Zlatý hattrick Markéty Davidové na olympiádě mládeže

01.02.2012 18:53:08 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Zlatý hattrick Markéty Davidové na olympiádě mládeže

Po celý tento týden probíhá v Moravskoslezském kraji V. zimní olympiáda dětí a mládeže, kde se soutěží v deseti sportech. Liberecký kraj mimo jiné reprezentují i mladé biatlonistky SKP Jablonex a jen ony získaly šest medailí. Dvě zlaté v individuálních disciplínách a jednu ve štafetě vybojovala janovská Markéta Davidová.

Zlatou sbírku si na Pustevnách otevřela v pondělí při rychlostním závodě volnou technikou na 4 km, kde ji bronzovou medailí podpořila další janovská odchovankyně Eliška Němečková (na snímku zleva Němečková, vpravo Davidová).

Ve druhém závodě starších žákyň na 5km klasicky opět dominovala Markéta, Eliška skončila tentokrát šestá. Třetí zlatou získala se svojí kolegyní Němečkovou ve štafetě 3 x 3 km volně, kde je do trojice doplnila dokonce mladší žákyně Barbora Smetanová. Medailovou žeň jabloneckých biatlonistek na půltucet doplnila právě Barbora Smetanová ziskem dvou bronzových medailí ve své mladší kategorii.

Po třech dnech je v soutěži krajů Liberecký kraj suverénně na čele hodnocení se ziskem 149 bodů, druhý domácí Moravskoslezský kraj má 74 bodů a třetí Zlínský 73 bodů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace