Zimní sportování na ZŠ Tanvald Sportovní

15.02.2023 22:38:36 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Zimní sportování na ZŠ Tanvald Sportovní

Bydlíme na horách, takže zasněžené kopečky, sněhuláci, lyže, brusle, boby, sáňky jsou s nimi neodmyslitelně spjaté. Letošní zima a její proměny počasí byly hodně záživné a pestré. I přes to všechno se v rámci možností podařilo udržovat v provozu kluziště, běžecké tratě na Městském stadionu a U Lesíka, rozjela se tanvaldská sjezdovka Pionýrka. Naše škola za to velmi děkuje všem, kteří se o zimní sportoviště starají.

Na kluzišti se prostřídali téměř všichni žáci naší školy. Neskutečný komfort máme v tom, že vyrazíme v bačkorách do bruslárny, vyměníme "bačky" za brusle a jdeme na led.

S běžkami jsme začali už před vánoci na stadionu, šesťáci se připravovali na lyžařský běžecký kurz na Jizerce. Ten jsme byli nuceni vzhledem k roztání sněhové pokrývky i na Jizerkách přesunout na březen. Únor k nám byl příznivější a opět jsme mohli do běžeckých stop na stadionu a U Lesíka naskočit. Učili se, zdokonalovali techniku běžeckého lyžování, trénovali fyzičku, abychom březnový kurz na Jizerce bez problémů zvládli.

Disciplíny alpského lyžování jsme letos premiérově vyzkoušeli v rakouských Alpách. Padesátka lyžařů vyrazila na alpské svahy do střediska Zettersfeld ležícího nad městečkem Lienz. Díky dotačnímu programu z Národního plánu obnovy se nám podařilo pro žáky zajistit velmi zajímavou a přívětivou cenu.

Lyžařsky a snowboardově jsme se posunuli o veliký krok dopředu a na kopcích Zettersfeldu jsme svým umem vynikali, z čehož jsme my učitelé měli obrovskou radost. A konečně bobování, sáňkování, stavění sněhuláků, které známe z Ladovských obrázků. To jsme si také užili a věříme, že ještě užijeme. A to nejen během školního dopoledne, ale i v odpoledních hodinách strávených ve školní družině.

Paní Zimo děkujeme... Zároveň děkuji všem učitelům i rodičům, kteří s dětmi vyráží na zimní sportoviště, podporují je v pohybu, který je obzvláště v dnešní době tolik potřeba.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zimní Pohár běžce Tanvaldu odstartoval obratností
Obrazem: Vánoční zpívání na schodech tanvaldské sportovky 2022
Pořádali seznamovací kurzy šesťáků Tanvaldské Sportovky
Tanvaldská Sportovka odstartovala nový školní rok
Obrazem: Tanvaldská Sportovka zapsala budoucí prvňáčky
Obrazem: Milá návštěva na tanvaldské sportovce
Tanvaldská Sportovka děkuje za zimní sportovní vyžití v Tanvaldě
Obrazem: Rej masek na Pionýrce
Obrazem: Olympijské sportovní odpoledne v Tanvaldě
Tanvaldská sportovka se seznamovala na Jizerce
Na tanvaldské sportovce zahájili nový školní rok
Zápis po zápise budoucích prvňáčků ZŠ Tanvald Sportovní
Deváťáci z tanvaldské sportovky jezdili na Vltavě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
Program kin v Jablonci nad Nisou od 16. do 29. března
Do botanické zahrady v Liberci připutovaly nové masožravé rostliny

Nejčtenější články

18.03.: Motocyklista zemřel v Jablonci po srážce se sanitkou
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
19.03.: Obrazem: Maškarní rej na vleku U Pily 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace