Vlci bojovným výkonem přehráli Lední Medvědy

03.03.2014 20:56:52 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V pondělí nastupovali jablonečtí hokejisté do čtvrtého zápasu play - off ve značné okleštěné sestavě, bez nemocného Petrmichla, zraněného Abraháma i dlouhodobě bolavého Stehna, distancovaného Šulce, ale konec série si nechtěli připustit. Po celý zápas byli lepším týmem a tak se rozhodne až ve středu v Pelhřimově.

HC Vlci - HC Lední Medvědi Pelhřimov 5 : 1 (0:0, 2:0, 3:1)

První třetina začala z obou stran opatrně, což bylo k důležitosti tohoto čtvrtého utkání osmifinále, proto že to mohla být střetnutí také poslední. Hosté si přivezli vedení 2:1 a pro domácí to mohl být také poslední zápas sezóny, takže se oba týmy spíš soustředily na obranu. Šancí ke vstřelení úvodního gólu bylo málo, první domácí vážnou ránu poslal na branku Medvědů od modré Bříška. Vzápětí propásla šanci dvojice hostů Hadrava - Kubát, který v závěru nezvládl svoji hokejku. V závěru ještě pálil sám mezi kruhy Nevhoštěný, ale netrefil a v poslední vteřině třetiny zachránil nulové konto domácích Jelínek zákrokem u své levé tyče.
Druhá část duelu již přinesla zajímavější hokej se spoustou šancí na obou stranách. Hned po pár vteřinách prostřední části spěchal před branku soupeře Brokeš a pro diváky předvedl krásnou otočku, kterou následně chtěl zakončit Liška, ale promáchl. Ve 27. minutě došlo k zajímavé situaci, kdy Bříška vymetl pravý horní růžek Brabcovy brány. Domácí se radovali, ale rozhodčí prý přerušili hru ještě před tím pro šest hráčů na ledě, ale soupeřů ...Stav 0:0 tedy trval a naděje ho změnit se domácím naskytla hned vzápětí, ale rozezněla se tyčka branky soupeře. Šance byly, ale domácí s nimi nakládali mizeně a hlavně při přesilovce pět na tři, které trvala více jak minutu a půl. Poměrně často se začalo vylučovat a při jedné se Jablonci podařilo získat vedení. Prudkou střelu Mrkvičky od modré ještě Brabec s problémy vyrazil, ale pouze k volnému Bříškovi, pro kterého nebylo problémem doklepnout kotouč do poloodkryté branky - 1:0. Hned za minutu však bylo pro domácí ještě lépe. Liška zkusil po přejetí modré rovněž vystřelit a procedil puk mezi Brabcovou vyrážečkou a betonem až za brankovou čáru - 2:0.

Do třetí třetiny vstoupili hosté s odhodláním zkusit ještě něco udělat s nepříznivým stavem a možnost měli hned po minutě hry, ale Jelínek byl v tomto duelu neprůstřelný. Z množství přesilovek se realizoval ještě jedna pět na tři, ale bez vážného ohrožení soupeře. Až při klasické výhodě pět na čtyři se parádičkou opět předváděl Brokeš, fintou udělal zmatek před bránou Pelhřimova a održený puk poslal do sítě Čechura - 3:0.Ve 49. minutě dostali možnost zahrát si přesilovku 5 na 3 i hosté, ale nic z ní nevytěžili. Již v přesilovce 5 na 4 se v obrovské šanci ocitl Kubát, ale pouze nechal vyniknout lapačku výborného domácího gólmana. V čase 51:43 se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku opět Mulač a nekompromisní střelou do víka navýšil vedení domácích Vlků již na 4:0. Domácí byli při chuti a za pár vteřin mohli skórovat popáté. Bříška ale v obrovské šanci přestřelil poloodkrytou branku. V čase 55:10 se dočkali čestného úspěchu i hosté.  Jejich nová akvizice z Havlíčkova Brodu Kadlec se osamocen v nájezdu nemýlil a trefil pěkně do horního růžku - 4:1. Domácí byli v eufórii a tak se stále hnali do útoku a v další přesilové hře domácích se napřáhl v čase 58:11 od modré domácí obránce Mrkvička a krásně se trefil do horního růžku - 5:1.

Zápas se Vlkům povedl a rozhodně byli lepším týmem, ale hlavně produktivnějším a se skvělým brankářem Jelínkem v zádech, což bylo rozhodujcí. Byli takřka po celý zápas lepším a nebezpečnějším celkem a dokázali nekompromisně trestat nedisciplinovanost hostů, neboť v přesilových hrách vstřelili tři ze svých pěti branek. O osudu celé vyrovnané série se tak rozhodne ve středu 5.3. na pelhřimovském zimním stadiónu.

„Skvělý bojovný výkon, vždyť po zranění Nevyhoštěného jsme hráli pouze s dvanácti hráči. Paradoxně se zdálo, že máme víc sil než soupeř, který měl s sebou jedenadvacet hráčů," poznamenal trenér Jiří Kubsch.

Sestava : Jelínek - Zedek, Pilař, Mrkvička, Čechura, Zeman - Mulač, Bříška, Tondr - Nevyhoštěný, Liška, Brokeš - Peřina, Hric, Frk

Branky: 36.Bříška (Mrkvička,Mulač), 37.Liška (Frk), 45.Čechura (Brokeš, Mrkvička), 52.Mulač (Liška), 59.Mrkvička (Tondr) - 56.Kadlec (Mečiar, Hadrava Martin)

Vyloučení 7:11 navíc Svoboda (Pel) 2+2 minuty a osobní trest 10 min. Využití 3:0. V oslabení 1:0