Vlci vítězní poosmé v řadě a po jedenácté z dvanácti zápasů!

13.12.2015 19:12:12 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

I přes nevídanou bilanci nebyli domácí zas takovým favoritem, jak by se zdálo, ale byli jim Klatovští, kteří jsou na třetím místě tabulky. Vlci pokračovali na vítězné vlně a připsali si další tři body. Klatovští měli utkání přitom dobře rozehrané, když v úvodním dějství vedli už o dvě branky.

HC Vlci Jablonec - SHC Klatovy 4 : 3 (1:2, 3:0, 0:1)

Hned po úvodní buly začal oboustranně urputný boj, který nepostrádal kvalitu celků z čela tabulky. Akce střídala protiakci z obou stran, ale do vedení šli hned ve třetí minutě šťastně hosté. Před branku Vlků přihrával Beran a puk skončil u levé tyče Stejskala zásluhou Tulačky, který možná kotouč ani netečoval, ale gól mu byl přiznán. V 5. minutě pálil nebezpečně Tondr, ale jen do brankáře Polívky. Ve 14. minutě navýšili hosté vedení. Pilař nedůrazně vyhodil puk z pásma a hosté využili zaváhání, když parádní pas Kristla, bravurně zužitkoval Beran. Domácí mohli snížit ihned, Peřina pálil z pravého kruhu sám před bránou, ale Polívka však hosty podržel. Do konce třetiny využil situace před brankou hostí Demel a započal svůj sobotní hattrick. Na koneci třetiny hrál Jablonec ještě přesilovku, leč bez využití.

Druhou třetinu načal jablonecký Frk nepřesnou střelou, ale v čase 24:17 již bylo zaslouženě srovnáno. Rychlou akci domácích zakončil po kombinaci celého prvního útoku svoji druhou brankou opět Demel - 2:2. Následně hráli domácí přesilovku za více hráčů hostů na ledě, ale opět bez využití. Ve 28. minutě dostal hostující Marcel dvě minuty plus osobní desetiminutový trest za vražení zezadu. V polovině zápasu domácí otočili vývoj zápasu, když lehká střela Homolky skončila za zády Polívky. Za hosty mohl ihned odpovědět Chalupa, ale trefil jen Stejskala. Z následné protiakce domácí navýšili vedení, zásluhu na tom měl Demel - 4:2. Opět to byla pěkná kombinace prvního útoku, kterou zakončil hattrickem Demel, který v tomto zápase zaskakoval za omluveného střelce Kamila Bříšku. Pro zranění již déle chyběl Petrmichl.

Hned na začátku třetí třetiny hráli hosté přesilovou hru, v ní však nic závratného nevymysleli. Ve 44. minutě se hostující kapitán pustil před Stejskalovou brankou do Tondra, rozhodčí oba bojovníky rychle od sebe odtáhli. Od této chvíle byli již hosté více nervózní z toho, že výsledkově neplní roli favorita. Ve 45. Minutě jablonecký útočník Brokeš, když už v průběhu zápasu jednu ránu dostal, ale „koňara" už neskousnul a odjel do kabiny. Ve 46. minutě se hostům podařilo snížit, když Váchalovu nahrávku nejlépe zužitkoval Marcel 3:4. Hosté začali kousat, ale i kopat kolem sebe a hlavně neustále diskutovat s hlavním rozhodčím. Jablonečtí se snažili stále hrát hokej a v 53. minutě se v tutové šanci objevil Šulc, ale trefil pouze brankáře Polívku. V čase 58:38 se hosté odhodlali ke hře bez gólmana. Pět sekund před koncem se na ledě strhla hromadná bitka, které se zúčastnily aktivně obě strany a tím, že to bylo před domácím brankářem Stejskalem, tak se do toho zapojil také on a za úder vyrážečkou vyfasoval i on trest, a co navíc do konce zápasu... Na pět vteřin musel do branky Vlků náhradní brankář Bouška, ale neměl čas ani branku obdržet! Další výhra Vlků v úžasné sérii.

Diváci viděli vynikající hokej, kterému k dokonalosti „zápletky" a vzrušení chybělo už jen trestné střílení. Hosté ukázali, že budou jedním z favoritů na postup do první ligy, a Vlci, že jsou schopní hrát výborný hokej proti každému.

Branky a nahrávky:. 16. Demel (L. Tondr), 25. Demel (Šulc, l. Tondr), 31. Homolka (Peřina), 33. Demel (Šulc, L. Tondr) - 2. Tulačka (Slavík, Beran), 14. Beran (Kristl), 46. Marcel (Váchal). Rozhodčí: Luczków - Ševic, Votrubec Vyloučení: 3:6. Stejskal 2 + do konce - Marcel 10 OT (vražení zezadu) + 5 + OK.  Diváků: 300. Sestava HC Vlci: Stejskal (Bouška) - M. Tondr, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pulec - Šulc, L. Tondr, Nevyhoštěný - Demel, Peřina, Mulač - Brokeš, Frk, Homolka - Hric.