Z domácích uspěly pouze Maršovice

27.08.2012 15:51:52 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Svou soutěž rozehrálo o posledním srpnovém víkendu i devítka týmu III. třídy, které budou usilovat o postup do vyšší soutěže. Celkem se v sobotu a neděli odehrály čtyři zápasy, které přinesli tři body  Mšenu, Jistebsku a Maršovicím. Béčko Plavů se s Rádlem rozešlo smírně 5:5 a k vidění byly navíc i dva hattricky, o které se postarali domácí Jandura a hostující Kareš.

Radčice - Mšeno C 2:3 (2:1)

Utkání se hrálo za slunečného počasí, které prospělo i divácké návštěvě. Domácí téměř celý zápas vedli a teprve poslední pětiminutovka vývoj zápasu otočila. Domácí tak nakonec ve slibném zápase přišli o všechny body. Domácí se dostali brzy do vedení, hosté však dokázali rychle vyrovnat z pokutového kopu, ale domácí se opět dokázali prosadit a vstřelit vedoucí branku. Skóre 2:1 bylo i poločasové a dávalo domácím velkou naději na tři body. Ve druhém poločase začali mít převahu hosté a vytvořili si několik brankových příležitostí. Až koncem zápasu se jim podařilo vyrovnat. Přesněji pět minut před závěrečným hvizdem střelil druhou branku v zápase Uko. Když už se zdálo, že utkání skončí spravedlivou remízou, udeřili hosté v poslední minutě zápasu. Mšeno se tak radovalo z vítězství 3:2.

Branky: 11., 23. Plhal - 15. (PK), 85. Uko, 90. Pavelka. Rozhodčí: Linhart - Obyt, Štědrý. ŽK: 2:1. Diváků: 50. Radčice: Frič, Daníček, Miller, Vágner, Havlíček, Zikmund, Kozlovský, Řehák, Maleček, Koňák, Plhal. Mšeno C: Novotný P., Koudelka, Svatoň, Petroutka, Uko, Pavelka, Novotný B., Hujer R., Hujer M., Dočkal, Bém.

Plavy B - Rádlo 5:5 (3:2)

Hned první zápas Plavů s Rádlem přinesl nečekaný počet gólů. Oba týmy se více soustředily na ofenzívu než obranu a díky tomu viděla stovka přihlížejících celkem deset branek. Autorem premiérové branky Plavů byl Černý, který už před dvě příležitosti zahodil, ale ve 13. minutě se již nemýlil. Hosté vyrovnali a následně šli do vedení po gólech Kareše a Hejného. Do poločasu ovšem domácí opět přidali na důrazu a stav otočili. Sedm minut před poločasem srovnal na 2:2 Červinka a minutu před hvizdem poslal do vedení Plavy Jandura. Dvoubrankový náskok přinesl domácím opět Jandura svou druhou brankou v zápase. Jenže Kareš opět snížil v 74. minutě a vrátil Rádlu naději na body. Hattrick nakonec zaznamenal Jandura, který v 80. minutě zvýšil už na 5:3. Kareš kontroval hattrickem na druhé straně v závěru zápasu. Když už to vypadalo na domácí vítězství vstřelil vyrovnávací gól v nastaveném čase Hejný. V pohledném zápase, který se nesl ve slušném duchu, jelikož rozhodčí Kořínek nemusel ani jednou karetně napomínat, si soupeři rozdělili po bodu, i když pět branek by mnohdy garantovalo každému týmu vítězství.
Branky: 13. Černý, 38. Červinka, 44., 70, 80. Jandura - 30., 74., 90. Kareš, 33. Hejný, 91. Zajíček. Rozhodčí: Kořínek J., Bez karet. Diváků: 100.
Plavy B: Šikola, škoda, Černý, Votoček, Wild, korbelář (43. Balatka), Koroptvička, Fojtík (54. Kouřil), Dvořák, Červinka (83. Harik), Jandura. Rádlo: Vepřovský, Ticháček, Lána, Ferenc, Hruška (55. Matěj), Škeřík, šrek (65. Bráza), škoda (84. Zajíček), Kareš, Pešek, Hejný

Zásada B - Jistebsko1:4 (0:1)

Od začátku se hrálo vyrovnané utkání, kdy se Jistebsku podařilo vstřelit vedoucí branku. Jinak se jednalo o boj hlavně ve středu hřiště. Do druhé půlky proto Zásada vstoupila aktivněji a díky pěkné kombinaci Lhota - Růžička a Janko srovnala na 1:1. Autorem branky byl posledně jmenovaný. Jistebsko obdržený gól motivoval k ofenzívě a Bulíř v 68. minutě vstřelil druhou branku hostí. Patnáct minut před koncem musela Zásada díky zranění dohrávat v deseti mužích a Jistebsko této početní výhody náležitě využilo a přidalo další dvě branky do domácí sítě. Zápas se tedy nešťatsně rozhodl v poslední čtvrt hodince, kdy do té doby vyrovnaný zápas Zásada ztratila.
Branky: 58. Janko - 27. Brožek, 68. Bulíř, 84., 89. Hartman. Rozhodčí: Brožek - Fridrich, Neuman. Bez karet. Diváků: 58.
Zásada: Blažek, Princ, Vebr, Štefanec, Varga, Rožeň, Růžička M. (76. Ružička P.), Kotyza, Janko, Kochánek, Lhota. Jistebsko: Preissler, Svah, Dítě, Tanzyna, Havlíček, Bulíř, Brožek, Starý, Bitner, Hartman, Peška.

Maršovice - Roma 6:2 (3:1)

Prvních 20 minut vyrovnaných, když nejdříve šla překvapivě do vedení Roma už v 10. minutě, kdy se trefil Bílý. Maršovice srovnaly Machalickým o deset minut později a potom už byl zápas plně v jejich režii. Do poločasu se stihli trefit ještě Lupa a z penalty i Kratochvíl. Poločasový výsledek 3:1 i převaha na hřišti potom domácím dávala velkou naději na 3 body. Po změně stran rozšířil gólový účet na domácí straně dvakrát Macúr, ale také hostům se podařilo snížit v 80. minutě po ráně Baranyaině. Poslední slovo měli ovšem stejně domácí, kteří osm minut před vypršením hrací doby upravili na konečných 6:2. Ač to nevypadá, tak skóre mohlo vypadat ještě úplně jinak, kdyby totiž domácí nezahazovali některé příležitosti a Roma nakonec mohla prohrát i dvouciferným rozdílem.
Branky: 20. Machalický R., 33. Lupa, 43. Kratochvíla (PK), 61., 70. Macúr, 82. Majsl - 10. Bílý M., 80. Baranyai. Rozhodčí: Vasko. ŽK: 1:0. Diváků: 40
Maršovice: Nežádal - Šimčík D., Kratochvíla, Majsl, Mrkvička J. - Vogt (65. Sobotka), Lupa, Lédl, Machalický R. - Beránek (75. Šimčík A.), Macúr. Roma: Čárný, Brezani, Tomáš, Bílý P., Gábor, Čonka, Dunka, Gorol, Baranyai, Bílý T., Bílý M. (46. Nyka).