VIDEO: Spadlý strom na vlak u Sedlejovic zastavil provoz na trati

22.07.2023 23:09:43 | Autor: Petr Ježek, rk | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

VIDEO: Spadlý strom na vlak u Sedlejovic zastavil provoz na trati

Více jak hodinu byl zastaven ve čtvrtek 20. července provoz na železniční trati ve směru od Liberce na Turnov kvůli spadlému stromu. Strojvedoucí po nárazu vlaku na trati u Sedlejovic nejprve obhlédnul spodek soupravy, kde zjistil závadu, proto vlak nemohl pokračovat dál. Nikdo z 60 cestujících ani posádky vozu nebyl zraněn.

„Krátce před třetí hodinou odpoledne přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 od Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje oznámení o nárazu osobního vlaku do spadlého stromu na železniční trati ve směru od Liberce na Turnov. U obce Sedlejovice došlo ke střetu se stromem o průměru cca 15 cm," sdělila tiskový mluvčí Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.


V uvedenou dobu cestovalo ve vlaku okolo šesti desítek osob. Nikdo nebyl naštěstí zraněn, ani nedošlo ke škodě na osobním vlaku. Úsek železniční tratě byl po dobu více jak hodiny uzavřen. „Na místě zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému, kdy hasiči odstranili spadlý strom a po čtvrté hodině byla již trať v plném provozu. Policisté podrobili strojvedoucího vlaku orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní," dodala policejní mluvčí.

Na místo byl vyslán i vrtulník záchranné služby z Liberce, který zmapoval místo události, ale poté odletěl. Podle strojvedoucího došlo k utržení spojovacího kohoutu u přední části soupravy.

Kvůli spadlému stromu se museli cestujíci z rychlíku pěšky vrátit do stanice Sedlejovice<br />Autor: Rudolf Kožený Po hodině hasiči evakuovali cestující a doprovodili je na nejbližší silnici. Ovšem o pár minut později se vrátili do stanice Sedlejovice a vyčkali na náhradní vlakovou dopravu. Na místě byl i drážní inspektor z Ústí nad Labem. Příjezd záchranářů nakonec nebyl ani zapotřebí, přesto pro jistotu bylo několik posádek vysláno. Několik vlaků nabralo desítky minut zpoždění a jeden spoj byl zrušen.

Při události došlo ke třem drobným paradoxům:
1. Strojvůdce měl poslední směnu před řádnou dovolenou.
2. Průvodčí vlaku byl první den ve službě společnosti Arriva, předtím pracoval 22 let u Českých drah.
3. Cestující ve stanici Rychnov u Jablonce nad Nisou zapomněl mobil, a ten mu byl po 4 hodinách po telefonické domluvě navrácen v Turnově.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie hledá řidiče, který u Jenišovic ohrozil motocyklistu
V centru Jablonce havaroval cyklista, který nadýchal přes dvě promile
Řidič sledoval navigaci a narazil v Železném Brodě do oplocení
V nepřiměřené rychlosti a pod vlivem alkoholu v obci Bzí havaroval
V opilosti naboural řidič v Jablonci dvě zaparkovaná vozidla
Po havárce v Hodkovicích byla neprůjezdná silnice I35
Náraz kamionu do mostu přerušil provoz trati z Turnova do Boleslavi
Ve Stráži se srazil vlak s bagrem na náklaďáku, zraněno celkem 21 lidí

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malé Podještědské derby pro Slovan
Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy
Tak co vlastně ten tým umí?
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo

Nejčtenější články

19.04.: Jirka Zemler oslavil 85!!!
19.04.: A bude zase skupina o záchranu
21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace