Zapomenuté štěstí osvěžilo publiku paměť

14.09.2023 23:10:25 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Zapomenuté štěstí osvěžilo publiku paměť

Pořad z cyklu Tvoříme šťastnější Česko, z. s. Porozumění mysli, přijeli do jabloneckého divadla představit Jan Vojáček (lékař), Jan Rak (kvantový fyzik), Jiří Ledvinka (průvodce životem) a transformativní kouč a podnikatel Martin Jotov.

Tříhodinová beseda vyprávěla o štěstí, které máme všichni v sobě, ovlivňují ho vaše myšlenky a přestože uvědomování si štěstí máme vrozené, postupem času na jeho základní principy zapomínáme. A tak je vlastně umění se radovat a být spokojený, čím dál vzácnější.

Jak na to, nám vysvětlili přítomní pánové velmi humorným, ale výstižným způsobem, dokonce nám představili vizi ´práce´ s umělou inteligencí a pro mě osobně se jednalo o způsob logičtější, než tady řadu let hlásá Dušek v toltéckých Čtyřech dohodách (přestože i ty mám ráda). Vedle faktu, že se hojně zaplněné divadlo tříhodinovkou v podstatě prosmálo, vrátilo se publikum v paměti k principům, které dávno známe, ale prostě jsme je vlivem času, okolností, médií, nějak vypustili. Píši pořád o principech, ale každý potřebuje trochu jiný (individuální) přístup k sobě, i ke světu. Co ovšem platí vždycky, je věta, že Základem je myšlenka.

Nejlépe to opět vysvětlím sama na sobě. Jsem mnoho let po kombinované transplantaci dvou orgánů a jako první v České republice jsem po této operaci porodila dítě. Tenkrát to byla velká sláva a média nešetřila superlativy. Pak si jedna redaktorka řekla, že bude originální, a aniž by se se mnou sešla, napsala článek o tom, jak jsem sobecká a rozhodla jsem se mít dítě, i když vím, že ho nevychovám. Tenkrát jsem ještě v porodnici sesmolila odpověď, kterou mají v IKEMu dodnes na nástěnce. A to, že každá pravděpodobnost je vypočítávána z kladných i záporných čísel, a že každý z nás, přestože ví, že na silnicích již zemřelo mnoho lidí, je denně účastníkem provozu. A i proto já vím (pozor, nezaměňovat s - přeji si), že mě auto nepřejede. Což samozřejmě neznamená, že se na komunikacích nebudu pohybovat obezřetně. Dnes bude mé dceři jedenadvacet a já jí v jejích osmi letech ještě přivedla na svět sestřičku.

Ty principy jsem tehdy v sobě musela najít a řídím se jimi dodnes. A Zapomenuté štěstí je přesně tou věcí, kterou si čas od času opět ráda poslechnu. Kdo si ovšem přejete podrobnější a fundovanější výklad, mrkněte na You Tube a pod jménem Martin Jotov - Porozumění mysli a Cesty k sobě, vám vyběhne mnoho zajímavých videí a v brzké době se tam objeví i záznam z Městského divadla Jablonec nad Nisou. Loučím se s pozdravem - čekají nás krásné dny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonci nad Nisou v září

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.

Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj

Společnost Geopark Český ráj, o. p. s., ve spolupráci s platformou SmartGuide rozšířila nabídku zajímavých výletů po Geoparku UNESCO Český ráj o další návrhy tras, které vedou v méně turisticky navštěvovaných oblastech Českého ráje. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Startuje fotbalová liga! Jablonec hraje v sobotu doma na Střelnici
Richard Hübner odjel na Mistrovství Evropy dorostu do Banské Bystrice
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
FOTO: The Cello Boys zahráli v Jablonci
Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Nejčtenější články

17.07.: V Jablonci hořel dům v Růžové ulici
17.07.: Střípky Městské policie Jablonec z druhého červencového víkendu
18.07.: Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace