Ve Stráži se srazil vlak s bagrem na náklaďáku, zraněno celkem 21 lidí

21.06.2023 22:05:35 | Autor: Petr Ježek, rk | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Ve Stráži se srazil vlak s bagrem na náklaďáku, zraněno celkem 21 lidí

Na železničním přejezdu ve Stráži nad Nisou došlo ve středu 21. června před 14. hodinou ke srážce osobního vlaku s nákladním vozidlem s přívěsem, který převážel bagr. Ve vlaku cestovalo 65 cestujících, včetně školního výletu 19 žáků 4. třídy. Celkem bylo 21 účastníků nehody zraněno, z toho bylo 12 lehce a 9 středně těžkých zranění.

Integrovanými záchrannými složkami byl proto aktivován takzvaný trauma plán. Na místě zasahovali posádky záchranné služby Libereckého kraje a vrtulník, který se otáčel na místě nehody čtyřikrát, drážní a profesionální hasiči z Liberce a dobrovolná jednotka z Chrastavy. „Ve chvíli dopravní nehody vlakem cestovalo 65 osob, zraněných bylo jednadvacet. Po příjezdu na místo události hasiči zajistili místo dopravní nehody a provedli protipožární opatření. Nezraněné osoby byly převezeny evakuačními autobusy do Liberce," uvedli krajští hasiči na twitteru.


Při srážce bylo signalizační zařízení zničeno. Po odjezdu záchranných složek IZS policie začala vyšetřovat příčinu nehody, včetně toho, kdy nákladní vozidlo vjíždělo na přejezd a zda fungovala světelná a zvuková signalizace. „Kolik bylo zraněno dětí je předmětem zjišťování," doplnil tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Michail Georgiev.

Strojvedoucí použil rychlobrzdu a zastavil 60 metrů od přejezdu přímo ve stanici Stráž nad Nisou. Podle Přemysla Živného ze správy železnic je na motorové jednotce předběžná škoda milion korun, a na železničním svršku půl milionu. Podle webu Českých drah doprava na trati Liberec-Mníšek u Liberce je přerušena do večerních hodin. Na trati je nyní zavedena náhradní autobusová doprava.

Srážka osobního vlaku s bagrem na nákladním autě ve Stráži nad Nisou„Nyní zjišťujeme, jak se mohlo stát, že osobní vlak, jedoucí ve směru z Frýdlantu na Liberec, najel na přejezdu do přívěsu projíždějícího nákladního vozidla. V této souvislosti nás bude zajímat, zda bylo signalizační zařízení přejezdu v inkriminované době v činnosti. Osobní vlak byl plně obsazený, cestovalo v něm cestovalo i 19 žáků 4. třídy základní školy s pedagogickým dozorem, kteří si vyrazili na školní výlet. Dvě z nich převezli zdravotníci sanitou do nemocnice, měli by utrpět snad jen lehčí poranění. Podle informací, které máme zatím k dispozici by mělo utrpět lehčí zranění celkem 16 cestujících, včetně těchto dvou dětí. Další čtyři cestující, a mělo by se jednat o dospělé pasažéry, utrpěli těžké zranění, některá z nich mají být velmi vážná. Na místě proto zasahoval i vrtulník Zdravotnické záchranné služby," sdělila tisková mluvčí policie ČR Ivana Baláková.

Příčinu a všechny související okolnosti této nehody nyní zjišťuje služba kriminální policie a vyšetřování libereckého územního odboru, která v této souvislosti už zahájila úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

Aktuální doplnění: Ve středu 21. června ve 20 hodin byl železniční provoz obnoven, místem události ale vlaky projíždějí sníženou rychlostí 10 km/h.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V jablonecké ulici Podhorská se auto po smyku ocitlo na střeše
Na silnici u Frýdštejna vytekl olej, následně zde havaroval motocyklista
Vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl mladý řidič řízení po Jablonci
Motocyklistka dostala v Železném Brodě smyk a sjela do příkopu
V jablonecké Horské ulici spadl bagr ze srázu. Naštěstí nikoho nezranil
Osobní vlak srazil u Vesce muže, který pak vstal a odešel

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 38 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
V jablonecké Galerii N otevřou dvě výstavy

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
19.09.: Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace