Vlci se posunuli do nejlepší desítky

29.10.2015 14:12:48 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V tabulce lépe postavené a v dobré formě hrající Vrchlabí se na ledě Jablonce sice ujalo vedení, ale Vlci v první třetině ještě stav otočili, ve třetí třetině rozdíl navýšili a po třech porážkách si připsali potřebné vítězství. Díky této výhře se posunuli do nejlepší desítky západní skupiny II. hokejové ligy.

HC Vlci Jablonec nad Nisou - HC Stadion Vrchlabí 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Do začátku zápasu vstoupilo lépe favorizované vrchlabské družstvo a už v úvodní půlminutce se jim za snahu dostalo první přesilovky po faulu Petrmichla. Hned po skončení první početní výhody přišel velmi tvrdý u mantinelu a opět se vylučovalo na straně Vlků. Tentokrát se ale jednalo o nepochopitelný pětiminutový trest, za který jeho autor Brokeš vyfasoval také trest do konce utkání, ale to již bylo za „rozhovor" s hlavním rozhodčím. I přes oslabení se Vlci občas pohybovali v útočném pásmu a nedávali Vrchlabí šanci na kombinaci před jejich brankou. V sedmé minutě hry exligový Filip od své branky přesně nahrál na rozjetého Bittnera se Šťastným a posledně jmenovaný poslal hosty do vedení - 0:1. To se domácím nelíbilo a i přes to, že hráli stále v oslabení, vyvinuli útočný tlak. Důsledkem toho byla střela Tondra, která cinkla o břevno. Povedená akce ve vlastním oslabení byla ale od Jablonce pouze ukázkou toho, co bude v následujících minutách čekat vrchlabské hokejisty. Hned po ukončení dlouhé přesilovky se hra vyrovnala, ale k vidění toho moc nebylo. Hra se často přerušovala a hráčům nevycházeli přihrávky, z čehož mnohdy pramenila zakázaná uvolnění. V polovině třetiny se dostal do skvělých šancí opět elitní domácí útočník Tondr. Nejprve se mu naskytla odkrytá branka, avšak kotouč nedokázal ideálně trefit a podruhé jel sám na Jelínka, který má své zkušenosti i jabloneckým dresem a také nic. Jablonec začínal Vrchlabí pořádně zatápět a velice často se pohyboval před Jelínkovou brankou.

Ve 13. minutě už se vylučovalo i na vrchlabské straně a rozjetí domácí hráči mohli přetavit svůj tlak. Za chvíli po tomto incidentu se vylučovalo znovu a na trestné lavici se sešli v jeden moment tři Vrchlabáci. Jablonec si tak zahrál třicetisekundovou početní výhodu pět na tři. Využití však nepřišlo. Poté následovalo vyloučení Tondra a následně i soupeře a hrálo se čtyři na čtyři. V 19. minutě už ale přišla tolik vytoužená branka pro domácí a nutno říct, že si ji Jablonec zasloužil. Především v druhé půli první třetiny jasně dominoval a vyrovnávací gól Nevyhoštěného od levého kruhu byl jen odrazem předváděné hry. Vlci ale byli při chuti, do konce třetiny nastřelili tyč, jednou Jelínek vytahoval kotouč těsně před čarou a v závěrečné minutě dokonce strhli vedení na svoji stranu a stav utkání během chvilky otočili. Autorem branky se stal Tomáš Demel - v čase 19:23 - 2:1.

Druhá třetina začala opatrně a mírně víc ze hry měl Jablonec. Až v 8. minutě přišla zajímavá situace a bohužel z toho byl gól. Lukáš Tondr byl za svoji velkou aktivitu odměněn brankou a Jablonec měl dvoubrankový náskok. V 11. minutě se hra začala obracet a aktivnějším týmem začínalo být Vrchlabí. V poslední minutě druhé části byl vyloučen Tondr a třicet sekund před koncem už bylo sníženo na rozdíl jediné branky. Po skvělé nahrávce zleva podél branky doťukával Matějka pár centimetrů od čáry puk do odkryté klece. Druhá třetina tak skončila smírně a do závěrečné třetiny nastupoval s jednobrankovým vedením Jablonec.

Závěrečné dění odstartovali náporem Vlci, kteří se hned v úvodu ukázali svižnou střelou, která prosvištěla nad spojnicí tyčí. Ve čtvrté minutě domácí dostali nabídku na skórování v téměř minutu a půl dlouhé přesilovce 5:3. Tu Vlci využili už po deseti sekundách a získali zpět dvoubrankové vedení. Tondr rychle přenesl přihrávkou hru na druhou stranu a Bříška, který číhal těsně před brankovištěm, neměl problém vsítit. Hosté stále nebezpečně kontrovali, ale definitivní tečku mohl dát utkání Šulc, který doklepával puk do poloprázdné branky, ale minul. V samotném závěru - čas 57:54 - zkusilo ještě Vrchlabí hru bez brankáře, ale ta se stavem nepohla, a tak Vlci připravili Vrchlabí po šesti zápasech poprvé prázdný účet.

Branky a nahrávky: 19. Nevyhoštěný (Demel), 20. Demel (Nevyhoštěný), 28. Tondr L. (Šulc, Bříška), 45. Bříška (Tondr L., Pavlů) - 7. Šťastný (Filip, Bittner), 40. Matějka (Filip, Šťastný).

Rozhodčí: Vokřál. Vyloučení: 7 ( + Brokeš do konce) : 8, Využití: 2:2. Diváků: 350.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal - Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Tondr M., Pulec - Šulc, Bříška, Tondr L.- Nevyhoštěný, Demel, Peřina - Mulač, Brokeš, Frk - Žďárský, Homolka.