Na ZŠ Tanvald Sportovní létali andělé a zpívalo se pro Marušku

14.12.2018 13:48:12 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Na ZŠ Tanvald Sportovní létali andělé a zpívalo se pro Marušku

Tradiční vánoční zpívání na schodech tanvaldské sportovky letos připadlo na den svátku sv. Lucie, tedy 13. prosince. Přesně v 16 hodin zahájila úvodním slovem paní ředitelka Ivana Stěhulová vánoční zpívání.

Před školou přivítala spoustu rodičů, prarodičů a přátel školy, kteří se přišli podívat na své ratolesti. Měli možnost se občerstvit, ochutnat vánoční pochutiny, svařák a mohli si zakoupit některý z výrobků, které vyráběli žáci naší školy.

Veškerý výtěžek škola věnuje malé Marušce, žákyni sportovní školy, která onemocněla lymfoblastickou leukémií krčních uzlin. Na pódiu se nejprve objevili nejmladší prvňáčci se svými vánočními písničkami a poté následovaly další a další třídy, které se přišly pochlubit, co se společně s paní učitelkou či učitelem ve škole naučily. A že toho nebylo málo. Zhruba v polovině programu všichni přítomní upřeli zraky do výšin a až napočítali do deseti, začali na laně pomalu slétat malí svítící andílci. Těsně nad hlavami diváků zakončili svoji leteckou show. Pro malé prvňačky v roli andělů to byl nezapomenutelný zážitek.

Vánoční zpívání na schodech 2018<br />Autor: Archiv ZŠ Sportovní Vystoupení pokračovala a po páté hodině večerní se pomalu finišovalo. Celé zpívání završili učitelé písní skupiny Čechomor „Tisíc andělů!". Tisíc jich nebylo, ale takových 15 se jich před pedagogickým sborem objevilo. Byl to příjemný předvánoční podvečer.

Závěrem patří poděkování všem, kteří přidali ruku k dílu a se zpíváním pomohli. Děkujeme městu Tanvald a jeho technickým službám za zapůjčení stánků a technickou pomoc, děkujeme za nazvučení panu Josífkovi a jeho kolegům, děkujeme všem pedagogickým pracovníkům, kteří s dětmi nacvičovali, vyráběli, pekli, zdobili školu, prodávali ve stáncích. Děkujeme všem žákům, kteří se účastnili zpívání, děkujeme rodičům, prarodičům, přátelům školy, kteří se přišli podívat.

Děkujeme všem, kteří přispěli finanční částkou na malou Marušku. Vybralo se neuvěřitelných 18 866 Kč, věřme, že to malé Marušce pomůže a bude se moci vrátit do školy ke svým kamarádům. Na úplný závěr bychom Vám chtěli popřát pokojné vánoční svátky a spokojený rok 2019.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v prosinci

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 58 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Lednový Valdštejn si lidé užívají

Lednový Valdštejn si lidé užívají Hrad Valdštejn ani v lednu nezavřel své brány. Za poslední dva víkendy, kdy bylo otevřeno od 13.00 do 15.30, si svátečně vyzdobený areál prohlédlo přes tisíc návštěvníků. Při příznivém počasí správci rádi otevřou ještě následující víkend 22. a 23. ledna. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
Pražští studenti zrestaurovali grafiky pro Severočeské muzeum
Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Ztratila se kočka Jolie

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci se mění dopravní značení na zimní variantu
19.01.: Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
18.01.: Řidičku pod vlivem drog usvědčil čerstvý sníh

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace