Zářijové kulturní a společenské akce ve Smržovce

13.09.2021 14:49:53 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Zářijové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Přinášíme informace o smržovských kulturních a společenských akcích, tentokrát na září. Všechny akce proběhnou podle platných vládních nařízení v souvislosti s koronavirovou pandemií.

pondělí 2. 8. - sobota 2. 10.

Výstavu obrazů Pokora od Moniky Schillingové uvidíte na Smržovce

Pokora
Výstava obrazů Moniky Schillingové, amatérské výtvarnice, běžkyně dálkových běhů a vášnivé zahradnice bude k vidění ve výstavní síni Zámečku. Každé vystavené plátno autorka doplnila komentářem. Více se o této energické ženě, která přistupuje ke svému životu a okolí s velikou pokorou, můžete dočíst v srpnovém čísle našeho zpravodaje. Samostatná pozvánka

středa 1. 9.

Zahájení školního roku
S ohledem na epidemiologickou situaci a přestavbu 1. stupně ZŠ není podoba zahájení zcela jasná, proto prosím sledujte webové stránky školy (www.zssmrzovka.cz).

Letní kino na Smržovce ukáže Ovečku Shaun ve filmu Farmageddon pátek 3. 9.

Letní kino pro děti - Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon
Od 20 hodin v lesoparku u Parkhotelu. V případě velice nepříznivého počasí uvnitř Parkhotelu.
Podivná světla nad klidným městečkem Mossingham oznamují příchod záhadného návštěvníka ze vzdálené galaxie..., zatímco na nedaleké farmě Mossy Bottom Ovečka Shaun nic netuší, protože má plné ruce práce s geniálními nápady, jak si vystřelit z farmáře a rozčílit Bitzera. Brzy však jedna rošťácká mimozemšťanka poblíž farmy havaruje. Držte si klobouky, vydáváme se na vzrušující, dojemné sci-fi dobrodružství z Mossy Bottom Farm až do hlubokého vesmíru. Cesta tam vede skrz automyčku!
Vstupné je dobrovolné a pokud chcete sedět pohodlněji, než jen na lavicích, můžete si přinést vlastní křesílka, židličky a deky. Samostatná pozvánka

Letní kino na Smržovce připomene Ženy v běhu sobota 4. 9.

Letní kino pro dospělé - Ženy v běhu
Od 20 hodin v lesoparku u Parkhotelu. V případě velice nepříznivého počasí uvnitř Parkhotelu.
Věra (Zlatá Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání - zaběhnout maraton. Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček - manželku. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah.
Vstupné je dobrovolné a pokud chcete sedět pohodlněji, než jen na lavicích, můžete si přinést vlastní křesílka, židličky a deky. Samostatná pozvánka

Slavnostní otevření bikeparku
Od 10 do 12 hodin v Luční ulici. Vstupné zdarma. Těšit se můžete na exhibiční jízdy a občerstvení. Hudební doprovod obstará DJ MAC.

Závod na kolečkových saních
Od 10 hodin pořádá TJ Saně Smržovka na sáňkařské dráze závod na kolečkových saních Pohár starosty města Smržovka.

sobota 11. 9.

Myslivecké hody
Od 11 hodin v Myslivecké chalupě v Rašelinové ulici. Těšit se můžete na zvěřinovou polévku, jelení maso s chilli a čokoládou, jelení svíčkovou s houskovým knedlíkem a zvěřinovou sekanou.

Smržovské vinobraní
Od 12 hodin v areálu u Vinotéky na rozhraní ulic Občanská a Vřesová. Vinobraní bude doprovázet hudební skupina „S nástroji" a cimbálová muzika p. Eliáše. Na návštěvníky čeká krom burčáku a degustace vzorků i bohatá vinařská tombola a dražba archivních vín.

úterý 14. 9.

Hovory nad otevřenou biblí
Od 17 hodin v Zámečku.

čtvrtek 16. 9.

Na kus řeči s Janem Zadražilem
Od 19 hodin v sále Parkhotelu. Talkshow principála Divadla Hnedle vedle Tomáše Bartáka s hercem Janem Zadražilem. Rezervovat vstupenky si můžete na tel. č.: 483 369 325, 727 806 195 nebo email: kulturni.stredisko@smrzovka.cz.

pondělí 20. 9.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v knihovně. Tentokrát si vyrobíme přívěšek z Fima. Akce je pořádaná pro širokou veřejnost bez omezení věku.

středa 22. 9.

Procvičme své mozkové závity
Od 10 hodin v Zámečku. Pokračování jarních setkávání plných pohody, při kterých trénujeme nejen paměť. V případě, že máte zájem rozšířit řady účastnic, ozvěte se prosím na e-mail: email: kulturni.stredisko@smrzovka.cz, tel. č.: 483 369 325 nebo 727 806 195.

Veřejné zasedání ZM
Od 16 hodin v zasedací místnosti městského úřadu.

sobota 25. 9.

Pochod kolem Černé studnice za Rudou Pivrncem ve stopách Horsta Urbana
Prezentace od 9 do 10 hodin u Parkhotelu. TJ Saně Veterán LIAZ zve chodce i cyklisty na 17. ročník akce. Připraveny jsou pro vás pěší trasy 7, 10 a 15 km. Cyklistická trasa měří 20 km. Další informace: Miroslav Pilný - tel.: 737 245 646.

neděle 26. 9.

Svatomichalská poutní slavnost
Od 9 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela.

pondělí 27. 9.

Důchodový dýchánek
Od 14 hodin v Zámečku.

středa 29. 9.

Procvičme své mozkové závity

Český den proti rakovině 2021
Liga proti rakovině Praha vyhlašuje již 25. ročník veřejné sbírky. Tématem letošní akce bude prevence nádorového onemocnění ledvin, močového měchýře a prostaty. Od středy 29. září až do pátku 1. října si budete moci v naší knihovně zakoupit známou žlutou kytičku. Více informací na www.cdpr.cz.

sobota 2. 10.

Úklid stezky na Černou studnici a k pramenu Nisy
Sraz v 9 hodin u radnice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Letní kino na Smržovce připomene Ženy v běhu
Letní kino na Smržovce ukáže Ovečku Shaun ve filmu Farmageddon
Srpen bude patřit na Smržovce jubilejnímu 30. ročníku Eurionu
Výstavu obrazů Pokora od Moniky Schillingové uvidíte na Smržovce
Srpnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Lednový Valdštejn si lidé užívají

Lednový Valdštejn si lidé užívají Hrad Valdštejn ani v lednu nezavřel své brány. Za poslední dva víkendy, kdy bylo otevřeno od 13.00 do 15.30, si svátečně vyzdobený areál prohlédlo přes tisíc návštěvníků. Při příznivém počasí správci rádi otevřou ještě následující víkend 22. a 23. ledna. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
Pražští studenti zrestaurovali grafiky pro Severočeské muzeum
Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Ztratila se kočka Jolie

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci se mění dopravní značení na zimní variantu
19.01.: Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
18.01.: Řidičku pod vlivem drog usvědčil čerstvý sníh

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace