápa Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana s bohatým hudebně dramatickým programem nejen s dětmi a pro děti, ale i s mnoha překvapeními.

V neděli 11. června pojedou z Návarova nadšenci na historických bicyklech i na modernějších strojích tradiční Spanilou jízdu Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova. Zastaví se až v Tanvaldu - Šumburku u kostela. Zde bude jízda přivítána a oslavena. V programu vystoupí herci Divadla Járy Cimrmana, a umělci mnozí - z domoviny i Prahy.

Na slavnosti jsou srdečně zváni příznivci historie, cyklistiky a poezie Cimrmanovy doby. Vítáni jsou návštěvníci v dobovém oděvu a také všichni, kdo mají rádi laskavý humor, recesi a dobrou náladu.

Sobotní Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana Příchovice

V bohatém programu od 13.00 hodin si vyberou nejen děti, ale i dospělí: Vůně první republiky - příjezd historických automobilů * kontrola, jak roste švestka pod Majákem Járy Cimrmana * Cesta pohádkovým lesoparkem * „Balónky s přáním do nebe" (charitativní akce pro potřebné děti) * stopa Járy Cimrmana v Čechách i na Moravě * Hodina zpěvu se Zdeňkem Svěrákem a sborem Sedmihlásek * Sládkova soutěž * vyhlášení výsledků soutěže „Všeuměl". K dobré pohodě a občerstvení z místních luhů, hájů i zdrojů hraje hudba Stan Band.

V sobotu večer bude žižkovským Divadlem Járy Cimrmana sehrána v Kině JAS Járy Cimrmana v 19.00 hodin pohádka Dlouhý, široký a krátkozraký.

Nedělní program

V neděli dne 11. 6. 2017 bude slavnost začínat v Tanvaldu programem pro děti u kostela sv. Františka z Assisi na Šumburku a v přilehlém parku. Program pro rodiny s dětmi bude zahájen v 9.30 hodin dílničkami připravenými Střediskem volného času Tanvald a veselými soutěžemi. Svojí taškařicí děti v 10:15 potěší Klaun Bilbo. I v neděli bude pokračovat charitativní akce pro potřebné děti Balónky s přáním do nebe.

9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Tradiční Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana na velocipedech všeho druhu přijede ke kostelu kolem hodiny polední. Spanilá jízda 2017 bude ráno startovat na dvou stanovištích: V 8:55 začne slavnostní Start spanilé jízdy v Návarově u mostové vyhlídky.  U mostu Járy Cimrmana proběhne malá slavnost, žíznivým se dostane stylového občerstvení v Penzionu Rusalka. Spanilá jízda pokračuje přesunem kolmo do místa mezistartu Na Vrších: Nahoru, nahoru, na Járovu podporu!

Do Návarova se účastníci mohou dopravit odkudkoliv kromě jízdy na svých drahých bicyklech i vlakem v 8:27 z Tanvaldu, ve kterém bude řazen „kolovůz". Po slavnostním úvodním startu bude cyklistům nabídnuta možnost vyvezení jejich historických strojů až do místa mezistartu, do Zlaté Olešnice - Na Vrších.

Přeprava pěších účastníků i velocipedistů (včetně bicyklů) z místa startu rovnou do Tanvaldu (bez účasti na mezistartu Na Vrších a na vlastní spanilé jízdě lukami Tanvaldska) je možná také rychlíkem z Prahy jedoucím do Tanvaldu, který mimořádně k této příležitosti zastaví v Návarově v 9:47.

V 10:30 bude spanilá jízda slavnostně odstartována také v místě Mezistartu ve Zlaté Olešnici - Na Vrších. Mezistart se zdravicemi proběhne v místě druhého zastavení na Cyklostezce Járy Cimrmana - v „Místě vize". Stanoviště mezistartu bude od hlavní silnice vyznačeno a občerstvení žíznivých zajištěno zlatoolešnickými hasiči.

Program u kostela sv. Františka z Assisi v Tanvaldu - Šumburku bude zahájen poledním přivítáním spanilých jezdců, uvítáním vážených hostů a zdravicemi herců Divadla Járy Cimrmana. Další program se ponese v duchu písniček Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, které představí dětské pěvecké sbory ZUŠ Tanvald - Hlásek a Melodia. Neohrožení cyklojezdci se budou oslavovat Velkým defilé.

Spanilí návštěvníci se mohou těšit na pokračování programu, ve kterém dále vystoupí pěvecký sbor Gymnázia Tanvald, artistická skupina Mistral Company Tanvald a flašinetář pan Hejral se svojí „poudačkou". K dobré náladě, poslechu i k tanci bude před kostelem pod širým nebem hrát dobový orchestr O. V. J. Dixie od 10.30 do 16 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červnu
Obrazem: Slavnostní zahájení 50. sezony Divadla Járy Cimrmana
Obrazem: Spanilá jízda v rámci oslav Půlstoletí s Cimrmanem
Divadlo Járy Cimrmana oslaví na Tanvaldsku svou 50. sezonu
Obrazem: Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana 2016
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2016
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2015
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Na Tanvaldsku si dali dostaveníčko příznivci Járy Cimrmana

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát s časovým programem

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů proti vzteklině se v Jablonci koná 19. září
Program Městského divadla Jablonec v září
Házenkáři postoupili do 3. kola poháru přes prvoligový Dvůr Králové
Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost
Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Nejčtenější články

13.09.: Tatrhy se rozloučí s létem na jablonecké přehradě
13.09.: Památky se zábavou propojí v Jablonci 14. září
13.09.: Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn