Volejbalisté Bižuterie přivezli dvě výhry, ale jsou druzí

31.01.2011 11:55:43 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ve druhé volejbalové lize odjeli jablonečtí hráči na dva zápasy do Příbrami, kde úspěšně přehráli rezervu domácího extraligového týmu dvakrát 3:1. Paradoxně je tyto dvě výhry sesadily z čela tabulky, když o skóre museli pozici lídra přepustit Rakovníku, který si zapsal domácí dvě jasné výhry 3:0 nad týmem Karlových Varů.

VO Příbram B - Bižuterie 1:3 (-21,-13,25,-22) - 1:3 (-14,-25,18,-17)

K dvojutkání odjela Bižuterie s devíti hráči, protože někteří léčili nemoci, nebo měli pracovní povinnosti. Chyběl i blokař Střižík, který zařizoval stěhování rodiny do Liberce. Jak je vidno z výsledků, tak je nerozhodil ani brzký začátek v 9 hodin.

Domácí tým kádr oproti podzimu omladil a použil i několika posil z extraligového kádru, což mu v příjemném prostředí příbramské haly nebylo příliš platné. Hosté se v úvodním setu dostali brzy do lehkého vedení, které dokázali udržet až do koncovky. Ve druhém setu příbramský soupeř zcela „odešel” na přihrávce a udělal mnoho chyb na útoku i servisu a tak byl tento set příliš jednoduchý. Třetí set bývá pro hosty nevýrazný, tradičně neudrželi koncentraci a vyráběli zbytečné chyby, což vedlo k jeho ztrátě. Kouč Zajíček chtěl třetí set výměnou Kubeš - Burian zachránit, což se téměř povedlo, ale „matchball” Jablonečané prošvihli. Čtvrtý set byl již hodně vyrovnaný a vše „zavánělo” tie-breakem, ale Burian naštěstí v koncovce zablokoval domácí „účko” a následně uhrál těžký útok do lajny. Vedení o 3 body již dokázali hosté v koncovce uhájit a získat cenné vítězství.

Sestava: Kubeš, Procházka, Dupač, Jakubíček, Barek, Havel - střídali Burian, Rückensteiner

Odpolední utkání začalo stejnou sestavou jako dopoledne a bez několika drobností mělo stejný průběh jako dopolední. Vedení 2:0, následně odevzdaný třetí set - opět po vlastních chybách a „z mrtvýchvstání” v setu čtvrtém. Ve třetím setu už jabloneckým volejbalistům docházely síly, ale pro čtvrtý hráči posbírali zbylou energii a soupeře opticky lehce přehráli, což přineslo zasloužené a cenné body.

Sestava : Kubeš, Procházka, Dupač, Jakubíček, Barek, Havel - střídali Burian, Rückensteiner

„Opět výborný kolektivní výkon, který podpořili svými bloky Dupač a Kubeš. Na útoku odtáhli zápasy velmi dobře Barek i Havel, které podporoval nahrávač Procházka. Vynucená hra bez libera fungovala a byla přirozená,” hodnotil jablonecké borce kouč Vladimír Zajíček.