Zápasový hattrick jabloneckých házenkářů ve II. lize

08.11.2022 10:06:53 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Druholigové soutěže házenkářů jsou v jedné třetině zápasů, po sedmi zápasech je tým Elektro-Pragy Jablonec na pěkném třetím místě české severozápadní skupiny. Po průměrném začátku, který skončil vysokou porážkou od vedoucího týmu tabulky Dukly Praha B (ve fotogalerii). Omlazený jablonecký tým od této doby sehrál další tři zápasy, které po pěkných výkonech vyhrál.

Loko Česká Lípa - ELP Jablonec n. N. 23:31 (10:15)

Jablonečtí si nad nováčkem ligové soutěže udržovali od počátku převahu, ale skóre se vyvíjelo s minimálním náskokem pro hosty. O výsledku prvního poločasu rozhodla fáze mezi stavem 6:7 - 6:12. Ve druhé části se náskok navršil až na 19:29 a v bojovném závěru domácí snížili na konečných 23:31.

Sestava Jablonce: Novák - Janata 11, Trejbal 4, Jandera, Hána, Střižík, Kříž 3, Jakl 2, Svoboda a Radosta po 1.

Trenér Dědeček: „Od prvních minut jsme byli lepší, dobrá obrana a opět výborný brankář Vašek Novák, byl základ pro vítězství, v druhé půli jsme zapojili více do hry i naše pivoty, každopádně domácí Českou Lipu musím pochvalit, oproti minulému utkání je vidět jejich další zlepšení."

ELP Jablonec n. N. - Sokol Vršovice B 28:22 (13:10)

Vyrovnaný průběh nad týmem v jehož středu jsou i hráči se zkušenostmi s I.ligy. V zápase byl domácí tým stále ve vedení, které s jistotou navršoval.

Sestava: Novák - Hána 11, Janata 6/3, Trejbal 3, Radosta, Střižík, Jandera po 2, Jakl a Svoboda po 1, Preisler, Kudrhalt, Smrček, Kříž.

Trenér Dědeček: „Zvítězili jsme zaslouženě, ale náš výkon nebyl úplně ideální, v bráně byl opět vynikající Vašek Novák, tentokrát mu naše obrana moc nepomohla a střelecky jsme se trápili v útoku, mnoho střel z vyložených pozic letělo úplně mimo branku, v zápase jsme sice vedli po celé utkání, ovšem nějaký výrazný náskok jsme si vytvořili až v posledních 15-ti minutách utkání."

Chemička Ústí nad Labem - ELP Jablonec nad Nisou 20:25 (9:14)

V kádru domácích je většina zkušenější, starších hráčů, kteří se sice ujali vedení 1:0, ale pak se do vedení dostali Jablonečtí. V závěru sice Chemička vyrovnala na 20:20, ale hosté udrželi nervy a pěti góly zvítězili.

Sestava: Novák - Janata 8/1, Trejbal 7/1, Jakl 3, Hassa 2, Jandera 2, Svoboda, Kubík a Radosta po 1, Smrček, Kříž, Střižík.

Příští utkání je derby - v neděli 27. 11. v 17 hodin s druhým týmem tabulky na jejich hřišti ZŠ Dobiášova v Liberci.