Vernisáž Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka

10.05.2011 01:20:18 | Autor: Jan Krása | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Vernisáž Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka

Vernisáž ve smržovském zámečku vyzdobily fotografie Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka. Dobře načasovaná, jarní výstava fotografií květin je pojmenována "Blízká setkání" podle názvu jednoho z nejlepších obrazů na této výstavě.

A jak vzniklo spojení dvou amatérských fotografů? Vlaďka Dvořáková i Mirek Gorčík začali externě spolupracovat s týdeníkem Naše Jablonecko. Po úspěšné Mirkově výstavě, kterou měl ve svém rodném městě v Rychnově u Jablonce, měl již delší dobu domluvený termín zde na Zámečku. Jednoho dne se Mirek s Vlaďkou sešli, slovo dalo slovo a vznikla tato výstava. Oba fotografují vše, co se jim líbí.

Vlaďka Dvořáková považuje svoje focení za úlet do jiného světa. Světa, kde nalézá klid, poznání, a také sama sebe. Její současná tvorba není vyhrazena jen jednomu tématu. Fotí stále a vše co ji jakýmkoliv způsobem zaujme. Krajinu, architekturu, zákoutí, zajímavé a neopakovatelné momenty ze života lidí, zvířat, makro snímky. Vlaďka Dvořáková je členem jabloneckého fotoklubu Balvan, se kterým již několikrát vystavovala na společných úspěšných výstavách v Jablonci nad Nisou a Liberci. V červenci a srpnu chystají i výstavu v Muzeu Českého ráje v Turnově. Již několik let se účastní různých fotografických soutěží, mezi nejznámější patří fotografická soutěž časopisu Foto - Video „Fotograf roku", ve kterých dosáhla i několika významných úspěchů.

Mirek Gorčík pracuje jako záchranář u Záchranné služby Libereckého kraje. Jeho povolání se mu stalo i koníčkem. Mirek Gorčík se věnuje školení první pomoci, vede kroužek mladých zdravotníků a v zásadské škole připravuje žáky 5. tříd na soutěž o Helpíkův pohár. Zároveň si udělal maskérský kurz a při akcích složek Integrovaného záchranného systému, které cvičí řešení mimořádných událostí, nejen maskuje, ale i fotí. Tato výstava, jak sám říká, je přechod do jiné dimenze. Kromě reportážních fotografií fotí také vše co mu přijde do cesty. Ať jede kamkoliv, vždy má u sebe foťák a třeba i na cestě za prací dokáže zastavit u krajnice a fotit třeba pavučinu u silnice, na které se lesknou kapky rosy.

VIDEO: Vernisáž Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Vernisáž výstavy makrofotografií Vladimíry Dvořákové
Obrazem: Vernisáž výstavy Blízká setkání
Vernisáž Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 103 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté
Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural

Nejčtenější články

04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
04.12.: Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace