Volejbalisté Bižuterie již vítězi II. ligy

12.03.2013 18:56:44 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Do konce druholigové soutěže mužů zbývají jen čtyři kola a jablonečtí volejbalisté mají v čele náskok 11 bodů, což i při jednobodových prohrách již nyní dává jistotu prvního místa. Vše potvrdili v sobotu v Chabařovicích, kde v souboji s druhým týmem tabulky v prvním zápase vyhráli 3:0 a potvrdili tak svoji suverenitu. Naopak druhý zástupce Jablonecka Sokol Malá Skála, který bojuje o záchranu, dvakrát prohrál v pražských Modřanech.

Chabařovice - Bižuterie 0:3 (-21,-18,-11) a 3:0 (22,21,15)

Velmi dobrý výkon v prvním zápase kontrastoval s výkonem v odvetném souboji. Po zájezdu do Chabařovic je vše jasné, i když Jablonečané svou hrou svěřencům legendy českého volejbalu Přemyslu Bláhovi tři body doslova darovali. Na webu oddílu použil Vladimír Zajíček citát přímo z bible "Vanitas vanitatum et omnia vanitas" - česky „marnost nad marnost, všechno je marnost."

Druhý okresní zástupce z Malé Skály bojuje, zatím bezúspěšně o setrvání ve druhé lize, má sice od ledna na svém kontě několik úspěchů, ale tentokrát jejich vyhlášená bojovnost nestačila.

Modřany - Malá Skála 3:1 (22,20,-18,16) a 3:0 (20,17,22)

Domácí byli těžkým soupeřem a hned od začátku to dávali patřičně najevo. Hostům nezbývalo, než se bránit. Obrana Maloskalských v prvním setu převyšovala útok, což vydrželo až do stavu 19:15. Pak se hosté zřejmě zalekli možného vítězství, špatnou přihrávkou nechali domácí dotáhnout a následně i vyhrát první set 25:22. Druhý set byl obrazem prvního. Opět vedení 8:4, ale postupný obrat a opět porážka.Třetí set dokázali hosté Modřanům vzdorovat a nakonec i vyhrát 25:18, ale ve čtvrtém setu opět přišli chyby na přihrávce a domácí už zápas nepustili.

V odvetě domácí v pozměněné sestavě hráli velice dobře, zejména v poli, kdežto na straně hostí opět nefungovala přihrávka a tudíž téměř nic. Jednoznačná výhra domácích byla zasloužená.