Velmi dobrý golman Kysela – základ úspěchu házenkářů

14.04.2013 09:29:44 | Autor: Petr Balatka | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Přesto, že ani jeden z těchto soupeřů toho druhého nemá čím překvapit, byl začátek utkání ve znamení jakéhosi oťukávání. To vyneslo do šesté minuty plichtu 2:2.

SOKOL Bělá p. B. - ELP Jablonec n. N. 18 : 25 (9:13)

Hned poté však začali Pragováci dokazovat, kdo že je na palubovce pánem. Zejména dík rychlým protiútokům odskočili během dalších tří minut na 2:5 a v sedmnácté minutě na 4:9. Prostřídání hostů a jejich dvě vyloučení daly příležitost domácím, kteří korigovali na 7:9. Do přestávky to však byl znovu uklidňující náskok Pragováků 9:13.

Bylo zřejmé, že hrají v daleko větší pohodě, než minulý týden doma proti Kolínu. Jistotu jim především dával svými zákroky golman Kysela. Příležitost v základní sestavě dostal J. Svoboda a odvděčil se trenerovi Dědečkovi také mimořádným výkonem, když téměř vymazal z palubovky nebezpečného Opustila a ještě stačil vstřelit čtyři branky.

Druhý poločas začal opět poněkud rozpačitě. Především proto, že rozhodčí dávali domácím velký časový prostor k dobývání jablonecké branky, bez potřebného efektu pro Bělou. To Pragováci zakončovali své protiútoky buď z první, nebo hned druhé vlny a během jedenácti minut zvýšili na 10:19, což byl největší rozdíl ve skore v průběhu celého utkání. Zbývajících dvacet minut si zahrála na straně hostí celá lavička.

Přesto domácím v podstatě nedali šanci na podstatnější korekci výsledku. Bylo jedno, kdo z Pragováků byl právě na hřišti. Dokráčeli v pohodě k jasnému a zaslouženému vítězství a částečně se tak rehabilitovali za zpackané utkání minulý týden proti Kolínu. Tentokrát je možné bez výhrad pochválit všechny za odpovědný, kolektivní výkon!! Úspěšně se do sestavy Áčka vrátil Šatava a na lepší střelecké dny se rozpomněl i Míša Heinl.

Trener Dědeček k utkání poznamenal, že bylo typické pro druhou polovinu jarní části soutěže, kdy jeden z týmů vyvíjí maximální snahu o zisk bodů, potřebných k záchraně a druhý hraje v pohodě. K tomu ještě dodává: "Je škoda, že jsme stejně nedokázali zahrát v Boleslavi a doma s Kolínem. Potvrdilo se, že dobrý golman je polovina úspěchu týmu a Kysela se tentokrát překonával. Jestli, že jsem před utkáním s Kolínem řekl, že si bez tohoto týmu nedovedu II. ligu představit, tak o Bělé to platí dvojnásob. Žel dnes se potvrdilo, že i s posilami z Děčína, ale bez svých donedávna lídrů Stacha či Švece a dalších, to bude mít při záchranářských pracech asi opravdu těžké. My jsme naproti tomu zahráli v pohodě, byť jsme se ani tentokrát nevyvarovali chyb jak v obraně, tak i v útočné fázi. Nárůst formy je ale patrný, což je před náročným závěrem sezony důležité. Již v sobotu nás čeká utkání roku s lídrem soutěže Prahou 4 a v něm chceme všichni samozřejmě uspět. Předtím si ještě ve středu zahrajeme přátelák s juniory Egypta. Bohužel ne v Jablonci, ale v Rumburku."

Sestava a branky ELP: Kysela, Hlinka - M. Heinl 8, Hána 5, J. Svoboda 4, Žák, S. Svoboda a Šatava po 2, Meloun a Janeček po 1, Dědeček, Patočka a Albani.
Sedmičky: BĚ 3(3) - JN 2(2), vyloučení 3 - 6.