Září je na hradech a zámcích ve znamení Dnů evropského dědictví

11.09.2021 14:27:48 | Autor: Lucie Bidlasová, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Září je na hradech a zámcích ve znamení Dnů evropského dědictví

Zářijové Dny evropského dědictví - Europian herritage days (EHD) - jsou příležitostí, jak představit naše kulturní dědictví - hrady a zámky - v jiném pojetí. Právě na tyto dny zpřístupňují kasteláni běžně nepřístupné prostory a pořádají doprovodné akce.

Dny evropského dědictví (EHD) jsou pro letošní rok oficiálně vyhlášeny pro období 10. až 19. září, nicméně, v tomto kontextu je obecně vnímán celý měsíc září a proto i na státních hradech a zámcích jsou speciální prohlídky nabízeny v různých termínech.

Na náchodském zámku jsou na 11. září připraveny Kuronské slavnosti s celodenním bohatým kulturním programem v areálu zámku. Návštěvníky čeká divadlo, koncerty, řemeslné trhy, akce pro děti, aj. Letošní novinkou v rámci Dnů evropského dědictví jsou kostýmované zkrácené prohlídky apartmá Petra Birona a jeho manželky, tedy vévodů Kuronských a Zaháňských. V Ratibořicích jsou na stejný den, v 16 a v 17 hodin, připraveny speciální, prodloužené prohlídky, které se budou věnovat 240. výročí narození Její Výsosti Kateřiny Bedřišky Vilemíny Benigny vévodkyně Zaháňské, princezny Kuronské, známé literární paní kněžny z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové, která prožila velkou část svého života v milovaných Ratibořicích. Spolu se svým otcem Petrem Bironem, vévodou Kuronským, Semgalským a Zaháňským se zasloužila v duchu osvícenství o zlepšení životních podmínek svých poddaných na přelomu 18. a 19. století. Přednáška Móda v osvícenské společnosti a její proměny historické antropoložky Mgr. Aleny Foglové je připravena na 18. září na zámku v Opočně. Na Kuksu se 11.9. koná tradiční Vinobraní.

Na Liberecku se do Dnů evropského dědictví zapojil zámek Lemberk v sobotu 11. září oživenou Černou kuchyní a prohlídkami zámku s ukázkou stolování, na Bezdězu bude celý víkend mimořádně otevřen ochoz v kapli a budou zde vystaveny dřevořezby z Křížové cesty, na nádvoří se budou odehrávat rytířské turnaje. Na 11. září je připraven také koncert v zámecké galerii na zámku Sychrov - Pokračovatelé mistrů. Účinkují: Šárka Neprašová - soprán, David Ullrich - tenor, Augustin Kužela - klavírní doprovod, Radmila Hrdinová - průvodní slovo, Zora Jehličková - host, sólistka opery Národního divadla v Praze. Na programu jsou árie z českých a světový oper: B. Smetana, W. A. Mozart, G. Rossini, G. Verdi, G. Puccini aj. O týden později, v sobotu 18. září, se na hradě Grabštejn konají Prohlídky hradu aneb skrytá historie Grabštejna, tedy prohlídky zaměřené na starší historii hradu s využitím poznatků ze stavební historie, archeologie a historické vědy, mimořádně se návštěvníci v rámci těchto prohlídek podívají i do hradní věže.

Stavebně-historické prohlídky běžně nepřístupných prostor nabídne v termínu 11. - 12. září také správa zámku Litomyšl. Zájemce čeká prohlídka pozdně-gotického mezipatra v bývalém paláci Kostků z Postupic. Prohlídka bude bez průvodce, od 9 do 16 hodin a návštěvníci se vstupenkou ze stavebně-historické prohlídky z 11. a 12. 9. mají v ten samý den nárok na volný vstup na věž. Na 19.9. chystá správa litomyšlského zámku komentované prohlídky běžně nepřístupných prostor. Stavebně-technické prohlídky pod názvem Pokrok nezastavíš! budou 19. září na zámku Slatiňany.

Liberecký kraj

 

Sychrov rozezní fúze klasiky a moderny v podání glorchestra 8. 9.: státní zámek Sychrov - Glorchestra. Zažij jedinečné spojení živého orchestru a moderních hudebních žánrů, od alternativní elektronické hudby, RnB, popu až po hip hop a taneční hudbu. Projekt glorchestra se představí od července do září na celkem 6 místech Česka a na každém koncertě vystoupí kromě živého symfonického orchestru Unique orchestra zvučná jména české hudební scény, jako jsou Vladimír 518, DJ Wich, 7krát3 nebo Zofie Dares. Originální scénografii každého koncertu vytvořil art director projektu Milan Cais. Více informací zde: www.glorchestra.cz. Podrobná pozvánka

• 11. 9.: státní zámek Lemberk - Dny evropského dědictví 2021 - Oživená Černá kuchyně a prohlídky zámku s ukázkou stolování. Přijďte se podívat do Černé kuchyně a ochutnat pokrmy připravené na otevřeném ohništi ze 17. století dle dobových receptů a okořeněné zajímavým vyprávěním o historii vaření. Vaří a vypráví kuchaři z Montyho kuchyně U RYBY.
(www.zamek-lemberk.cz; www.facebook.com/ZamekLemberk; www.instagram.com/zamek_lemberk)

• 11. 9.: státní zámek Sychrov - Pokračovatelé mistrů. Koncert v rámci 65.ročníku Dvořákova Turnova a Sychrova, který se uskuteční v zámecké galerii. Účinkují: Šárka Neprašová - soprán, David Ullrich - tenor, Augustin Kužela - klavírní doprovod, Radmila Hrdinová - průvodní slovo, Zora Jehličková - host, sólistka opery Národního divadla v Praze. Na programu jsou árie z českých a světový oper: B. Smetana, W. A. Mozart, G. Rossini, G. Verdi, G. Puccini aj. Vstupenky k zakoupení od 1. září 2021 zde (záložka Prohlídky).(www.zamek-sychrov.cz; www.facebook.com/szsychrov; www.instagram.com/sychrov_zamek)

• 11. - 12. 9.: státní hrad Bezděz - Dny evropského dědictví 2021. Vystoupí volné sdružení šermířů Askalon, kovářská dílna na nádvoří. Mimořádně otevřen ochoz v kapli, vystaveny dřevořezby z Křížové cesty. (www.hrad-bezdez.cz; www.facebook.com/HradBezdez; www.instagram.com/hradbezdez)

• 11. - 12. 9.: státní hrad Grabštejn - Prohlídky veterinárního muzea. Prohlídky vycházejí vždy v 11 a ve 14 hodin. (www.hrad-grabstejn.cz; www.facebook.com/shgrabstejn; www.instagram.com/hradgrabstejn/)

• 18. 9.: státní hrad Grabštejn - Dny evropského dědictví 2021 - Prohlídky hradu aneb skrytá historie Grabštejna. Tentokrát necháme stranou výčet dat a majitelů hradu a projdeme si hrad v netradičním pojetí. Prohlídky budou zaměřené na starší historii hradu - kombinují poznatky stavební historie, archeologie a historické vědy. Připomene si také, jak hrad vypadal před svou obnovou v 90. letech 20. století. V rámci prohlídky zavítáme mimořádně i do hradní věže. Tento den se budou konat také speciální Dětské prohlídky U pana nadlesního - tradiční prohlídky v tradičních časech, tentokrát ale se speciálním programem. Prohlídky jsou určeny dětem a jejich rodičům, neobsahují žádný historický výklad. Začátek prohlídek: 10:15, 11:15, 12:15, 13:15, 14:15, 15:15. Jednotné vstupné: 50 Kč. Doporučujeme rezervaci (grabstejn@npu.cz, tel.: 482 724 301) (www.hrad-grabstejn.cz; www.facebook.com/shgrabstejn; www.instagram.com/hradgrabstejn/)

• 18. - 19. 9.: státní hrad Bezděz - Jedna země, jeden král. Šermířský víkend pro děti, kovářská dílna na nádvoří. Vystoupí skupina Pancharti. (www.hrad-bezdez.cz; www.facebook.com/HradBezdez; www.instagram.com/hradbezdez)

• 24. - 25. 9.: státní zámek Sychrov - Noční hrané prohlídky - Tajemství zámku sira Blakea. Noční prohlídky zámku mají své nezapomenutelné kouzlo. Naše prohlídky probíhají formou divadelního představení. Představení se odehrají vždy od 19, 20, 21 a 22 hodin. Vstupenky k zakoupení od 1. září 2021 zde. (www.zamek-sychrov.cz; www.facebook.com/szsychrov; www.instagram.com/sychrov_zamek)

• 25. 9.: státní hrad a zámek Frýdlant - Koncert k 220 výročí zpřístupnění Frýdlantu veřejnosti. Účinkující: Václav Hudeček - housle, Lukáš Klánský - klavír. Vstupné: jednotné 150 Kč. (www.zamek-frydlant.cz; www.facebook.com/hrad.zamek.Frydlant; www.instagram.com/hrad_zamek_frydlant)

• 25. - 26. 9.: státní zámek Lemberk - Zpřístupnění středověké věže. Zpřístupnění středověké věže s vyhlídkou po okolí zámku. Věž bude otevřena po celý den od 9 do 16:30 hodin. (www.zamek-lemberk.cz; www.facebook.com/ZamekLemberk; www.instagram.com/zamek_lemberk)

• 30. 9.: Krajská vědecká knihovna v Liberci - Přednáška Hrad Grabštejn pod taktovkou nové kastelánky. Jak vypadala návštěvnická sezona 2021, průběh obnovy nádvoří, plány správy hradu na rok 2022 - (nejen) o tom bude přednášet kastelánka hradu Grabštejn Mgr. Věra Ozogánová. (www.hrad-grabstejn.cz; www.facebook.com/shgrabstejn; www.instagram.com/hradgrabstejn/)

• do 3. 10.: státní hrad Bezděz - Výstava Krajinou za očima. Přijměte co nejsrdečněji pozvání malířky Jitky Němečkové do její a možná i vaší Krajiny za očima, do prostoru, kde mysl může utichnout a srdce bezpečně tát. V sobotu 7. 8., 21. 8. a 18. 9. se s autorkou můžete také potkat a zeptat se na vše, co Vás o její tvorbě zajímá. (www.hrad-bezdez.cz; www.facebook.com/HradBezdez; www.instagram.com/hradbezdez)

• do 31. 10.: státní zámek Lemberk - Výstava - Zdislava jako historická osobnost. Panelová výstava věnovaná životu a skutkům Zdislavy z Lemberka. (www.zamek-lemberk.cz; www.facebook.com/ZamekLemberk; www.instagram.com/zamek_lemberk)

Královéhradecký kraj

• 10. 9.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Hvězdné duety. Nejkrásnější české i světové duety v podání Leony Machálkové a Mariana Vojtka. Vstupenky na www.ticketportal.cz (www.zamek-hradekunechanic.cz; www.facebook.com/hradekunechanic; www.instagram.com/zamek_hradek)

• 10. 9.: státní zámek Opočno - Módní přehlídka - Inspirace Kupkou. Módní přehlídka na nádvoří zámku v rámci oslav 150. výročí narození malíře Františka Kupky. Modely představí Butik SVstyle Opočno - Šárka Vondřejcová, SPŠ Otty Wichterleho Červený Kostelec a VOŠ oděvního návrhářství a SPŠ oděvní Praha. Předprodej vstupenek v Informačním centru Opočno. Součástí vstupenky je welcome drink a drobné občerstvení. Vstupné 290 Kč. (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 10. - 12. 9.: státní zámek Opočno - Vernisáž a výstava fotografií Karla Steinera a vítězných snímků soutěže na téma abstrakce. Fotograf Karel Steiner má svůj ateliér ve francouzském Puteaux, kde žil a tvořil také František Kupka. Součástí výstavy jeho fotografií v palmovém skleníku budou i vítězné snímky soutěže na téma abstrakce. Tu v rámci 150. výročí Kupkova narození vyhlásila města Opočno a Dobruška. Vernisáž výstavy proběhne v pátek 10. 9. v 16:00. Otevřeno pak bude v sobotu 11. a neděli 12. 9. od 9 do 17 hodin. Vstup zdarma. (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 11. 9.: státní zámek Náchod - Dny evropského dědictví 2021 a Kuronské slavnosti. Kuronské slavnosti - celodenní bohatý kulturní program v areálu zámku, konaný na počest Kuronského a Zaháňského vévody Petra Birona. Divadlo, koncerty, řemeslné trhy, akce pro děti, aj. Letošní novinkou v rámci Dne evropského dědictví jsou kostýmované zkrácené prohlídky apartmá Petra Birona a jeho manželky, tedy vévodů Kuronských a Zaháňských. Zajímavosti a příběhy ze života rodiny pro malé i velké návštěvníky. (www.zamek-nachod.cz; www.facebook.com/zamek.nachod; www.instagram.com/zamek.nachod)

• 11. 9.: hospitál Kuks - Vinobraní na Kuksu. Zveme Vás na 15. ročník Vinobraní na Kuksu! Druhá sobota v září již tradičně patří slavnostem vína a burčáku v podmanivém kukském prostředí. Chybět nebude ani bohatý kulturní program. Více informací naleznete na webu vinobranikuks.cz (www.hospital-kuks.cz; www.facebook.com/hospitalkuks; www.instagram.com/hospitalkuks)

• 11. 9.: státní zámek Ratibořice - Dny evropského dědictví 2021 - Příběh zámku a zámek příběhů. Letos si připomínáme 240. výročí narození Její Výsosti Kateřiny Bedřišky Vilemíny Benigny vévodkyně Zaháňské, princezny Kuronské, známé literární paní kněžny z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové, která prožila velkou část svého života v milovaných Ratibořicích. Spolu se svým otcem Petrem Bironem vévodou Kuronským, Semgalským a Zaháňským se zasloužila v duchu osvícenství o zlepšení životních podmínek svých poddaných na přelomu 18. a 19. století. Patří tak mezi známé obyvatele Ratibořic, o jejichž životních příbězích se dozvíte více právě při speciálních prohlídkách. Délka prohlídky 90 až 120 minut, kapacita prohlídky maximálně 25 osob. Vzhledem k obsahové a časové náročnosti prohlídek zvažte účast dětí do 12 let. Začátky prohlídek v 16 a v 17 hodin. Vstupné 200 Kč. Vstupenky je nutno rezervovat předem nejpozději do 14 hodin 10. 9. 2021. Rezervace prohlídek a podrobné informace na telefonním čísle +420 491 452 123. (www.zamek-ratiborice.cz; www.facebook.com/ratiborice.zamek; www.instagram.com/ratiborice.zamek)

• 16. 9.: hospitál Kuks - Glorchestra. Zažijte jedinečné spojení živého orchestru a moderních hudebních žánrů od alternativní elektronické hudby, RnB, popu až po hip hop a taneční hudbu. Stačí 16. září dorazit na hospitál Kuks. Na koncertě vystoupí kromě živého symfonického orchestru Unique orchestra zvučná jména české hudební scény, jako jsou Vladimír 518, DJ Wich, 7krát3 nebo Zofie Dares. Originální scénografii každého koncertu vytvořil art director projektu Milan Cais. (www.hospital-kuks.cz; www.facebook.com/hospitalkuks; www.instagram.com/hospitalkuks)

• 18. 9.: hospitál Kuks - Mezinárodní den pro netopýry. Večerní vycházka po hospitálu Kuks a blízkém okolí spojená s ukázkou detekce netopýřích echolokačních signálů a nárazové sítě pro odchyt netopýrů (pokud budeme mít štěstí, tak i s odchyceným netopýrem). Začátek programu: 19:30 pro rodiče s dětmi (zkrácené povídání), 22:00 pro ostatní zájemce. (www.hospital-kuks.cz; www.facebook.com/hospitalkuks; www.instagram.com/hospitalkuks)

• 18. 9.: státní zámek Opočno - Dny evropského dědictví 2021 - přednáška Móda v osvícenské společnosti a její proměny. Populárně-naučná přednáška historické antropoložky Mgr. Aleny Foglové v rámci EHD - Dnů evropského dědictví (European Heritage Days). (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 28. 9.: státní zámek Opočno - Mimořádné prohlídky opočenského zámeckého depozitáře zbraní. Za nezpřístupněnými exponáty jedné z nejvýznamnějších sbírek v ČR se správcem depozitáře. Mimořádní prohlídka. Pouze na rezervaci! (tel.: 494 668 216, opocno@npu.cz) (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• do 31. 10.: státní zámek Opočno - Výstava Dvorské kordy z opočenských depozitářů. Krátkodobá výstava běžně nezpřístupněných sbírkových předmětů zámecké sbírky. Výstava na dvou desítkách exponátů stručně ilustruje přerod šlechtické soubojové zbraně - rapíru v přepychový doplněk oděvu - dvorský kord. Exponáty bude možné zhlédnout v provozní době zámku pouze v rámci prohlídek zbrojnic (případně prohlídek zbrojnic s rozšířeným výkladem nebo speciální prohlídky "Dopoledne v opočenské zbrojnici"). (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• do 31. 10.: státní zámek Ratibořice - Jelgava a Rundále, místa dětství Kateřiny Zaháňské. Výstava fotografií ve Vstupní hale zámku, přibližující místa, ve kterých strávila svá dětská a dívčí léta Kateřina Vilemína princezna Kuronská a pozdější vévodkyně Zaháňská. (www.zamek-ratiborice.cz;www.facebook.com/ratiborice.zamek; www.instagram.com/ratiborice.zamek)

Pardubický kraj

• 11. - 12. 9.: státní zámek Litomyšl - Dny evropského dědictví 2021 - Stavebně-historické prohlídky běžně nepřístupných prostor. Prohlídka pozdně-gotického mezipatra v bývalém paláci Kostků z Postupic. Prohlídka bez průvodce, od 9 do 16 hodin, vstupné jednotné: 180 Kč. Návštěvníci se vstupenkou na stavebně-historické prohlídky z 11. a 12. 9. 2021 mají v ten samý den nárok na volný vstup na věž. Prohlídky nejsou bezbariérové a jsou náročné na zdolávání schodů a nerovnosti terénu. (www.zamek-litomysl.cz; www.facebook.com/szlitomysl; www.instagram.com/zamek.litomysl)

• 11. - 12. 9.;18. - 19. 9. a 25. - 26. 9.: státní zámek Litomyšl - Mimořádné zpřístupnění věže zámku. Návštěvní doba: 9:00-16:00 hodin, vstupné jednotné: 50 Kč. Účastníci Stavebně historických prohlídek mají vstup na věž volný.

• 11. 9.: státní hrad Kunětická hora - Michal Hromek Consort - balady a tance na Kunětické hoře. Komorní koncert hudebního uskupení Michal Hromek Consort. Balady a tance z Anglie, Skotska a Irska v obnovené jurkovičovské dřevostavbě na Kunětické hoře. Prodej vstupenek přímo na místě od 18:30. (www.hrad-kunetickahora.cz; www.facebook.com/kunetickahora; www.instagram.com/kunetickahora)

• 18. a 25. 9.: státní zámek Slatiňany - Hrané prohlídky na zámku Slatiňany. Divadelní hrané prohlídky na slatiňanském zámku, který je nyní opět otevřen po náročné tříleté rekonstrukci, Vám přiblíží každodenní život knížecí rodiny na jejich letním sídle ve Slatiňanech na přelomu 19. a 20. století, ke kterému se vztahuje i vybavení nově otevřené expozice. Online prodej vstupenek je již spuštěn ZDE - kapacita prohlídky je 20 osob. (www.zamek-slatinany.cz; www.facebook.com/zamek.slatinany; www.instagram.com/zamekslatinany)

• 19. 9.: státní zámek Litomyšl - Dny evropského dědictví 2021 - Stavebně-historické prohlídky běžně nepřístupných prostor. Mimořádné komentované prohlídky zahrnují pozdně gotické mezipatro bývalého hradu Kostků z Postupic, prohlídky půd s raně barokním krovem a návštěvu klasicistního saletu ve francouzské zahradě. Začátek komentovaných prohlídek: 11 a 14 hodin, kapacita: 15 osob, délka: cca 90 minut, vstupné jednotné 180 Kč. Prohlídky nejsou bezbariérové a jsou náročné na zdolávání schodů a nerovnosti terénu.

• 19. 9.: státní zámek Slatiňany - Pokrok nezastavíš! Speciální prohlídky běžně nepřístupných částí zámku aneb Od renesance do 21. století. Podíváte se do jedinečně zachovalých a technicky unikátních prostor zámecké ledárny a kotelny, do anglického dvorku se zachovalými renesančními sgrafity z konce 16. století. Navštívíte pracovnu architekta Schmoranze, prohlédnete si půdu hlavní zámecké budovy s 250 let starým krovem, pokoj komorníka ve věži, čistírnu oděvů, šatnu s posuvnými prosklenými dveřmi, velkou knížecí koupelnu. Na závěr se projdete po obnoveném padesátimetrovém balkonu. Prohlídky nejsou vhodné pro malé děti z důvodu časové náročnosti (cca 75 minut). Průvodcem Vám bude kastelán zámku Ing. Jaroslav Bušta. Konání akce bude závislé na aktuálním povoleném počtu účastníků dle vládních nařízení. Sledujte prosím webové a facebookové stránky objektu!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Akce na hradech a zámcích pokračují naplno i v srpnu
Milovníci tajemna si o letošní Hradozámecké noci přijdou na své
Kunětická hora má první publikaci, Hrádek u Nechanic listy pro školáky
Novinka sezony na Valdštejně je tajemný kryptex
O prázdninách na hradech a zámcích rozšířili nabídku prohlídek i akcí
Překvapení pod papírem. Návštěvu Českého ráje kazí výkaly po lesích
Hrad Valdštejn přivítal první kulturní akce letošní sezony
Čtrnáct přístupných jeskyní otevře pro veřejnost od úterý 1. června
Červnové akce na hradech a zámcích
Návštěvníci se na hradech a zámcích mohou těšit na řadu novinek
Liberecký kraj nabízí v létě mnoho důvodů pro návštěvu
Hrad Valdštejn se otevírá návštěvníkům!
Letošní sezona na hradech a zámcích začala později a skončila dříve
Na Grabštejně došlo ke střídání stráží – hrad má novou kastelánku
Zřícenina hradu Frýdštejn je perlou Maloskalska
Nejhezčími místy Českého ráje provede Zlatá stezka
Památky předčasně ukončily sezonu, letos je navštívilo 3,6 milionu lidí

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace