Červnové akce na hradech a zámcích

27.05.2021 08:15:56 | Autor: Lucie Bidlasová a Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Červnové akce na hradech a zámcích

Již dříve byly zpřístupněny pro turisty hrad Bezděz a hrad Trosky a také areál zámku Sychrov. Do sezony vstupují památky s řadou novinek, a to jak v interiérech, tak i z pohledu stavební obnovy. Přinášíme přehled červnových akcí na hradech a zámcích v Libereckém kraji.

S ohledem na epidemiologickou situaci je možné, že se některé kulturní akce nebudou moci uskutečnit. Sledujte také webové stránky a sociální sítě jednotlivých objektů.

Státní hrad Bezděz

Hrad Bezděz je v květnu otevřen od úterý do neděle v čase od 9 do 16:30 hodin. Prohlídky jsou zatím možné pouze bez průvodce a za dodržení všech protiepidemických pokynů, děkujeme za pochopení.

• 5. - 6. 6.: státní hrad Bezděz - Jedna země, jeden král. Šermířský víkend pro děti, kovářská dílna na nádvoří. Vystoupí skupina Pancharti.

• 26. - 27. 6.: státní hrad Bezděz - Kovářská dílna a historická střelnice. Vystoupí skupina Úpičtí střelci. (www.hrad-bezdez.cz)

• 3. - 6. 7.: státní hrad Bezděz - Čtyři dny ve středověku. Vystupuje taneční skupina Srdcové eso a šermířská skupina Fechtýři, kovářská dílna.
• 24. - 25. 7.: státní hrad Bezděz - Šermířská fantasy show. Vystupuje skupina Corvus Milites.

• 27. 7. - 1. 8.: státní hrad Bezděz - Šermířské oživení. Příběh z třicetileté války a humorná přestavba hradu. Vystupuje volné sdružení šermířů Askalon. Kovářská dílna na nádvoří.

Státní hrad a zámek Frýdlant

• 31. 7.: státní hrad a zámek Frýdlant - Hradozámecká noc. Program bude doplněn. www.zamek-frydlant.cz

Státní zámek Hrubý Rohozec

• 1. 6. 2021 Ve všední dny: Reprezentační prostory a soukromá apartmá; o víkendech také okruh Sklepy a zázemí.

Státní hrad Grabštejn

• červen - říjen: státní hrad Grabštejn - Dětské prohlídky U pana nadlesního. Prohlídka zavede děti a jejich rodiče do expozice bytu vrchního hraběcího nadlesního. Zkuste si představit, že pan vrchní nadlesní zrovna hledá šikovného pomocníka či pomocnici. Je to ale velmi přísný pán, který si potrpí na pořádek, a tak si své pomocníky pečlivě vybírá. Děti dostanou několik záludných otázek a veselých úkolů, aby prokázaly, že práci v hraběcích lesích zvládnou na jedničku. Tužky na psaní s sebou! Děti dostanou lesnické knížky, se kterými budou během prohlídky pracovat. Na prohlídky doporučujeme rezervaci. Dětská prohlídka se od dubna do října koná pouze o víkendech a začíná vždy 15 minut po celé hodině. O letních prázdninách (červenec a srpen) se prohlídky konají od úterý do neděle. Začínají vždy v 9:15, 10:15, 11:15, 12:15, 13:15, 14:15, 15:15 a 16:15. Vstupné jednotné: 50 Kč. (www.hrad-grabstejn.cz) Datum konání dětských prohlídek bude upřesněno.

• 8. - 11. 6.: státní hrad Grabštejn - Divadlo Matýsek: Břichbulín aneb Cesta do země skřítků. Pohádkový příběh pro děti na hradě. Pouze pro objednané školní kolektivy.

• 12. 6.: státní hrad Grabštejn - Víkend otevřených zahrad. Komentované prohlídky venkovního areálu v 10:30, 13:30 a 15:30. Víte, kde se nacházela barokní terasovitá zahrada? Víte, že lesopark protíná mnoho dnes už téměř zaniklých cest? Chcete se dozvědět něco o tom, jak hrad fungoval v kontextu okolních staveb a krajiny? A zajímavá vás probíhající obnova hradního lesoparku? Prohlídka probíhá venku v bezprostředním okolí hradu: je nutné počítat s náročnějším terénem (lesní cesty, svažitý terén). Není vhodná pro kočárky a osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Doporučujeme rezervaci času prohlídky: grabstejn@npu.cz, 482 724 301. www.hrad-grabstejn.cz

• 12. - 13. 6.: státní hrad Grabštejn - Prohlídky veterinárního muzea. Prohlídky vycházejí vždy v 11 a ve 14 hodin.

• 26. 6.: státní hrad Grabštejn - Noční prohlídky. Oblíbené noční prohlídky, tentokrát na motivy místních pověstí.

• 3. - 4. 7.: státní hrad Grabštejn - Létohrátky. Tradiční letní festival s bohatým kulturním programem.

• 5. - 6. 7.: státní hrad Grabštejn - Letní scéna Divadla F. X. Šaldy Liberec. V jednání.

Státní zámek Lemberk

• 12. - 13. 6.: státní zámek Lemberk - Víkend otevřených zahrad - Zpřístupnění Bredovského letohrádku a zahrady. Zpřístupnění panelové výstavy „Lemberk v proměnách času" a komentované prohlídky zahrady v 11.00 a 14.00 hodin. Výstava i zahrada bude otevřena po celý den od 10.00 do 16.00 hodin. www.zamek-lemberk.cz

• 26. 6.: státní zámek Lemberk - Oživená Černá kuchyně aneb Jak se vařilo v dobách minulých. V černé kuchyni se od 10 do 15 hodin bude vařit podle dobových receptur na otevřeném ohništi, pokrmy budou okořeněné vyprávěním zaměřeným na historii vaření a možností ochutnávek uvařených jídel. Recepty podávaných pokrmů budou návštěvníkům k dispozici.

• 1. - 11. 7.: státní zámek Lemberk - Prázdniny na věži - Zpřístupnění středověké věže. Zpřístupnění středověké věže s vyhlídkou po okolí zámku. Věž bude otevřena po celý den od 9 do 16:30 hodin.

Státní zámek Sychrov

V současné době je pro veřejnost zpřístupněn pouze zámecký park, a to od 9 do 17 hodin. Při návštěvě prosíme dodržujte nařízené bezpečnostní pokyny.

• 5. 6.: státní zámek Sychrov - Koncert festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov. (www.zamek-sychrov.cz)

• 18. - 19. 6.: státní zámek Sychrov - Opera Rusalka. V příjemném prostředí zámku Sychrov můžete zažít krásný, romantický večer s jednou z nejslavnějších a nejoblíbenějších oper v exkluzivním provedení předních českých pěvců, pojatou jako komorní drama lásky a zrady na pozadí dvou světů - přírody a světa lidí. Akce pod širým nebem se koná za každého počasí a začátek má ve 20:00, délka je cca 2,5 hodiny včetně přestávky (30 min). Předprodej vstupenek zde. (www.zamek-sychrov.cz)

• 23. 6.: státní zámek Sychrov - Koncert Arakain a Lucie Bílá. (www.zamek-sychrov.cz)

• 25. 6. a 28. 6.: státní zámek Sychrov - Divadelní představení Saturnin. Letní scéna Městského divadla Mladá Boleslav. Legendární sluha Saturnin ožívá v autorské dramatizaci slavného románu Zdeňka Jirotky, který napsal v roce 1942. Rodinná komedie plná humoru a živé hudby vás přenese do noblesní prvorepublikové atmosféry a ukazuje, jak to vypadá, když se sluha stane de facto pánem svého zaměstnavatele. Předprodej vstupenek přes webové stránky divadla.

• červenec: státní zámek Sychrov - Cyklus koncertů Obrazy a hudba „Viva la liberta". Účinkují: soprán Zdena Kloubová, klavír Zuzana Němečková, četba úryvků děl z doby osvícenectví Martina Bezoušková, průvodní slovo: Miloš Kadlec. Komponovaný program zaměřený na osvícenectví jako životní postoj významných příslušníku rodu Rohanů. V hudební části zazní např. díla W. A. Mozarta, Leopolda Koželuha, Jana Ladislava Dusíka, Jana Václava Hugo Voříška.

• 1. - 3. 7.: státní zámek Sychrov - Divadelní představení Pes baskervillský. Letní scéna Městského divadla Mladá Boleslav. Detektivní dobrodružství plné britského humoru pro celou rodinu. Předprodej vstupenek přes webové stránky divadla.

Státní zámek Zákupy

• 1. 6. 2021: Všechny prohlídkové okruhy dle objektu v červnu provozované.

Státní hrad Trosky

Hrad Trosky je v květnu otevřen od úterý do neděle v čase od 9 do 16:30. Prosíme o dodržování všech protiepidemických opatření. www.hrad-trosky.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Návštěvníci se na hradech a zámcích mohou těšit na řadu novinek
Liberecký kraj nabízí v létě mnoho důvodů pro návštěvu
Hrad Valdštejn se otevírá návštěvníkům!
Letošní sezona na hradech a zámcích začala později a skončila dříve
Na Grabštejně došlo ke střídání stráží – hrad má novou kastelánku
Zřícenina hradu Frýdštejn je perlou Maloskalska
Nejhezčími místy Českého ráje provede Zlatá stezka
Památky předčasně ukončily sezonu, letos je navštívilo 3,6 milionu lidí

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vize zkorumpované moci ve Verdiho opeře Rigoletto je platná dodnes
Počty covidu v kraji i republice dál stoupají, převládl omikron
Loňské léto bylo slabší. Cestovní ruch zachraňovali domácí turisté
Vloni kraj vysázel více než 6 tisíc stromů. Spustil také aplikaci o alejích
Českolipští ochotníci rozehrají v Josefově Dole hořkou komedii

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
24.01.: Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
24.01.: Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace