VIDEO: Požár haly v Chrastavě se řadí k největším v Libereckém kraji

03.03.2021 17:46:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

VIDEO: Požár haly v Chrastavě se řadí k největším v Libereckém kraji

Ještě se vracíme fotografiemi a videem k náročnému zásahu hasičů v pátek 26. února při požáru průmyslové haly v Chrastavě. Na místě postupně zasahovalo celkem 21 profesionálních a dobrovolných jednotek a škoda byla odhadnuta až na 100 milionů korun.

Místo zásahu bylo rozděleno na tři hasební úseky a místo pro čerpání vody. Na hašení a chlazení bylo nasazeno jedenáct vodních proudů, speciální hasivo, výšková technika a stovka hasičů. Po celou dobu zásahu monitoroval dron HZS LK ze vzduchu situaci v místě zásahu (plocha zasažená působením požáru byla více jak 6000 m2.) Bylo zřejmé, že zásah bude i časově velmi náročný, proto štáb velitele zásahu zajistil pro hasiče potřebné týlové zabezpečení a bylo připraveno doplňování tlakových lahví pro dýchací techniku.

V 17.25 velitel zásahu nahlásil na KOPIS lokalizaci požáru. Do hal zasažených požárem byl povolaným statikem zakázán vstup. Zredukovaný počet jednotek dále prováděl přes celou noc dohašovací práce. Po poledni 27. 2. 2021 se vrátili na místo vyšetřovatelé příčin požárů HZS ČR a Policie ČR. Místo zásahu bylo zástupci firmy písemně předáno v odpoledních hodinách. Výší škody se bude tento požár v Libereckém kraji letos řadit mezi ty největší.

Ve spolupráci s Generálním ředitelstvím HZS ČR bylo na základě podkladů z páteční chrastavské události vytvořeno následující video. „Chceme tímto poděkovat všem zúčastněným na místě zásahu. V prvé řadě všem přítomným hasičům, jak z profesionálních či dobrovolných jednotek, tak i dalším osobám, které se podílely na hladkém průběhu události, a které nám poskytly potřebné zázemí," uvedl HZS Libereckého kraje na své stránce.


Zúčastněné jednotky a součásti:

HZS LK: HZS LK - krajské ředitelství, stanice HZS Liberec, stanice HZS Jablonec nad Nisou, stanice HZS Česká Lípa.

JSDHO: Liberec - Růžodol I, Liberec - Krásná studánka, Liberec - Vratislavice nad Nisou, Liberec - Pilínkov, Liberec - Machnín, Chrastava, Hrádek nad Nisou, Stráž nad Nisou, Rynoltice, Frýdlant, Raspenava, Cvikov, Jablonec nad Nisou - Paseky, Rádlo, Jablonné v Podještědí, Chotyně.

Mezikrajská pomoc: HZS SČK stanice Mladá Boleslav, SŠCHL Kamenice HZS SČK, JHZSP Škoda auto a.s., ZÚ HZS ČR Zbiroh, TÚPO - ZPP - GŘ, ZPP - GŘ a dokumentace - GŘ.

Video z příjezdu vyšetřovatelů a psovoda: 

******

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Rozsáhlý požár průmyslové haly v Chrastavě, škoda 100 milionů
FOTO: Hořela chalupa na Smržovce, hasiči nasadili i zařízení Cobra
Na Hartigově stezce v Tanvaldu hořela zahradní chatka
Hasiči zasahovali u požáru domu v Železném Brodě
Hasiči vyjížděli k požáru rodinného domu v Jablonci

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo
Jirka Zemler oslavil 85!!!
A bude zase skupina o záchranu
Řidiči mohou o víkendech nechat vozidla v libereckém parkovacím domě
Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Nejčtenější články

18.04.: Do centra Liberce přináší kousek exotiky Papilonia – motýlí dům
17.04.: Kvalifikace o 1. volejbalovou ligu pokračuje
17.04.: Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v dubnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace