Zapomenuté štěstí osvěžilo publiku paměť

14.09.2023 23:10:25 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Zapomenuté štěstí osvěžilo publiku paměť

Pořad z cyklu Tvoříme šťastnější Česko, z. s. Porozumění mysli, přijeli do jabloneckého divadla představit Jan Vojáček (lékař), Jan Rak (kvantový fyzik), Jiří Ledvinka (průvodce životem) a transformativní kouč a podnikatel Martin Jotov.

Tříhodinová beseda vyprávěla o štěstí, které máme všichni v sobě, ovlivňují ho vaše myšlenky a přestože uvědomování si štěstí máme vrozené, postupem času na jeho základní principy zapomínáme. A tak je vlastně umění se radovat a být spokojený, čím dál vzácnější.

Jak na to, nám vysvětlili přítomní pánové velmi humorným, ale výstižným způsobem, dokonce nám představili vizi ´práce´ s umělou inteligencí a pro mě osobně se jednalo o způsob logičtější, než tady řadu let hlásá Dušek v toltéckých Čtyřech dohodách (přestože i ty mám ráda). Vedle faktu, že se hojně zaplněné divadlo tříhodinovkou v podstatě prosmálo, vrátilo se publikum v paměti k principům, které dávno známe, ale prostě jsme je vlivem času, okolností, médií, nějak vypustili. Píši pořád o principech, ale každý potřebuje trochu jiný (individuální) přístup k sobě, i ke světu. Co ovšem platí vždycky, je věta, že Základem je myšlenka.

Nejlépe to opět vysvětlím sama na sobě. Jsem mnoho let po kombinované transplantaci dvou orgánů a jako první v České republice jsem po této operaci porodila dítě. Tenkrát to byla velká sláva a média nešetřila superlativy. Pak si jedna redaktorka řekla, že bude originální, a aniž by se se mnou sešla, napsala článek o tom, jak jsem sobecká a rozhodla jsem se mít dítě, i když vím, že ho nevychovám. Tenkrát jsem ještě v porodnici sesmolila odpověď, kterou mají v IKEMu dodnes na nástěnce. A to, že každá pravděpodobnost je vypočítávána z kladných i záporných čísel, a že každý z nás, přestože ví, že na silnicích již zemřelo mnoho lidí, je denně účastníkem provozu. A i proto já vím (pozor, nezaměňovat s - přeji si), že mě auto nepřejede. Což samozřejmě neznamená, že se na komunikacích nebudu pohybovat obezřetně. Dnes bude mé dceři jedenadvacet a já jí v jejích osmi letech ještě přivedla na svět sestřičku.

Ty principy jsem tehdy v sobě musela najít a řídím se jimi dodnes. A Zapomenuté štěstí je přesně tou věcí, kterou si čas od času opět ráda poslechnu. Kdo si ovšem přejete podrobnější a fundovanější výklad, mrkněte na You Tube a pod jménem Martin Jotov - Porozumění mysli a Cesty k sobě, vám vyběhne mnoho zajímavých videí a v brzké době se tam objeví i záznam z Městského divadla Jablonec nad Nisou. Loučím se s pozdravem - čekají nás krásné dny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonci nad Nisou v září

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace