Zlodějského fantoma kriminalisté chytili

26.10.2010 13:53:36 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Zlodějského fantoma kriminalisté chytili

Muže označovaného za fantoma jabloneckých obchodů a lékařských ordinací chytili kriminalisté. Dvacetiletý muž se nyní nachází ve vazební věznici v Liberci, v případě odsouzení mu hrozí v krajním případě pět let vězení. Mladík je obviněný ze čtyř trestných činů - krádeže, poškozování cizí věci, neoprávněného držení platební karty a porušování domovní svobody.

„Na krádežích v centru Jablonce se podílel velmi výrazným způsobem," řekl komisař Aleš Stránský.

Kriminalisté ho zatím viní z 31 letošních případů se škodou za 370 tisíc korun. „Na některá místa se i vracel. Třeba v prodejně oděvů v Máchově ulici byl třikrát," přiblížil Stránský.

Na řadu krádeží přišli majitelé se zpožděním. „Byl velmi zručný. Uměl otevřít plastové okno nebo dveře tak, že nebylo vidět násilné vniknutí," upozornil další z vyšetřovatelů Milan Nygrín.

Mladík si nejčastěji odnášel peníze z pokladen, oděvy, elektroniku. V lékařských ordinacích si bral také léky. „Nebylo toho tolik, aby z nich mohl vyrábět drogy," podotkl Nygrín. Část ukradených věcí našli u něj doma při domovní prohlídce.

Kriminalisté nevyloučili, že obviní další osoby. „Neměl stálého spolupachatele. Několik dalších lidí máme pod dohledem a vyhodnocujeme jejich podíl," řekl Stránský.

Dvacetiletý mladík podle kriminalistů užívá drogy. Nepoctivému řemeslu se věnuje od 15 let a několikrát již byl odsouzený. Kvůli krádežím ho kriminalisté stíhali naposledy loni a tři měsíce byl ve vyšetřovací vazbě. Z ní ho pustili letos v lednu, krást začal podle poznatků kriminalistů znovu od května.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bobři se vracejí i do českých Krkonoš

Dobré zprávy jsou někdy doprovázeny i jinými, méně radostnými. První doklad (alespoň nám známý) o tom, že se do Krkonoš po několika staletích vrátil největší evropský hlodavec bobr, byl totiž získán v důsledku jeho usmrcení automobilem. Hlodavec byl nalezen na kraji hlavní silnice č. 14 - přímo naproti jezu na Jizeře v Horní Sytové (součást obce Víchová nad Jizerou). Více podrobností

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě

Nejčtenější články

11.04.: Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
09.04.: Volejbalistky TJ Bižuterie ovládly Krajský přebor juniorek ve volejbalu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace