FOTO: Hořela chalupa na Smržovce, hasiči nasadili i zařízení Cobra

23.02.2021 18:18:11 | Autor: Petr Ježek, rk | Rubrika: Krimi | Obce: Smržovka

FOTO: Hořela chalupa na Smržovce, hasiči nasadili i zařízení Cobra

Aktualizováno: Jednotky druhého stupně požárního poplachu zasahovali v úterý 23. února odpoledne u požáru chalupy v Okružní ulici na Smržovce. Objekt byl po 14. hodině odpojen od elektrického proudu a byla zřízena kyvadlová doprava vody.

Po příjezdu hasičů byla celá chalupa v plamenech, hořel i přístavek, takže začali hasit speciálním zařízením Cobra, a natáhli další tři proudy vody, hasili z vnějsku i vnitřku budovy. Požáru se zúčastnily dvě profesionální (HZS LK stanice Tanvald a Jablonec nad Nisou) a další dobrovolné jednotky (JSDHO Tanvald Šumburk, Smržovka město, Velké Hamry I a Desná). Celkem šest cisteren a jedno auto s výškovou technikou.


„Velitel zásahu po příjezdu zajistil odpojení objektu od elektrické energie. Požární útok byl veden vnější i vnitřní zásahovou cestou, celkem byly nasazeny tři vodní proudy C a speciální vysokotlaké řezací a hasicí zařízení CCS Cobra. Po lokalizaci události ve 14:39 byla s jeho pomocí dohašována skrytá ohniska. Závěrečný průzkum termokamerou byl proveden v 16:30, poté bylo místo písemně předáno majiteli. Vyšetřovatel příčin požáru stanovil předběžnou výši škody na 1,5 milionu korun a uchráněné hodnoty na 1 milion korun," upřesnil tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje Jakub Sucharda.

******

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Hartigově stezce v Tanvaldu hořela zahradní chatka
Hasiči zasahovali u požáru domu v Železném Brodě
V Tanvaldu padala se sněhem i krytina ze střechy, hasiči ji zabezpečili
Hasiči vyjížděli k požáru rodinného domu v Jablonci
Hasiči v zimě řeší mnohem více požáry sazí v komíně
Hasiči zasahovali u požáru autobusu v Jirkově

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku

Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností

Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu

V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Silnice kolem Souše bude od středy 15. dubna opět průjezdná
Cenné body béčka z Mladé Boleslavi
VIDEO: Most v Hodkovicích o víkendu začali bourat
Jablonec zvyšuje míru třídění odpadu, celková produkce dál roste
Velikonoční pomlázka probíhala i za volantem

Nejčtenější články

13.04.: Víkend MP: porucha v centru, napadení i pátrání po hledané osobě
12.04.: Kultura v Železném Brodě v dubnu
13.04.: Nový jablonecký projekt má posílit stabilitu městských lesů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace