Naše Jablonecko - Rubrika Sport » Biatlon

Rubrika Sport » Biatlon. Zpravodajský server nasejablonecko.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Jablonecka. Ryze regionální projekt, který pro občany Jablonecka připravuje zkušený tým novinářů.

Strhující závěr přinesl Veronice Vítkové bronz

Tři biatlonisté v TOP 10, nejlepší Moravec druhý

Už minulý týden v Oberhofu ukázali čeští biatlonisté stoupající formu směrem k olympijským hrám v Pchjongčchangu. Nyní ji v Ruhpoldingu potvrdili. Ve vytrvalostním závodu Světového poháru skončili tři v elitní desítce. První stupně vítězů slaví Ondřej Moravec, který nestačil jen na Martina Fourcada. Na pátém místě dojel Michal Krčmář, osmý skončil Michal Šlesingr, všichni členové SKP Jablonec.

Obrazem: Rychlostní závod žactva v biatlonu v Břízkách

Oblastní kvalifikační rychlostní závod volnou technikou v biatlonu pro kategorii žáků a žaček se konal v pátek 29. prosince. Jelo se na tratích 3 a 4 km ve sportovním areálu Centra sportu Ministerstva vnitra Olymp, který má pořadatelský klub SKP Kornspitz Jablonec ve výpůjčce.

15.01.2018 | Sport | Jablonec nad Nisou
V posledním závodě při zastávce Světového poháru v biatlonu v německém Ruhpoldingu se jel hromadný závod pro 30 nejlepších biatlonistek současného stavu SP. Česko zastupovaly dvě závodnice - Veronika Vítková a Eva Puskarčíková. | více

JBC-referendum2018

Právě včas vybojovala Veronika Vítková na Světovém poháru bronz

05.01.2018| Sport | Jablonec nad Nisou
Po nepříliš dobrých výsledcích českého biatlonového týmu v počátku sezony se po vánočním potrénování očekával nějaký zlepšený výsledek. A zadařilo se! Zatím nejlepší výsledek se dostavil ve čtvrtek 4. ledna v německém Oberhofu. Při neúčasti loni maximálně úspěšné Gabriely Koukalové se o medailové umístění postarala její dlouholetá parťačka Veronika Vítková, která ve sprintu obsadila 3. místo a poprvé v tomto ročníku SP vystoupala na stupně vítězů. | více

Nová zbraň biatlonistů představena

11.11.2017| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (21)
Vedení reprezentace českého biatlonu získalo speciální návěs, který na cestě mezi zastávkami Světového poháru pojme tuny materiálu a zároveň ho lze díky speciálním výsuvným nohám dokonale ukotvit na nezpevněném povrchu v areálech Světového poháru. K němu je nezbytná kvalitní logistická podpora, spolehlivý tahač a zkušený tým dispečerů a řidičů, kterou zajišťuje logistický partner DB Schenker. | více

Obrazem: Český pohár v letním biatlonu pořádali v Břízkách

25.05.2017| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (8)
V Břízkách se v sobotu konal Český pohár v letním biatlonu v disciplíně sprint pro všechny věkové kategorie od přípravky přes žactvo až k dospělým na tratích od 700 metrů do 4 kilometrů. V cíli pro všechny závodníky byl připraven čaj a oplatka a pro některé i čerstvá travička k zalehnutí po vyčerpávajícím běhu.

Obrazem: Gábina Koukalová potěšila fanoušky v Kunčicích

07.05.2017| Sport | Jablonec nad Nisou
Biatlonistka SKP Kornspitz Jablonec Gabriela Koukalová si po vyhlášení nejlepších biatlonistů našla čas ještě zajet v pátek 5. května do Kunčic nad Labem na autogramiádu s místními fanoušky. Doprovázel ji i manžel Petr Koukal a zpovídali ji moderátoři Aleš Suk a Vladimír „Gustav" Sturm a také biatlonová expertka Lenka Votočková. | více

Obrazem: Biatlonová exhibice v Břízkách zakončila skvělou sezonu

23.03.2017| Sport | Jablonec nad Nisou | foto (52)
V jabloneckém areálu v Břízkách se ve středu 22. března konala biatlonová exhibice. Té se se zúčastnila kompletní reprezentační špička včetně všech medailistů z nedávného světové šampionátu a světového poháru, včetně vítězky dvou malých křišťálových glóbů Gabriely Soukalové. | více

