Články autora - Miroslav Gorčík - strana 5

Obrazem: Hurá do Afriky se skřítkem Pastelkou

17.11.2012 | Zprávy | Jablonec nad Nisou | foto (85)
Na film Hurá do Afriky pozval náměstek primátora Jablonce nad Nisou Petr Vobořil děti, které v posledních dvou letech vyhrály ve výtvarné soutěži Malujeme pro skřítka Pastelku. | více

Obrazem: K výročí vzniku republiky ocenili nejlepší jablonecké policisty

29.10.2012 | Zprávy | Jablonec nad Nisou | foto (61)
U příležitosti výročí vzniku samostatného Československého státu byli v pondělí 29. října v městském divadle v Jablonci nad Nisou oceněni místní policisté. | více

Slavnostní připomenutí vzniku samostatného československého státu

29.10.2012 | Zprávy | Jablonec nad Nisou | foto (35)
V pondělí 29. října od 13 hodin se u Památníku obětí 1. světové války v Tyršově parku uskutečnil slavnostní akt k připomenutí 94. výročí vzniku samostatného československého státu. Na které nás pozval Primátor města Ing. Petr Beitl.

Obrazem: Na Rampě proběhlo předkolo soutěží Brána a Dětská Porta

22.10.2012 | Kultura | Jablonec nad Nisou | foto (74)
Krásná slunná neděle 21. října znamenala pro mnoho mladých muzikantů den plný očekávání, zda postoupí či nepostoupí do národního finále alespoň jedné ze soutěží. V Klubu Na Rampě proběhlo severočeské předkolo dvou autorsko - interpretačních soutěží. | více

Obrazem: Přespolní běh v Lučanech

22.10.2012 | Sport | Lučany nad Nisou | foto (90)
Ve sportovním areálu v Lučanech se konal tradiční přespolní běh, který byl letos zařazen do Poháru Libereckého kraje. Na start se postavilo více jak 300 běžců v kategoriích od předžáků po dospělé.

Senátorem zvolen Jaroslav Zeman

21.10.2012 | Zprávy | Albrechtice v Jizerských horách | foto (38)
Historicky prvním senátorem za ODS byl o víkendu zvolen starosta Albrechtic a majitel Detoa Albrechtice Jaroslav Zeman, který ve druhém kole získal 63,62 %. Ve druhém kole porazil svého soka Stanislava Eichlera, který získal 36,37 % hlasů voličů. | více

Obrazem: Memoriál Františka Šálka potěšil automobilové bouráky

20.10.2012 | Sport | Tanvald | foto (77)
V sobotu 20. října se konal jeden z nejoblíbenějších motoristických podniků v Tanvaldu. Třetí Autošťouch, který je zároveň Memoriálem Fandy Šálka, přilákal mnoho automobilových příznivců z širokého okolí. Novinkou letošního ročníku byl závod žen. | více

Zemana podporuje Žur i Vraný

18.10.2012 | Zprávy | Jablonecko | foto (12)
Do druhého kola senátních voleb získal kandidát do Senátu Parlamentu České republiky Jaroslav Zeman podporu několika osobností, kteří spolu s ním bojovali v prvním kole o hlasy voličů.
| více

Biskup Jan Baxant požehnal statutárnímu městu Jablonec nad Nisou

17.09.2012 | Zprávy | Jablonec nad Nisou
V obřadní síni jablonecké radnice v pondělí 17. září dopoledne proběhlo slavnostní setkání představitelů města, zástupců církví, které ve městě působí, i zastupitelů s biskupem litoměřické diecéze Monsignorem Janem Baxantem. Biskup přijal pozvání primátora Petra Beitla a požehnal statutárnímu městu Jablonec nad Nisou. | více

Stop den na zásadském hřišti

16.09.2012 | Volný čas | Zásada | foto (42)
Třetí ročník akce Stop den na zásadském hřišti s ukázkami Integrovaného záchranného systému se uskutečnil v sobotu 15. září od 14:00 do 18:00.

Nalezeno článků: 312, zobrazeno: 41-50

1 ... 3 4 5 6 7 8 ... 32

Webové stránky kraje získaly novou podobu

Přívětivější vizuální zpracování, snadnější dostupnost informací, strukturované stránky krajských odborů, formuláře na jednom místě či přehledné aktuality. To vše a mnoho dalšího přináší nová podoba webových stránek Libereckého kraje. Adresa zůstává neměnná, a to https://www.kraj-lbc.cz/. „Vzhled, funkčnost a přehlednost webu kraje již potřebovaly výraznou změnu. Jsem rád, že můžeme nyní spustit novou verzi stránek. Běžný uživatel samozřejmě najde veškeré informace stále na stejném místě tak, jak je zvyklý, a to na https://www.kraj-lbc.cz/," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Kraj hledá Památku roku pro letošek. Nominace přijímá do 30. dubna

Již jen několik dní je možné přihlásit se do devátého ročníku soutěže Památka roku 2023 Libereckého kraje; termín vyprší 30. dubna. Soutěž, jejímž cílem je upozornit na úspěšné obnovy kulturních památek a poukázat na ojedinělé stavby v našem regionu, vypisuje Liberecký kraj. „Skutečně velice stojíme o to, aby se nám hlásilo co nejvíce majitelů úspěšných obnov památek. Jejich obnovy jsou inspirací příkladem pro ostatní majitele," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje. Předchozí článek