Vernisáž Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka

10.05.2011 01:20:18 | Autor: Jan Krása | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Vernisáž Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka

Vernisáž ve smržovském zámečku vyzdobily fotografie Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka. Dobře načasovaná, jarní výstava fotografií květin je pojmenována "Blízká setkání" podle názvu jednoho z nejlepších obrazů na této výstavě.

A jak vzniklo spojení dvou amatérských fotografů? Vlaďka Dvořáková i Mirek Gorčík začali externě spolupracovat s týdeníkem Naše Jablonecko. Po úspěšné Mirkově výstavě, kterou měl ve svém rodném městě v Rychnově u Jablonce, měl již delší dobu domluvený termín zde na Zámečku. Jednoho dne se Mirek s Vlaďkou sešli, slovo dalo slovo a vznikla tato výstava. Oba fotografují vše, co se jim líbí.

Vlaďka Dvořáková považuje svoje focení za úlet do jiného světa. Světa, kde nalézá klid, poznání, a také sama sebe. Její současná tvorba není vyhrazena jen jednomu tématu. Fotí stále a vše co ji jakýmkoliv způsobem zaujme. Krajinu, architekturu, zákoutí, zajímavé a neopakovatelné momenty ze života lidí, zvířat, makro snímky. Vlaďka Dvořáková je členem jabloneckého fotoklubu Balvan, se kterým již několikrát vystavovala na společných úspěšných výstavách v Jablonci nad Nisou a Liberci. V červenci a srpnu chystají i výstavu v Muzeu Českého ráje v Turnově. Již několik let se účastní různých fotografických soutěží, mezi nejznámější patří fotografická soutěž časopisu Foto - Video „Fotograf roku", ve kterých dosáhla i několika významných úspěchů.

Mirek Gorčík pracuje jako záchranář u Záchranné služby Libereckého kraje. Jeho povolání se mu stalo i koníčkem. Mirek Gorčík se věnuje školení první pomoci, vede kroužek mladých zdravotníků a v zásadské škole připravuje žáky 5. tříd na soutěž o Helpíkův pohár. Zároveň si udělal maskérský kurz a při akcích složek Integrovaného záchranného systému, které cvičí řešení mimořádných událostí, nejen maskuje, ale i fotí. Tato výstava, jak sám říká, je přechod do jiné dimenze. Kromě reportážních fotografií fotí také vše co mu přijde do cesty. Ať jede kamkoliv, vždy má u sebe foťák a třeba i na cestě za prací dokáže zastavit u krajnice a fotit třeba pavučinu u silnice, na které se lesknou kapky rosy.

VIDEO: Vernisáž Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Vernisáž výstavy makrofotografií Vladimíry Dvořákové
Obrazem: Vernisáž výstavy Blízká setkání
Vernisáž Vlaďky Dvořákové a Miroslava Gorčíka

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 103 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor
Horská služba bude cvičit lavinové záchranáře v Bosně
Neoznačení chodci a cyklisté se vystavují velkému nebezpečí
V Jablonci vypraví unikátní mobilní očkovací tým

Nejčtenější články

01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
03.12.: U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
01.12.: Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace