Výstava Zaostřeno na Jizerky je nyní v jabloneckém Eurocentru

08.12.2015 08:06:46 | Autor: pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou,Jizerské hory

Výstava Zaostřeno na Jizerky je nyní v jabloneckém Eurocentru

Zakoupením kalendáře Zaostřeno na Jizerky 2016 můžete již popáté pomoci Jizerským horám. Jeho noví majitelé si přinesou domů nejen krásné snímky těchto hor, ale zároveň přispějí na jejich obnovu. Samotný kalendář sestavila Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor ze snímků zaslaných do fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky.

Díky výtěžku z předešlých ročníků bylo do Jizerských hor vysázeno necelých 84 tisíc sazenic původních druhů dřevin na cca 298 ha ploch. „I letos jsme vydali kalendář ve formátu A2, aby krásné snímky pěkně vynikly a mohly tak potěšit všechny milovníky Jizerských hor. Zároveň patří poděkování všem, kteří nám touto cestou pomáhají s naší činností, " sdělil Ondřej Petrovský, ředitel nadace.

Kalendář není jediným výstupem soutěže Zaostřeno na Jizerky. Ze širšího výběru vznikla i výstava, která byla zahájena říjnovou vernisáží. Od té doby se každý měsíc přesouvá a nyní je od 2. prosince do 4. ledna k vidění v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. „Výstava vás zavede do známých i netradičních zákoutí Jizerských hor. Vstup je bezplatný a budeme potěšeni, pokud se s Vámi můžeme o nádherné snímky tímto způsobem podělit," pozval čtenáře Petrovský.

Kalendář lze zakoupit v jabloneckém Eurocentru a v infocentrech v Liberci, Bedřichově, Josefově Dole, Tanvaldu a Desné. Až do 23. prosince je k dostání též u stánku nadace v přízemí OC NISA Liberec každý den minimálně od 15 do 18 hod. Jeho cena je 300 Kč. Objednávky je možné zasílat též emailem jizerky@ecn.cz nebo telefonicky na čísle 605 701 503. V případě zasílání poštou je nutné přičíst ještě 100 Kč za poštovné a balné.

„Loňský náklad 1 400 kusů byl rozebrán prakticky do posledního a i letos mě těší ohromný zájem o kalendáře. Některé firmy si na něj nechaly dotisknout své logo a používají ho jako poděkování svým partnerům. Pro příští rok budeme zvažovat navýšení nákladu a tím pádem by se mohlo podařit získat i více peněz na obnovu Jizerských hor," doufá Petrovský.

Do letošní uzávěrky dorazilo 216 snímků od 59 autorů a o výběr těch nejlepších, které si můžete na výstavě prohlédnout, se postarala odborná porota. Jeden snímek vybrala i široká veřejnost v internetovém hlasování. Samotná soutěž byla poprvé vyhlášena již v roce 2011 a za její historii poslali fotografové již přes 800 snímků a vytištěno bylo 5 500 kalendářů. Výtěžek z jejich prodeje byl využit na výsadby původních druhů dřevin v Jizerských horách.

„I díky tomu byly za poslední roky jizerskohorské lesy obohaceny sazenicemi například buků, dubů nebo jedlí, které mají své nezastupitelné místo v druhové skladbě jizerskohorských lesů. Druhově i věkově rozmanitý les je nezbytný pro jeho dlouhodobou stabilitu a i přes vyšší náklady při jeho obnově, jsme přesvědčeni, že je to cesta správným směrem," řekl Petrovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prosincový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Výstava představuje nejkrásnější fotografie Jizerských hor
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky 2015 proběhne v Babylonu
Veřejnost vybrala nejkrásnější fotografii Jizerských hor

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace