Volejbalistky Bižuterie bojují o špici v první lize

24.02.2023 15:18:05 | Autor: Ladislav Janata, Jaroslav Novák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Uplynulý pátek a sobotu sehrály jablonecké volejbalistky v 1. lize žen dvojutkáni o první místo v tabulce s TJ Sokol Dobřichovice.

V lehce oslabené sestavě v podstatě s většinou juniorek domácím první set utekl a soupeř vyhrál 25:21. Nutno podotknout, že v týmu Dobřichovic hraje několik hraček, které okusily i Extraligu. Druhý set Jablonečanky po velkém boji prohrály 29 ku 27, ale již bylo v koncovce znát, že se nastartovaly k lepšímu výkonu. Průběh zápasu následně otočily a další tři sety již vyhrály 25:15, 25:23 a 15:10.

Sestava: Smolkova J., Němečkova K., Úradníkova K., Bartošova K., Javůrkova K., Prágerová A., libera Brunclíkova K. a Špinkova T. Střídala NovákováJ.

V sobotu obě družstva čekala odveta a bylo to trošku jako na houpačce. První set prohra Bižuterie 25:21, druhý set výhra 27:25, dalši set opět výhra 25:19, to celé družstvo lehce ukolébalo, což vedlo v dalším setu k prohře 25:18. V tiebrake se však znovu celé družstvo nastartovalo a vyhrálo ho celkem jasně 15:10.

Sestava: Prágerová A., Nováková J., Němečková K., Bartošová K., Javůrková, K., Úradníková K., libero Brunclíková K., střídala Špinková T.

„Po dvou výhrách 3:2 jsme se  na první místo přiblížili na dva body, příští týden nás čekají poslední zapasy v Prostějově a potom již play off, vypadá to na Hradec Králové nebo České Budějovice, " upřesnil trenér Jaroslav Novák.

Bižuterie SG - TJ Dobřichovice  3:2 (- 21, -27, 15, 23, 10)

Bižuterie SG - TJ Dobřichovce  3:2 (- 21, 25, 19, - 18, 10)