Do Jablonce nad Nisou opět zamíří mladí špičkoví atleti

17.09.2020 14:46:03 | Autor: Dušan Molitoris, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Do Jablonce nad Nisou opět zamíří mladí špičkoví atleti

Pořadatelé atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec připravili na víkend 19. a 20. září velkou atletickou podívanou. Po šesti letech a potřetí v krátké historii se tam koná Mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let.

V této kategorii se objeví na startu řada atletů, kteří již v těchto letech patří mezi naši atletickou špičku a reprezentují naši republiku na závodech v zahraničí. Závodů se zúčastní přes 400 závodníků z celé republiky.

O tituly mistrů se bude bojovat v 38 disciplínách mužů a žen. Závody začnou na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou v sobotu 19. září od 13 hodin a v neděli 20. září pokračují od 10 hodin.

Organizační výbor připravil závody po všech stránkách. Ve spolupráci s Českým atletickým svazem nebude chybět velká obrazovka, bude také zajištěn stream ze závodů, rozhovory na ploše, světelné tabule a měření. Na celkovém zajištění se bude podílet více než stovka organizátorů, přes padesát rozhodčích a čtyřicet pracovníků techniky.

Slavnostního zahájení se zúčastní náměstek hejtmana Libereckého kraje Petr Tulpa a primátor města Jablonec Jiří Čeřovský. Nebude chybět naživo zazpívaná hymna. Součástí celého programu bude také v sobotu večer slavnostní otevření vrhačského areálu TJ LIAZ Jablonec v Srnčím dole, kde proběhnou obě soutěže v hodu kladivem.

„Moc se na výkony našich skvělých mladých atletů těším. Jako každý rok budou mezi sebou zápolit ti nejlepší. Pevně věřím, že se dočkáme třeba i nějakého nového rekordu. Uvidíme, jaké pro to budou povětrnostní podmínky. Chtěl bych poděkovat pořadatelům, kteří se v Jablonci nad Nisou každoročně starají o plynulý průběh jakékoli atletické soutěže," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

V areálu je postavena nová budova s posilovnou a odhodovou místností. Nechybí zázemí, jako jsou šatny a sprchy. Velkou podívanou slibuje kvalitní konkurence závodníků a v řadě disciplín uvidíme vedoucí závodníky českých tabulek.

V mužích to je Jiří Polák v běhu na 200 metrů, který letos zaběhl čas 20.63, v běhu na 400 metrů Matěj Krsek vévodí tabulkám časem 46.00. Ve výšce je to Marek Bahník, který letos skočil 222 cm. Ve skoku o tyči je v tabulkách druhý jablonecký odchovanec Dan Bárta výkonem 541 cm. V ženách uvidíme tři vedoucí průběžných tabulek. Nejlepší českou sprinterku Nikolu Bendovou, která má zaběhnuto 100 metrů za 11.47, 400 metrů poběží Lada Vondrová, přičemž její letošní výkon je 51.35. Trojici doplňuje tyčkařka Amálie Švabíková, která zatím má skočeno 455 cm. Na startu by neměla chybět ani výškařka Michaela Hrubá (letos má skočeno 187 cm).

Domácí oddíl TJ LIAZ Jablonec přihlásil do soutěže nadějné dorostence a dorostenky. Ve skoku vysokém Víta Monzara ve skoku dalekém Tomáše Osobu a Štěpána Schuberta, velkou naději mají oba tyčkaři Jáchym Štancl a Karel Velička. V kategorii žen se po vleklém zranění objeví Adéla Novotná v běhu na 100 metrů, v hodu diskem Sára Dočekalová a v obou překážkových bězích to bude Vendula Štanclová. Každé umístění těchto závodníků do desátého místa bude velkým úspěchem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Gigant se atletům LIAZU vydařil. Přivezli devět medailí
Roman Kadavý má kompletní sadu medailí
Mistrovství žáků a žákyň ovládla suverénní Adéla Novotná
V Ostravě byla z Jabloneckých nejlepší Leona Vokálová
Obrazem: MČR do 22 let v atletice - neděle
Obrazem: MČR do 22 let v atletice - sobota

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošský výlet nabídne výhledy, lezení ve stromech i závody motokár
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
V Jablonci se komunitně plánuje jedenáct let
Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka
V našem kraji dále klesl počet aktuálně nakažených za týden o 1582

Nejčtenější články

25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
27.11.: Provoz v dolním centru Jablonce je už obnovený
26.11.: Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn