Všechny body z Rychnova si odvezla Bělá

17.08.2022 14:55:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Rychnov u Jablonce nad Nisou

Nedělní zápas I.A třídy v Rychnově proti sobě postavil mužstva, která v prvním kole nebodovala. Více za vítězstvím šli ale hosté z Bělé u Staré Paky, kteří po vyrovnaném prvním poločase ve druhém, i díky vyloučení Huška, jasně dominovali.

Rychnov - Bělá 1:5 (1:1)

Hosté se k zápasu dostavili téměř kompletní a na hře týmu to bylo vidět. Do první šance se dostali již ve druhé minutě. V 18. minutě měl na noze jasný gól hostující Liška. Jeho střelu domácí gólman skvěle vytáhl mimo tyče. Domácí se do první větší šance dostali ve 30. minutě. To se ale zase vytáhl gólman hostů a šanci domácích zmařil. Ve 37. minutě orazítkovali hráči Bělé tyč domácí branky. Mírný tlak hostů v prvním poločase zužitkovali hráči ve 39. minutě. Šmíd poslal do vápna krásný centr, na který si naběhl Grebeníček mladší a hlavou nekompromisně zavěsil - 0:1. Vedení hostů ale netrvalo dlouho. Téměř po rozehrání odpískal sudí pokutový kop pro domácí, který ve 42. minutě Paldus proměnil a vyrovnal.

Přesnější hru si Bělá přinesla i do druhého poločasu a hned ve 49. minutě proměnil brejk Buček. Téměř jako přes kopírák zvyšoval tentýž hráč v 51. minutě už na 1:3. V 55. minutě mohl tento borec dokonat hattrick. Nařízenou penaltu však neproměnil. Gólman domácích Ducháček vystihl stranu a balón vyrazil. Z následné akce byl faulován Grebeníček, ale zvuk píšťalky rozhodčího nezazněl. Poté ještě domácí Hušek fauloval na žlutou kartu, a v 70. minutě se poroučel po červené pod sprchy. To už Bělá svůj tlak stupňovala a Kázmerovi se povedlo v 83. a 88. navýšit skóre na konečných 1:5.

Branky: 42. Paldus z pen. - 39. Grebeníček ml., 49. a 51. Buček, 83. a 88. Kázmer. Rozhodčí: Bohuš - Smoleňák, Zikmund, ŽK: 4:1, ČK: 1:0 (70. Hušek). Rychnov: Ducháček - Procházka (53. Rabina), Havlíček, Podstavek, Petr, Jindra, Kalina, Králíček, Paldus, Zmeškal, Hušek. Bělá: Jakubičko - Vorel (70. Vrba), Beran, Janú, Rypl, Otmar, D. Grebeníček ml., (70. D. Hanč), Motejlek, Šmíd, Liška, Buček (64. Kázmer).