Volejbalové derby jasně pro Malou Skálu

14.12.2016 12:02:50 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Malá Skála,Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Ve II. volejbalové lize mužů hraje po pauze opět Sokol Malá Skála a za soupeřem mu je i tradiční účastník jablonecká Bižuterie. O minulém víkendu los určil jejich vzájemný souboj v jablonecké sportovní hale. Zatímco mladí Sokolové hráli s větším zaujetím, tak domácí mnohdy propadli letargii a působili odevzdaně.

Bižuterie - Malá Skála 1:3 (- 24, -13, 21, - 27)

Do zápasu vstoupili hosté nabuzení a odhodláni uhrát co nejlepší výsledek. Hra byla od začátku vyrovnaná. Chvíli vedli Skaláci, pak zase domácí Jablonec, nikdy ne více jak o dva body. Vyrovnaný set se dostal do koncovky, ve které více chybovali domácí hráči. Skaláci po boji vyhráli 26:24.

V druhém setu hosté hráli výborně a domácí téměř k ničemu nepustili, ale naopak se domácí se nic nezmohli. K obratu pro domácí obrat k lepšímu nastal po výměně názoru s rozhodčími. Ve třetím setu zlepšili Jablonečtí servis a přitlačili na zakončení útoků. Ve čtvrtém setu to byl souboj kdo z koho, kde možná o výsledku více rozhodli hlasití maloskalští diváci, kterých byla v hale většina.

Bižuterie - Malá Skála 1:3 (22, - 15, - 17, - 18)

Odpolední zápas zpočátku vypadal, že se Bižuterie vzpamatovala, ale výhra v prvním setu byla jen labutí písní ne-li křeč. Hosté se po prohraném setu oklepali, začali si lépe přihrávat, blokovat. Skalácí si vždy vytvořili v začátcích setů bodový náskok a udrželi ho vždy do úspěšného závěru.

Kouč jablonecké Bižuterie Vladimír Zajíček komentoval zápas takto: „Tak se za tu prožitou hrůzu omlouvat nebudu. Ranní prohra by snad ještě byla skousnutelná, odpolední opravdu ne."

Sestava Bižuterie: Barek, Charousek, Kukla, Kysel, Hájek, Matoška, Filinger, Střiží, Stelzik - odpoledne Kubeš.
Sestava Malá Skála: Hampl, Machač, Pastuch, Novák, Pražák, Zítko, Finke, Mařík, Nič, Vacík, Břicháček, Krňák.

Juniorky Bižuterie v posledním zápase základní části ligy juniorek suverénně porazily sousední Turnov a očekávají lednovou nástavbu ligy juniorek.

Bižuterie - TJ Turnov 3:0 (14, 17, 23)

Bižuterie - TJ Turnov 3:0 (10, 16, 12)