Zimní sezona v Tanvaldě na sportovce

19.02.2019 13:12:36 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Zimní sezona v Tanvaldě na sportovce

Zima nám letos ukázala snad všechny svoje tváře, přes vytrvalé sněžení, proudy vody, třeskuté mrazy, až po slunnou jasnou oblohu. Se sněhovou pokrývkou a mínusovými teplotami souvisí zimní sportování.

Na sportovce si ho žáci užili dost a stále užívají, jelikož zima je stále v plném proudu. Přímo v areálu školy na tzv. „gumítku“ se již druhým rokem podařilo nastříkat kluziště, jež bylo stále v permanenci. V dopoledních hodinách se tu pravidelně střídala celá škola na hodinách tělocviku, odpoledne děti v rámci pohybových her a dále veřejnost. Poděkování patří „ledařům“, pracovníkům APK Tanvald, učitelům, vedení školy ZŠ Sportovní, bez nich by to nemohlo fungovat.

Kvalitní sněhová nadílka umožnila pohodové běžkování jak na tratích u lesíka, tak přímo na městském stadionu u školy. Zejména druhostupňoví žáci tady trávili řadu hodin tělesné výchovy, absolvovali zde závody do sportovce školy a připravovali se na běžecké kurzy.

Lyžařské kurzy tanvaldské sportovky<br />Autor: Archiv ZŠ Sportovní Tanvald Sedmáci svůj kurz absolvovali hned po novém roce na Jizerce na chatě Pyramida. Šesťáci byli nuceni vzhledem ke kalamitní situaci a zákazu pohybu po Jizerkách kurz přesunout na začátek února. Ubytovaní byli v hotelu Montanie na Souši. Trénovali klasický způsob běhu, bruslení, obratnost na lyžích. Zlepšení na sebe nenechalo dlouho čekat. Věříme, že i pohyb po Jizerkách byl pro ně přínosný, mnozí z nich zjistili, že kousek od „baráku“ je spousta krásných míst, ideálně upravené lyžařské tratě Jizerské magistrály.

Koncem ledna vyrazilo 50 závodníků z prvního i druhého stupně, registrovaní i neregistrovaní lyžaři na obratnostní závody volnou technikou do Jablonce n. N. – Lyžuj lesy, odkud si řada z nich přivezla medailová umístění.

Osmáci a deváťáci mají povinný kurz na sjezdovkách a snowboardu, který absolvovali tradičně v Harrachově na přelomu ledna a února. I přes velmi mrazivé počasí se vše ve zdraví a pohodě zvládlo. Žáci se zdokonalili jak v řezaných, tak i ve smýkaných obloucích, kdo měl zájem, naučil se i na snowboardu. My učitelé jsme byli velmi spokojeni. Pohled na sjezdovku, kde žáci střídali jeden řezaný oblouk za druhým, nás velmi těšil. A ta píle a práce, kterou jsme tomu věnovali my i žáci, nebyla k zahození.

Mladší ročníky se spokojili s tanvaldskou sjezdovkou na Pionýrce. Učili se zde základům, někteří začínali „od piky“, jiní pilovali techniku jednotlivých oblouků. Pro začátek to je pro naše účely opravdu dostačující. Velmi děkujeme za provoz a ochotu všem dobrovolníkům, kteří se o vlek, sjezdovku a běžecké tratě starají a v rámci možností udržují ke spokojenosti dětí i dospělých.

Lyžařské kurzy tanvaldské sportovky<br />Autor: Archiv ZŠ Sportovní Tanvald ZŠ Tanvald, Sportovní je též spoluorganizátorem celoroční soutěže Pohár běžce Tanvaldu, podzimní část závodů (atletický trojboj, přespolní běh a cyklokros) jsou úspěšně za námi, první zimní závod na běžkách taktéž, závody ve slalomu a druhý závod na běžkách se uskuteční v průběhu tohoto a příštího týdne. A pak už jarní závody ( běh do vrchu, závody na in line, maratónský běh a slavnostní vyhlášení).

Snahou školy je i nadále rozšiřovat materiální vybavení, které oproti jiným školám je hodně vysoko. V letošním roce se díky dotačním programům podařilo školu vybavit bruslemi na led, in-line, hokejkami, helmami, v příštím roce bychom chtěli rozšířit a obnovit stávající půjčovnu běžkařského a sjezdového vybavení. Žáci mají opravdu možnosti, o kterých si jiní můžou nechat jenom zdát. Trochu nás pak mrzí, že někteří si toho úplně neumí vážit a vše považují za samozřejmost.

Závěrem ještě jednou veliké díky všem, kteří vedou děti ke sportu a snaží se využívat ideálních podmínek, které zimní Tanvald nabízí. A město Tanvald tuto bohulibou činnost – sportování dětí i dospělých – podporuje. Díky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Školní lyžování školáků ze Smržovky
Na ZŠ Tanvald Sportovní létali andělé a zpívalo se pro Marušku
ZŠ Tanvald Sportovní má vicemistryně ČR v přespolním běhu
Obrazem: Pohár běžce Tanvaldu pokračoval cyklokrosem

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 53 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace