Vlci si smlsli na hokejistech Nymburka a postupují

04.03.2017 09:18:25 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Série Nymburku s Vlky měla být vyrovnaná až do samého konce. Minimálně se očekávalo drama vrcholící později než ve čtvrtém zápase. Ukázala se však dobře načasovaná a stoupající forma Jablonce, když teprve ve čtvrtém utkání se Nymburk brankově prosadil více než jednou. Ani tři vstřelené branky ale nestačily na dílčí vítězství. Hosté hlavně zásluhou hattricku zkušeného Kamila Bříšky dokráčeli v pátek k zaslouženému postupu.

Vlci budou mít teď herně volno až do neděle 12. března, kdy začne druhé kolo a o soupeři budeme včas informovat. Tentokrát už jen na tři vítězná utkání.

NED Hockey Nymburk - HC Vlci Jablonec 3:6 (0:2, 1:0, 2:4)

Domácí chtěli sérii prodloužit, ale nezačali dobře. Už v 6. minutě špatně střídali, před brankou zůstali volní Bříška s Havlasem a pro hráče elitní jablonecké řady nebylo problém překonat brankáře Brázdila. Při dalším pobytu na ledě si první jablonecká lajna pohrála s druhou nymburskou, dokonale ji vyšachovala a Havlas zakončoval prakticky do prázdné branky. Nymburští odpověděli dobrou šancí Eise a Šimka, oba si ale vylámali zuby na Stejskalovi.

Druhá třetina začala tlakem Nymburka, ale nic z toho nebylo. Naopak ve 26. minutě usměrnil puk za záda Brázdila Demel, ovšem dle hlavního rozhodčího to bylo vysokou holí. Ve 32. minutě líznul svojí střelou Nevyhoštěný tyč a o chvilku později se konečně radovali i domácí. Stehlík vyhrál buly a dostal se za soupeře a pohotovou ranou přímo do víka poprvé překonal Stejskala. Nymburské branka nakopla, měli na ledě převahu, ale vyrovnání se nedočkali.

Ve třetí třetině chtěli Vlci sérii čtvrtou výhrou ukončit a ve 46. minutě skočil při výhodě jako šestý na led hostující Mulač, před brankou Brázdila dostal přesný pas a domácí gólman lovil potřetí puk ze své sítě. Snížit mohl v oslabení domácí Šimek, jeho rána ale jen zazvonila na tyč. Chvíli nato našel Nevyhoštěný dlouhou přihrávkou kanonýr Bříšku, který počtvrté překonal Brázdila. Zdálo se být rozhodnuto, ovšem domácí se ještě nevzdávali. Během jedné minuty bylo na zápletku zaděláno. Důrazný Dyrynk vybojoval puk v útočném pásmu, Loučka jej posunul na Kříže, a ten snížil. Vzápětí prostřelil Stejskala i Stehlík a domácí rázem ztráceli na svého soupeře jedinou branku - 3:4. Domácí přečkali dvě vyloučení po sobě, ovšem do konce zbývaly jen dvě a půl minuty. Dvě minuty před koncem si vzali domácí oddechový čas a v čase 58:25 odjel brankář na střídačku. Power play ovšem domácím nevyšla. Závěr si zásluhou chyb Nymburských Vlci vychutnali.

Kříž totiž trefil přímo před sebou stojícího Bříšku, který dovezl puk až do opuštěné branky. Brázdil se na půl minuty vrátil do brány, ale v čase 59:13 opět odjel na střídačku a domácí zkusili podruhé power play. Půlminuty před koncem se začalo bojovat i ručně a došlo na tresty. Na každé straně tak ubyl jeden hráč a Nymburk dál pokračoval v power play. Ovšem power play se domácím nevedla ani nadále. Puku se totiž zmocnil Zeman a i když byl masírován hned čtyřmi nymburskými plejery, dokázal z půlky znovu přesně zamířit do odkryté branky - 3:6.

Branky: 36. Stehlík, 52. Kříž (Loučka, Dyrynk), 52. Stehlík (Šimek, Smejkal) - 6. Havlas (Bříška, Nevyhoštěný), 9. Bříška (Havlas, Nevyhoštěný), 46. Mulač (Moravec, Bříška), 50. Bříška (Nevyhoštěný, Žalud), 59. Bříška, 60. Zeman. Rozhodčí: Jechoutek - Svoboda, Horažďovský.

Vyloučení: 5:4, navíc Loučka, Knesl (oba N), Hubáček (J) všichni 5 + do konce utkání. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 165. Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:6.

HC Vlci: Stejskal (Bouška) - Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař, Bílek, Pulec - Havlas, Bříška, Nevyhoštěný - Homolka, Demel, Babec - Mulač, Brokeš, Frk - Gecko, Hubáček, Švík.