Volejbalistky Jablonexu budou v krajském přeboru na bedně
02.04.2011 14:47:17 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Souběžně na dvou kurtech jablonecké sportovní haly byly sehrány poslední zápasy dvou jabloneckých zástupců ve volejbalovém přeboru Liberecka žen. Tým Jablonexu potvrdil roli favorita v duelu se Sokolem Mnichovo Hradiště a zvítězil dvakrát 3:0. Další jablonecké družstvo Bižuterie si v prvním zápase hladce poradilo s Rokytnicí nad Jizerou 3:0, ale v odvetě prohrálo 1:3.
Jablonex - Sokol Mnichovo Hradiště 3:0 (21, 24, 8) a 3:0 (17, 10, 17)
Po vítězství v prvním vyrovnaném setu se druhý pro domácí nevyvíjel vůbec dobře a stav v koncovce byl 18:24. Zkušenému týmu Jablonexu se podařilo odvrátit celkem šest setbolů a naopak svůj první proměnil. Hostující celek to poznamenalo natolik, že ve třetím setu se vůbec nezmohl na odpor. Druhý zápas již potvrdil domácí kolektiv svoji převahu a jasně v zápase zvítězil i v odvetě.
Jablonex: Dudášová, Hájková, Kočárníková, Zikmundová, Štruplová, Šulcová, Sirůčková a Najmanová.
Bižuterie - Spartak Rokytnice nad Jizerou 3:0 ( 13, 18, 13) a 1:3 ( 23, -18, - 23, - 15)
Papírově dle postavení v tabulce měl být průběh vyrovnaný, ale domácí v prvním zápase odehráli velmi dobrý zápas, prosazovali se na síti a s jistotou zvítězili.
První set odvety měl výsledek na vážkách až do koncovky, kdy byla Bižuterie šťastnější. Další děj zápasu měl zcela opačný průběh, hostující hráčky se prosazovaly čím dál víc a o osudu odvety rozhodl třetí set, ve kterém se Bižuterie v koncovce neprosadila. Domácím citelně po oba zápasy chyběla Lenka Kottová.
Bižuterie: Břečková, Rokosová, Pelcová, Antošová, Klimtová, Čejková, Klapková, Menšíková, Kloudová.
Družstvo Jablonexu si velice pravděpodobně zajistilo čtyřmi body, po ukončení všech zápasů přeboru, postavení mezi prvními třemi týmy. Bižuterie si pokazila lepší postavení páteční prohrou s Tanvaldem, bude na pátém nebo šestém místě a oba týmy čeká ještě jeden vzájemný zápas do skončení celého ročníku krajského přeboru.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 18 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Školení záchranářů GOPR a Horské služby probíhalo na ledovci Stubai
Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
Nejčtenější články
31.12.: Z Lučan se půjde na Nový rok na rozhlednu Bramberk
31.12.: Turisté zahájí nový rok tradičním výstupem na Štěpánku
02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.