Vernisáž Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka

10.05.2011 01:20:18 | Autor: Jan Krása | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Vernisáž Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka

Vernisáž ve smržovském zámečku vyzdobily fotografie Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka. Dobře načasovaná, jarní výstava fotografií květin je pojmenována "Blízká setkání" podle názvu jednoho z nejlepších obrazů na této výstavě.

A jak vzniklo spojení dvou amatérských fotografů? Vlaďka Dvořáková i Mirek Gorčík začali externě spolupracovat s týdeníkem Naše Jablonecko. Po úspěšné Mirkově výstavě, kterou měl ve svém rodném městě v Rychnově u Jablonce, měl již delší dobu domluvený termín zde na Zámečku. Jednoho dne se Mirek s Vlaďkou sešli, slovo dalo slovo a vznikla tato výstava. Oba fotografují vše, co se jim líbí.

Vlaďka Dvořáková považuje svoje focení za úlet do jiného světa. Světa, kde nalézá klid, poznání, a také sama sebe. Její současná tvorba není vyhrazena jen jednomu tématu. Fotí stále a vše co ji jakýmkoliv způsobem zaujme. Krajinu, architekturu, zákoutí, zajímavé a neopakovatelné momenty ze života lidí, zvířat, makro snímky. Vlaďka Dvořáková je členem jabloneckého fotoklubu Balvan, se kterým již několikrát vystavovala na společných úspěšných výstavách v Jablonci nad Nisou a Liberci. V červenci a srpnu chystají i výstavu v Muzeu Českého ráje v Turnově. Již několik let se účastní různých fotografických soutěží, mezi nejznámější patří fotografická soutěž časopisu Foto - Video „Fotograf roku", ve kterých dosáhla i několika významných úspěchů.

Mirek Gorčík pracuje jako záchranář u Záchranné služby Libereckého kraje. Jeho povolání se mu stalo i koníčkem. Mirek Gorčík se věnuje školení první pomoci, vede kroužek mladých zdravotníků a v zásadské škole připravuje žáky 5. tříd na soutěž o Helpíkův pohár. Zároveň si udělal maskérský kurz a při akcích složek Integrovaného záchranného systému, které cvičí řešení mimořádných událostí, nejen maskuje, ale i fotí. Tato výstava, jak sám říká, je přechod do jiné dimenze. Kromě reportážních fotografií fotí také vše co mu přijde do cesty. Ať jede kamkoliv, vždy má u sebe foťák a třeba i na cestě za prací dokáže zastavit u krajnice a fotit třeba pavučinu u silnice, na které se lesknou kapky rosy.

VIDEO: Vernisáž Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Vernisáž výstavy makrofotografií Vladimíry Dvořákové
Obrazem: Vernisáž výstavy Blízká setkání
Vernisáž Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 103 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rozvoj cestovního ruchu v Turnově? Udržitelně a s ohledem na místní!

Na světě je nová Strategie rozvoje cestovního ruchu ve městě Turnov 2030. Rozhodně to není plán na to, jak turisty více naplnit Český ráj! Je to vize rozvoje cestovního ruchu přímo v Turnově, a to s ohledem na priority místních obyvatel i podnikatelů a s cílem stabilního udržitelného rozvoje důležitého odvětví města v srdci Českého ráje. Více podrobností

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiče zaměstnal požár kůlny ve Smržovce
FOTO: U všeho byl Čanturišvili
Zloděj se v Jablonci dostává do bytu pod záminkou odečtu vodoměru
Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 19. až 21. července
Horská služba měla na začátku prázdnin již mnoho zásahů

Nejčtenější články

19.07.: FOTO: The Cello Boys zahráli v Jablonci
21.07.: Hasiče zaměstnal požár kůlny ve Smržovce
18.07.: Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace