Srpnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

08.08.2021 16:53:46 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Srpnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Přinášíme informace o smržovských kulturních a společenských akcích, tentokrát na srpen. Hlavní akcí tohoto měsíce bude letní slavnost Eurion. Všechny akce proběhnou podle platných vládních nařízení v souvislosti s koronavirovou pandemií.

pondělí 2. 8. - sobota 2. 10.

 

Výstavu obrazů Pokora od Moniky Schillingové uvidíte na Smržovce Pokora
Výstava obrazů Moniky Schillingové, amatérské výtvarnice, běžkyně dálkových běhů a vášnivé zahradnice bude k vidění ve výstavní síni Zámečku. Každé vystavené plátno autorka doplnila komentářem. Více se o této energické ženě, která přistupuje ke svému životu a okolí s velikou pokorou, můžete dočíst v srpnovém čísle našeho zpravodaje. Samostatná pozvánka

sobota 14. 8.

Dangar Six - open air
Od 18 hodin v Penzionu U Potůčku.

pondělí 16. 8.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin si v naší knihovně vyrobíme dárkový závěsný bloček.

Srpen bude patřit na Smržovce už 30. ročníku Eurionu pátek 20. 8.

Hudební festival Eurion 2021
Už 30. ročník hudebního festivalu Eurion přinese v pátek 20. srpna od 19 hodin do přírodního areálu před smržovským Parkhotelem léty ověřenou kvalitu kapel s kořeny až v osmdesátých letech i novinky české scény. Zúčastní se Dunaj - legenda alternativy, Vltava - Vltava styl, Frankie & The Deadbeats - alt country, Muhu - duch Jizerských hor. Vstupné na festival pořádaný spolkem Dobramus je dobrovolné. Podrobná pozvánka

sobota 21. 8. - neděle 22. 8.

Letní slavnost Eurion 2021
O zahájení sobotního programu se v areálu lesoparku v 10 hodin postará kapela Revival 60´s. Dále se můžete těšit na dámské vokálně-instrumentální trio Pragtet, dechberoucí show Adele Kristy & Live Band s jejím hitem Skyfall. Pro děti je připravena skupina Myš & Maš s programem plným legrace, písniček a tance. Mezi jednotlivými hudebními vystoupeními vás pobaví akrobatická show v podání Flying Boys, horolezecká stěna, malování na obličej. Nebude chybět ani pravidelný vyhlídkový vláček a jízda na koních. Se svou Tour 2021 Od Aše až po Žilinu vystoupí Vladimír Hron a o velkou taneční veselici se postará kapela H!T! a Olympic revival. Samozřejmě nebude chybět ani myslivecká kuchyně a stánky s občerstvením či maličkostmi pro radost.

V neděli se bude konat tradiční jízda a výstava veteránů a k poslechu i tanci zahraje Kompress - od country až po rock.

čtvrtek 26. 8.

Pečujeme o své zdraví - imunita těla
Od 17 do 19 hodin v Zámečku. Na sezení vonícím po bylinkách se seznámíte s produkty, které jsou vyráběny nejšetrnější a ověřenou metodou.

středa 1. 9.

Zahájení školního roku
S ohledem na epidemiologickou situaci a přestavbu 1. stupně ZŠ není podoba zahájení zcela jasná, proto prosím sledujte webové stránky školy (www.zssmrzovka.cz).

Letní kino na Smržovce ukáže Ovečku Shaun ve filmu Farmageddon pátek 3. 9.

Letní kino pro děti - Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon
Od 20 hodin v lesoparku u Parkhotelu. V případě velice nepříznivého počasí uvnitř Parkhotelu.
Podivná světla nad klidným městečkem Mossingham oznamují příchod záhadného návštěvníka ze vzdálené galaxie..., zatímco na nedaleké farmě Mossy Bottom Ovečka Shaun nic netuší, protože má plné ruce práce s geniálními nápady, jak si vystřelit z farmáře a rozčílit Bitzera. Brzy však jedna rošťácká mimozemšťanka poblíž farmy havaruje. Shaun se rychle chopí nové příležitosti a vyráží na intergalaktickou misi za záchranu malé návštěvnice před ďábelskou vládní organizací, která se ji snaží chytit a zneužít pro své nekalé cíle. Podaří se Shaunovi a jeho stádu odvrátit Farmageddon na farmě Mossy Bottom? Držte si klobouky, vydáváme se na vzrušující, dojemné sci-fi dobrodružství z Mossy Bottom Farm až do hlubokého vesmíru. Cesta tam vede skrz automyčku!
Vstupné je dobrovolné a pokud chcete sedět pohodlněji, než jen na lavicích, můžete si přinést vlastní křesílka, židličky a deky. Samostatná pozvánka

Letní kino na Smržovce připomene Ženy v běhu sobota 4. 9.

Letní kino pro dospělé - Ženy v běhu
Od 20 hodin v lesoparku u Parkhotelu. V případě velice nepříznivého počasí uvnitř Parkhotelu.
Věra (Zlatá Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání - zaběhnout maraton. Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček - manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah.
Vstupné je dobrovolné a pokud chcete sedět pohodlněji, než jen na lavicích, můžete si přinést vlastní křesílka, židličky a deky. Samostatná pozvánka

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Letní kino na Smržovce připomene Ženy v běhu
Letní kino na Smržovce ukáže Ovečku Shaun ve filmu Farmageddon
Srpen bude patřit na Smržovce jubilejnímu 30. ročníku Eurionu
Výstavu obrazů Pokora od Moniky Schillingové uvidíte na Smržovce
Červencové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Jaké jsou výsledky sčítání dopravy v Libereckém kraji?
Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace