Výsledek je do odvety dobrý

04.03.2016 09:30:39 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Výsledek je do odvety dobrý

Čert ví, kde vidí jablonecký fotbal do druhé části sezony prioritu, řeklo by se, že určitě pohár MOL cup s nadějí na Evropu, ale při pohledu na sestavu to na Julisce až tak nevypadalo. Ale možná vidím špatně.

Dukla Praha - FK Jablonec 0:0

Oba trenéři, Kozel a Frťala poslali do zápasu tyto sestavy:

FK Dukla Praha: Hroššo - Miloševič, Smejkal, Štětina, Vrzal - Albiach (71. Berger), Marek Hanousek, Daniel Tetour - Mareš (66. Považanec), Manzia, Vašíček (83. Beauguel). Náhradníci: David Tetour - Koval, Jurendič, Gorkss.

FK Jablonec: Bárta - Karavajev, Kysela, Beneš (69. Pernica), Hybš - Rossi, Trávník, Hübschman, Greguš, Matěj Hanousek (66. Masopust) - Tecl (83. Wágner). Náhradníci: Hrubý - Breda, Doležal.

Přiznám se, že už řadu let vidím v sestavě asi to, co trenér zamýšlí a co chce s týmem hrát. Do Prahy nejelo mužstvo zřejmě vyhrát, ač mělo i mohlo. Trenér postavil do základu včetně gólmana d e v ě t hráčů milujících více defenzívu, než ofenzívu, tu měli obstarat pouze Trávník s Teclem. A ono to podle toho také vypadalo.

Úvod patřil Dukle, byla svižnější a chtěla více hrát. Později se hra vyrovnala, více drželi míč hosté, jenže povětšinou se hrálo v prostorech hřiště, kde to tolik nebolí a diváky to moc nebaví. A tak příležitostí bylo poskrovnu, největší měla Dukla, dokonce dvojitou, ale Bárta s Benešem zakročili, Jablonec měl největší tutovku Gregušem, ten vystřelil prudce, ale do golmana a tak Hroššo byl na Julisce za hrdinu. Stínem zápasu je zranění Beneše, toho musel Frťala střídat a na hřiště přišel Pernica. Kde hledat z jabloneckého pohledu klady? Především v obranné čtveřici, kde Kysela vyrůstá v takovou „klidnou" sílu, Beneš docela hýří aktivitou a oba krajní Karavajev s Hybšem jsou muži na svém místě. Ale s ofenzívou to bylo horší a docela logicky: do finálních a předfinálních situací se dostávali povětšinou hráči, kteří právě v této činnosti rozhodně doma nejsou.

Oni běhají, pracují, snaží se, ale v ofenzívě rozhodují fakta: střely, branky, finální přihrávka, kulišárna. To prostě z jablonecké strany v tomto zápase vidět nebylo. Tecl byl na hrotu příliš osamocený, neměl vůbec vepředu s kým hrát, doplňování ostatními hráči bylo slabé a když už se do těch prostorů dostali, tak prostě z podstaty věci to nejsou hoši do ofenzívy. Tak uvidíme jak to bude pokračovat dál.

Zápasová statistika:

Rozhodčí: Ardeleánu - Mokrusch, Hrabovský. Držení míče: 43:57 %. Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:4. Karty: 24. Vrzal (DUK). Diváci: 382.

V neděli se Jablonečtí představí na Spartě, které tak trochu srazil hřebínek bojovný Liberec v poháru. O postupu či nepostupu v MOL Cupu se rozhodne v odvetě, a ta je na pořadu za 14 dnů na Střelnici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy

Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.

Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vlajka pro Tibet opět visí na krajském úřadu
Vlastníci Krajské nemocnice převzali nové akcie sjednoceného subjektu
Obrazem: Rallye Jizera přilákala stovky diváků
Dorostenecká rekordmanka byla druhou nejrychlejší ženou
Obrazem: Hobby horsing v jablonecké hale

Nejčtenější články

08.03.: Obrazem: Rallye Jizera přilákala stovky diváků
08.03.: Obrazem: Hobby horsing v jablonecké hale
08.03.: Dorostenecká rekordmanka byla druhou nejrychlejší ženou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace