Za překročení zákazu v ulici Za Plynárnou se budou platit pokuty!

24.06.2023 10:39:18 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Za překročení zákazu v ulici Za Plynárnou se budou platit pokuty!

Městská policie Jablonec nad Nisou upozorňuje, že bude znovu přísně kontrolovat zákaz vstupu do ulice Za Plynárnou, kde je odchytová klec. V ní je připravené krmení, a myslivci se tak snaží, aby si divoká prasata do ní zvykla opět chodit. Jejich snahu však maří neukáznění lidé.

„Lidé by si měli uvědomit, že v tuto chvíli chodí bachyně s mladými, naposledy jsme jich na snímku z klece napočítali dvanáct. Pokud by si děti s malými prasátky chtěly hrát, mohla by to bachyně vyhodnotit jako útok a být velmi nebezpečná," varoval veřejnost Tomáš Svačina, preventista MP Jablonec nad Nisou, a dodal: „Strážníci budou opět důsledně zákaz vstupu do ulice Za Plynárnou kontrolovat a budou udělovat pokuty, které mohou dosáhnout až částky 2 000 Kč."

Odchytová klec je jedním z opatření k regulaci přemnožené černé zvěře. „Ta teď vyvádí mladé a není výjimkou, že v jednom vrhu má bachyně dvanáct selat, a to dvakrát do roka," upozorňuje Vratislav Pavlín, vedoucí oddělení krizového řízení jabloneckého magistrátu.

„Pokud nebude veřejnost po dva, tři roky vycházet vstříc našim pravidlům a prosbám, bude se chovat i nadále bezohledně a nebude s námi spolupracovat, stav divokých prasat se nikdy snížit nepodaří," apeluje na veřejnost Petra Němečková za orgán státní správy myslivosti.

Od začátku aktuální lovecké sezóny, která trvá od 1. dubna 2023 do 31. března 2024 následujícího roku, je v honitbě Rádlo odlovených již 16 kusů divokých prasat a tři uhynula. V sezóně 2019/2020 myslivci složili 39 kusů, o rok později už jich bylo 45 a v sezóně 2021/2022, kdy bylo třeba také uzavřít část honitby, bylo odlovených 84 kusů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nepouštějte ke kleci v jablonecké ulici Za Plynárnou děti ani psy!
Zákaz vstupu do lesů končí, lov divočáků však pokračuje
Počet divočáků bude regulovat lov i klec
Od prosince se na noc uzavřou lesy kolem Jablonce

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
Kozel začal výhrou
Obrazem: Zahradní slavnost ZUŠ Tanvald

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
20.06.: Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
19.06.: Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace