Vlci si tradičně zdramatizovali závěr

15.01.2014 19:23:11 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Důležitý souboj o průběžně osmé místo ve druholigové tabulce svedli ve středu jablonečtí hokejisté s Nymburkem, který právě na tomto místě pobýval před zápasem. Mise se zdařila, ale závěr zápasu byl zásluhou nedůslednosti Vlků zbytečně dramatický.

HC Vlci Jablonec - NED Hockey Nymburk 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Jablonečtí hokejisté chtěli potvrdit i svoji vzrůstající formu, která je po posledních zápasech posunula výše k lepším pozicím do play - off, a tak se do soupeře pustili aktivně hned od začátku. Hned ve druhé minutě je však přibrzdilo první vyloučení Zemana, které však Vlci ubránili. V osmé minutě se prosadil trpělivý domácí náhradník Jiří Peřina, který tentokrát dostal šanci ve druhém útoku - 1:0. Domácí lépe bruslili a z jejich aktivní hry vyplynula krásná akce, kdy po kombinaci prvního útoku Bříška, Tondr zakončoval velmi dobře hrající Šulc - 2:0.

V první polovině druhé části pokračovali Vlci v rychlé nápadité hře a na konci druhé minuty si za brankou hostů pohrál s pukem Brokeš a poslal ho před bránu Frkovi a ten zvýšil na 3:0. Pak podržel svůj tým brankář Jelínek, který vychytal soupeřům tutovku. V čase 31:03 byl vyloučen domácí Mrkvička a ve vlastním oslabení vymyslel akci Šulc a puk předal Petrmichlovi, který se střelou počkal a nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 4:0, to vše po 16 vteřinách hry v oslabení. Hosté však přesilovku dokázali využít a snížili na 4:1. Dosavadní převaha a aktivní hra Vlků do této doby nedávala tušit, že se utkání ještě zdramatizuje. Třetina se dohrála bez většího vzrušení.

Pokyny od trenérů do poslední třetiny k hráčům určitě byly nepolevit v aktivitě, nenechat se vylučovat a zbytečně se nenechat vyprovokovat k oplácení, protože hostům nic jiného než kouskovat hru nezbývalo. Posledních deset minut zápasu se ve hře vše otočilo a hosté přidali. Pomohli jim k tomu domácí, kteří se několikrát zbytečně hnali do útoku a hlavně došlo k hromadnému vylučování, když do konce zápasu nebyl „normální" počet hráčů na ledě.
V 54. minutě se nepodařilo dvojici Abrahám - Zeman vyhodit puk z vlastní třetiny a aktivní Stehlík při hře 4 na 4 snížil na 4:2. Nestejný počet hráčů pokračoval, Vlci hráli chvíli i ve třech a zrovna když byl stav na ledě 5 na 5, tak se opět prosadil Stehlík a snížil na varovných 4:3. Mnohdy zběsilá touha některých domácích borců dát gól či ukázat se, dala ještě hostům šanci k vyrovnání, ale dobře to dopadlo. Nymburští mohli dokonce skórovat ve třech a Jablonec zase v závěrečných vteřinách ani neohrozil prázdnou branku soupeře.
Dramatickou koncovku dovedou Vlci připustit už tradičně, stejně tomu bylo tak v Bílině, ale venku to tak nebolí, třeba se to bude se stejným závěrem opakovat v sobotu v Pelhřimově.

Branky a nahrávky: 8. Peřina (Liška, Nevyhoštěný), 12. Šulc (Tondr, Bříška), 22. FRK (Brokeš, Mulač), 32. Petrmichl (Šulc) - 32. Procházka (Šimek), 54. Stehlík (Voženílek), 57. Stehlík (Kříž).
Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 200
HC Vlci Jablonec: Jelínek - Petrmichl, Pilař, Mrkvička, Čechura, Zeman, Abraham - Šulc, Bříška, Tondr - Peřina, Liška, Nevyhoštěný - Mulač, Brokeš, Frk - připraveni: Hloušek, Příhoda