Vlci zvládli i poslední zápas základní skupiny

28.02.2019 09:46:59 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Soupeři obsadili v dlouhodobé soutěži třetí (domácí Kozli Kolín) a druhé (hosté z Jablonce) a měli před zápasem již zajištěnou účast v play-off, které začíná Vlkům hned tuto sobotu na domácím kluzišti.

SC Kozli Kolín - HC Vlci Jablonec 4:6 (1:0, 2:5, 1:1)

Kozlové šli v utkání do vedení z přesilovky, kterou proměnil Malý - 1:0. To bylo naposledy, co domácí vedli.

Ve druhé třetině se prohnala kolínským stadionem gólová smršť sedmi gólů, převážně do sítě domácích hokejistů. Za Vlky vyrovnal hned po přestávce kanonýr Bříška a chvíli po něm poslal hosty do vedení 2:1 Nezbeda. Kolín vyrovnával, ale minutu na to ujel v čase 29:43 sám Bříška a trefil se mezi betony. Kozlové znovu reagovali. Jankovský, ač chvíli sám v pásmu, situaci zvládl, vyčíhal ten správný moment a gólově vystřelil. Pak ale dvakrát do konce třetiny skórovali jablonečtí hokejisté a tím si vytvořili rozhodující náskok. Nejprve využili zaváhání Kolína a v oslabení skóroval Pavlů, v čase 37:38 navýšili Vlci své vedení o dvě branky Havelkou - 3:5.

Pět branek v kolínské síti za druhou třetinu bylo pro domácí trenéry moc, a tak do poslední třetiny nastoupil gólman Sejpal. V poslední třetině se hrálo i nadále rychle na obou stranách, ale už bez větších šancí a gólového vyjádření. Hosté sice zvýšili na 6:3 a v předposlední minutě se ještě Kolínu podařilo překonat hostujícího gólmana Hosnedla a dát branku - 4:6.

Trenér Vlků Petr Vyskočil: „Byl to poslední zápas ve skupinách, chtěli jsme nějaké věci před play-off ještě doladit. A to se nám, myslím, povedlo. První třetinu jsme sice prohráli, jedna nula, herně byla solidní, dvě oslabení byla zbytečná. Ve druhé byla vysoká efektivita útoku, dali jsme pět gólů. V obraně se projevily věci, o kterých se bavíme pořád dokola. Do třetí jsme vstupovali s dvougólovým náskokem. Bavili jsme se víc o obraně, o jistotě, o lepším zhodnocování, zaměřili jsme se na střední pásmo. Myslím, že kluci to tam dali dobře a že výsledek je zasloužený. Podali jsme solidní výkon."

Branky: 12. Malý (Martínek R., Zumr), 29. Šafránek (Jankovský, Malý), 31. Jankovský, 59. Jankovský (Březina, Pýcha) - 21. Bříška, 22. Nezbeda (Babec, Havelka), 30. Bříška (Havelka Dominik, Mrkvička), 33. Pavlů (Babec, Brokeš), 38. Havelka Dominik (Bříška, Tondr), 54. Frk (Pavlů, Maďar). Rozhodčí: Velčovský - Kettner, Hnát. Vyloučení: 5:6, navíc Netušil (KOL) a Mrkvička (JAB) 5+DKU za HRUB. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 611. HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl - Melovič, Mrkvička, Pavlů, Čechura, Abraham, Havelka - Nezbeda, Frk, Homolka - Babec, Tondr, Gecko - Brokeš, Mulač, Maďar - Bříška.