Volejbalistky Česka vyhrály nad Švédskem a postupují

17.06.2019 15:58:04 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

České volejbalistky si znovu po roce zahrají v Evropské lize Final Four. Do závěrečného turnaje proklouzly po výhře 3:0 nad Švédskem v Jablonci nad Nisou. Pomohla jim prohra Ukrajiny na Slovensku 1:3.

Česko - Švédsko 3:0 (25:11, 25:20, 25:20)

Divákům se prvním esem připomněla Andrea Kossániová, smečařka poněkud opomíjená v minulém reprezentačním cyklu, autorka dalších 12 bodů v tomto zápase. Švédky měly bojovný tým a zpočátku udržovaly s viditelně lepším českým týmem vyrovnaný průběh. Zlom nastal, když byla na servisu zkušená kapitánka Pavla Šmídová a stav se změnil na 10:7. Plachtící podání bylo příčinou následného vedení 15:7 a bylo o osudu prvního setu rozhodnuto - 25:11.

V úvodu druhé sady držely Švédky opět vyrovnaný průběh, ale k obratu pro Česko pomohla svou hrou Andrea Kossaanyiová a po jejím podání si švédský trenér vzal druhý timeout, to domácí hráčky vedly 14:8, k čemuž jim velkou mírou dopomáhaly Švédky, které dělaly velkou porci nevynucených chyb. Přes krátkou bodovou šňůru hostujících hráček si Češky rozhodující náskok stále udržovaly a druhý set proměnily ve vítězství 25:20.

Česká republika - Švédsko  3:0<br />Autor: Václav Novotný Potěšující pro průběh hry a nadšené diváky bylo to, že mladé Švédky svůj přístup k téměř prohranému zápasu nezměnily a s nadšením bojovaly dál. Vyrovnaný souboj byl stejně jako v prvních dvou setech k vidění jen do stavu zhruba 10:10. Pak se dostala na podání Simona Kopecká, která již zůstala v sestavě po střídání z druhého setu, a její servis pomohl k vedení 15:11. Hosté pohrozili ještě při stavu 20:17, ale po oddechovém času přidala krásné eso absolventka jabloneckého sportovního gymnazia Míša Mlejnková a k tříbodové výhře český tým s jistotou dokráčel - 20:15.

Rozhodčí: Pavlov Alexander (RUS), Krtička Jan (CZE). Počet diváků: 1 150. Sestava a body Česka: Kossányiová 13, Purchartová 4, Orvošová 10, Mlejnková 15, Holásková 3, Šmídová 1, libero Dostálová - Patočková 1, Šustrová, Kopecká. Trenér: Athanasopulos.