Zásadu povede současná starostka a šéf palírny

08.11.2010 21:56:35 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce:

Zásadu povede současná starostka a šéf palírny

Zásada bude mít i další čtyři roky v čele ženu. Post starostky uhájila Libuše Ducháčková z uskupení Naše Zásada, které má v jedenáctičlenném zastupitelstvu pět zástupců.

Ve volbách uspěly tři strany, na koalici o síle sedmi hlasů se dohodla Naše Zásada s TOP 09. Ta má v zastupitelstvu dva mandáty a získala i post místostarosty. Stal se jim Martin Balatka, jednatel známého výrobce alkoholických nápojů.

V opozici zůstane ODS se čtyřmi hlasy. „Situace po volbách byla jasná, záleželo ke komu se přikloní topka. Zatím se dohodli personálně, programové prohlášení nemají," uvedl lídr kandidátky ODS Milan Kopal, který dostal nejvíce preferenčních hlasů ze všech kandidátů.

To potvrdil i nový místostarosta Martin Balatka. „Programové prohlášení představíme do konce roku. Nechceme unáhlené kroky, ale koncepční směr, jak postupovat," uvedl.

ODS chtěla místo starosty pro Kopala, neboť se jim nelíbilo, jak starostka vedla město v minulém čtyřletém období. Podle mínění Kopala se v Zásadě v uplynulých letech málo investovalo a příliš nevyužívaly dotační fondy. „To jsme chtěli změnit," tvrdí Kopal. Na rozvoji městečka s 850 obyvateli se hodlají podle lídra ODS podílet, i když se nedostali do vedení radnice. „Jsme sice v opozici, přistoupíme však k tomu konstruktivně. Nechceme žádné udržovací volební období, ale naší snahou bude získat nějaké peníze na rozvoj," dodal Kopal.

Podle staronové starostky s projekty pro příští období počítají. „Naše programy jsou trochu odlišné, nejprve je musíme sladit," konstatovala. Podle starostky se ale už nyní s "topkou" kupříkladu shodnou v některých projektech na podporu cestovního ruchu, zateplení školy či dobudování kanalizace i opravách silnic.

Zvolení zastupitelé v Zásadě:

Ducháčková Libuše, Havlíčková Dana, Kozlovská Blanka, Bis Pavel, Boudík Jiří, Balatka Martin, Žloutek Bohumil, Kopal Milan, Černý Petr, Háková Helena, Princ Miroslav.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zahájili příjem žádostí o dotaci na akumulační nádoby u domácích kotlů

Podpora ekologického vytápění - to je hlavní cíl programu s názvem Podpora dodatečné instalace akumulační nádoby u domácích kotlů na pevná paliva. V úterý 1. dubna 2025 zahájil Liberecký kraj příjem žádostí o dotaci. „Žádosti o dotaci je možné podávat na akumulační nádoby, které již byly pořízeny a připojeny na otopnou soustavu, a to po 1. červenci 2024. Dotace může činit až 70 % ze způsobilých nákladů s limitem 50 000 korun. Příjem žádostí bude pokračovat až do 15. října 2025," uvedl Edvard Kožušník, statutární náměstek hejtmana pro resort hospodářského a strategického rozvoje.

Přechodně uzavřou průchod přes železniční most v Turnově

Od úterý 22. dubna 2025 bude přechodně uzavřen průchod přes železniční most na trati Turnov - Jičín! Na obou březích Jizery budou provedeny stavební úpravy na nájezdech na most. Hotovo by tady mělo být dokonce června 2025! Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pálení čarodějnic v Tanvaldě opět s lampionovým průvodem
V Železném Brodě proběhla taktická cvičení složek IZS
Den vítězství připomenou i v krajské knihovně
Dopravní omezení bude v Kokoníně od května do října
Cizince s odcizeným autem zastavil až zátaras v Jablonci

Nejčtenější články

27.04.: K jablonecké přehradě se vrací čarodějnice
28.04.: Cizince s odcizeným autem zastavil až zátaras v Jablonci
28.04.: Dubnové střípky z Městské policie Jablonec nad Nisou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace