Závod pro rodiny s dětmi RunTour po roce zavítá do Liberce
07.08.2018 09:00:17 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj
V městě pod Ještědem se v sobotu 18. srpna poběží již 7. ročník seriálu běžeckých závodů Česká pojišťovna RunTour. Kapacita závodu je 1500 účastníků, délka tratí pro dospělé je 5 a 10 kilometrů. Kromě těchto distancí jsou připraveny závody i pro děti o délce 500 a 1000 metrů.
Zájemci se mohou registrovat pomocí webových stránek www.run-tour.cz. Ambasadorem závodu je přední český vytrvalec na dlouhé tratě Vít Pavlišta.
Start, cíl i rozsáhlé a kvalitní zázemí bude pro běžce připraveno v městské části Lidové sady. Závodníci proběhnou lesním kopcovitým měkkým terénem kolem zoologické zahrady a údolí Jizerského potoka. Dostatečně si tak prověří svou fyzickou kondici. Začátečníci si však nemusí dělat starosti, trať je připravena tak, že ji zvládne každý.
„V srpnu nás mohou zastihnout největší vedra, proto chceme účastníky běhu na chvíli vytáhnout z prostředí města a asfaltu. Přesuneme se do stínů libereckých lesů, kde budou mít běžci pro běh lepší podmínky," říká Nikola Mráčková z organizačního týmu Česká pojišťovna RunTour.
Z každého startovného putuje 50 Kč na konto Nadace Leontinka, která se zabývá pomocí dětem a mladým lidem se zrakovým postižením. Pomáhá tedy každý běžec.
A pozor, protože se jedná o letní závody, starty dětských běhů jsou naplánovány až od 14 hodin, Nova Run 5 km startuje v 16 hodin a na nejdelší 10 kilometrovou distanci se běžci vydají úderem 17. hodiny.
RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál pro amatéry, zkušené běžce i pro rodiny s dětmi. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Prostřednictvím seriálu se navíc pomáhá tam, kde je to potřeba - z každého startovného putuje 50 Kč na konto Nadace Leontinka. Zkrátka s RunTour, má smysl běžet!
Související články
Libereckou RunTour ovládli keňští běžci Biwot a Kácser
Libereckou RunTour ovládli Kocourek a Nývltová
V Liberci pokračoval seriál Run Tour
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Buďte Aktivní školou, pomozte rozpohybovat mládež v kraji
Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) podpoří fyzickou aktivitu mládeže v regionu a společně chtějí rozpohybovat mládež v kraji. Projekt s názvem Aktivní škola je zaměřen na základní a střední školy a kraj jej podpoří třemi miliony korun. Zájemci se již nyní mohou do Aktivní školy hlásit online. „Cílem projektu je zhodnotit podmínky k pohybovým a sportovním aktivitám ve školách a nabídnout školám manuál s příklady dobré praxe a doporučeními, jak děti k pohybu pozitivně motivovat," řekl Lukáš Rubín, vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL, který je hlavním řešitelem projektu Aktivní škola v Libereckém kraji.
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Máte už nakoupená semínka a připravené truhlíky? Pokud ne, v sobotu 21. března 2026 máte ideální příležitost to napravit. Pěnčínské jarní slavnosti navazují na úspěšné podzimní slavnosti a letos sázejí na zahradnické téma. Pořadatelé nezapomněli ani na oblíbenou kulinářskou soutěž. Slavnosti doplní i další významná událost - oslavy 140 let místní základní školy. Více podrobností
Nejnovější články
Kam za sportem a zábavou o víkendu 3. až 6. dubna
Jablonecké uzavírky: opravy silnic i práce na inženýrských sítích
Hasiči pomáhali zachránit zraněnou turistku v Besedických skalách
V Jablonci má skončit problematická ubytovna Neptun
ŘSD zahájí rekonstrukci mostu na I/35 v Hodkovicích nad Mohelkou
Nejčtenější články
02.04.: ŘSD zahájí rekonstrukci mostu na I/35 v Hodkovicích nad Mohelkou
03.04.: V Jablonci má skončit problematická ubytovna Neptun
04.04.: Jablonecké uzavírky: opravy silnic i práce na inženýrských sítích
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.