Zásada B dokázala letos podruhé zvítězit

19.10.2010 10:55:26 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Zásada,Albrechtice v Jizerských horách

V devátém kole III. třídy přivítal na domácím hřišti klub Zásady B tým Abrechtice/Jiřetín. Domácí do utkání vstoupili s jasnou vidinou urvat výhru a zvednout sebevědomí. To se jim především díky svělému druhému poločasu podařilo a před domácím publikem zvítězili 3:2.

První střela Zásady přišla hned záhy, kdy domácí ohrozili branku Albrechtic po hlavičce útočníka, který mířil nad branku. Zásada tlačila soupeře dál, což vyústilo ve dvě střely, ale první vyboxoval brankář a druhá skončila mimo branku. Albrechtice poprvé vystřelily z následného protiútoku, ale byla to snadná práce pro brankáře domácích. Hra se začala vyrovnávat a hosté začali hrozit, ale pokaždé to byla jednoduchá práce pro brankáře Palduse.

První gól vstřelily Albrechtice

V 15. minutě se prosadil Rydval a poslal hosty do vedení 0:1. První gól padl po nenápadné akci z prostřed hřiště. Poměrně snadný balón vyklouzl padajícímu brankáři z náručí a dotírající Rydval zpracoval a posunul míč do prázdné branky. Albrechtice, povzbuzené gólem, se snažily o navýšení skóre, ale tentokrát byl brankář jistý. Zásada se oklepala a hra se přesunula na polovinu hostí, ovšem centr ani další střely nenašly cestu do sítě.

Zásada se prosadila po samostatné akci

Vyrovnání přišlo až ve 22. minutě, kdy se po samostatné akci prosadil zpoza velkého vápna nádhernou střelou do horního rohu branky Fišer. Zásada tak srovnala na 1:1 a snažila se přidat i další branku, ale ani jedna ze střel svůj cíl nenašla. Další minuty vyplnil především boj o střed hřiště. Před koncem poločasu měl obrovskou šanci hráč Albrechtic Sedlák, který si proklestil cestu až do malého vápna, ale jeho střela skončila na levé tyči branky.

Poločasové skóre pro Albrechtice

Dvě minuty před koncem půle se přeci jenom dokázali prosadit hosté. Ferko si vyskočil na rohový kop nejvýše, a stanovil tak poločasové skóre za stavu 1:2.

Domácím patřila druhá půlka

Ve druhé půlce Zásada zlepšila hru zálohy a ovládala střed hřiště, což vedlo k jejich šancím. Domácí se prosadili v 65. minutě. Vyloženou šanci z rychlé akce ještě Zásada nedokázala proměnit, ale vytěžila alespoň roh, z něhož se dokázal trefit do sítě Žváček. Skóre se tedy opět vyrovnalo a domácí šli za vítězstvím.

O vítězi rozhodl trestný kop

V 70. minutě rozehrál trestný kop Fišer. Tento hráč poslal přímou střelu, která prošla zdí a ani brankář hostí nedokázal míč zkrotit. Zásada se tak poprvé v utkání ujala vedení. Žádný z týmů se už do konce utkání nedokázal prosadit, a domácí si tak po několika utkáních připsali plný bodový zisk.

Pomyslná "deka" z domácích spadla

„Dnes je to po dlouhé době výhra a ocenění týmu za snahu, kterou podávali. Dost utkání jsme totiž prohráli pouze o branku. Ocenit musím především zlepšení hry ve druhé půlce," sdělil po utkání náhradní trenér Zásady Růžička.

Zásada B - Albrechtice/Jiřetín 3:2 (1:2)

Branky: 22. a 70. Fišer, 65. Žváček - 15. Rydval, 43. Ferko. Rozhodčí: Lejsek, Nestler, Albl. ŽK: 1:3. Diváků: 80
Zásada B: Paldus, Štefanec, Vebr (46. Blažek), Varga, Žváček, Čurda, Růžička, Kasl, Fišer, Kochánek (60. Šimánek), Sovinec (82. Klinger)
Albrechtice: Vrzák, Picka, Supernát, Ferko, Zmrzlý (40. Bím), Prokop (66. Buriánek), Sedlák J., Rydval, Sedlák M., Koldovský, Kunc