Stříbrná Gábina má další malý globus

19.03.2017| Sport | Jablonec nad Nisou
Téměř po čtyřech měsících se v neděli jely poslední závody letošního Světového poháru biatlonistů, byly to závody s hromadným startem žen i mužů a přinesly další úspěchy českým závodníkům. V závodě žen to byla opět Gabriela Koukalová, která vybojovala druhé místo a na konci sezony potěšila krásným čtvrtým místem Veronika Vítková. Při špatné formě Dahlmeierové to Gábině stačilo na zisk malého glóbusu za závody s hromadným startem. | více

V Břízkách připravují jako vyvrcholení sezony opět biatlonovou exhibici

I letos jablonecký biatlonový klub SKP Kornspitz pořádá exhibici a Mistrovství ČR v biatlonu mužů a žen. Mimořádná sportovní událost se koná na stadionu v Břízkách ve středu 22. března od 16.30. Svým jabloneckým fanouškům se představí hvězdy biatlonového nebe v čele s Gabrielou Koukalovou a Ondřejem Moravcem. | více

Gabriela Koukalová opět na stupních vítězů

18.03.2017| Sport | Jablonec nad Nisou
Poslední vystoupení českých biatlonistů v letošním Světovém poháru probíhá tento víkend v norském Oslu a naši závodníci opět ukazují českým reprezentantům, jak se bojuje o úspěchy. A nejsou to jen osvědčení Moravec s Koukalovu, ale téměř všichni ostatní z národní reprezentace. Po pátečním sprintu postoupilo do sobotní stíhačky všech pět mužů, ale také tři ženy.  | více

Ondra Moravec se dočkal, má stříbro

16.02.2017| Sport | Jablonec nad Nisou
Moravec získal pro sebe pátou medaili ze světových šampionátů, individuální titul mu však znovu unikl. V Hochfilzenu při letošním MS v biatlonu byl dosud dvakrát pátý ve sprintu a ve stíhacím závodu, na MS před dvěma lety v Kontiolahti skončil na této trati třetí. Pouhé tři vteřiny dělily Ondřeje Moravce od historického titulu mistra světa. V individuálním závodu mužů na 20 km nestačil český reprezentant pouze na Američana Baileyho. České stříbro podtrhl vynikajícím výkonem i Michal Krčmář, jenž dojel šestý. | více

Gábina má kompletní sbírku medailí z MS

15.02.2017| Sport | Jablonec nad Nisou
Jablonecká biatlonistka Gabriela Koukalová byla před vytrvalostním závodem na MS v biatlonu v Hochfilzenu nejdříve zlatá ve sprintu, bronzová ve stíhacím závodu a nyní stříbrná v závodě vytrvalostním. I při třetím individuálním startu totiž získala Gabča na světovém šampionátu biatlonistek v Hochfilzenu medaili. Stejně jako ve stíhacím závodě nestačila jen na Němku Lauru Dahlmeierovou, třetí skončila překvapivě Italka Alexia Runggaldierová. | více

starší aktuality

Liberecký kraj hledá nového ředitele Domova důchodců v Jindřichovicích

Ředitel Domova důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem Petr Pávek, který v říjnových volbách získal mandát v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, se kvůli práci poslance vzdal místa ředitele domova důchodců. Rada kraje proto v úterý 9. ledna odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na nového ředitele. Nového ředitele Domova důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem by měla odborná komise vybrat a doporučit Radě Libereckého kraje ke schválení do 20. února tohoto roku.

ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh prezidentských voleb

ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ, která působí na území 11 krajů, přijala opatření, díky kterým by měl být zajištěn zdárný a bezproblémový průběh voleb. Společnost zrušila v termínu voleb plánované odstávky elektřiny a posílila počty pracovníků jak v terénu, tak i na call centru a dispečinku pro nenadálé poruchy způsobené nepříznivým počasím. Na celém zásobovacím území společnosti ČEZ Distribuce nebudou v termínech od 12. ledna, 13 hodin do 13. ledna, 24 hodin (1. kolo prezidentských voleb) a od 26. ledna, 13 hodin do 27. ledna, 24 hodin (v případě konání 2. kola prezidentských voleb) prováděny plánované práce na distribučním zařízení, se kterými by bylo spojeno přerušení nebo omezení dodávky elektřiny.