Velké vítězství Gabriely Koukalové v Östersundu
04.12.2016 13:43:16 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
O víkendu dokázala Gábina Koukalová všem pochybovačům, že český biatlon neztratil nic na své světové třídě. Po nepříliš úspěšném vstupu do Světového poháru nejprve slavila třetím místem v sobotu návrat na stupně vítězů a v neděli ve stíhačce i na ten nejvyšší!
Nejhodnotnější je na tom, že to byl nádherný den českých biatlonistek. Eva Puskarčíková zaběhla nejlepší životní výsledek ve Světovém poháru a skončila osmá. Lucie Charvátová proběhla cílem dvanáctá, dosáhla na své druhé nejlepší umístění kariéry. A výrazně si polepšila i Veronika Vítková, ze 32. na 18. místo.
Gabriela Koukalová porazila ve stíhacím závodu v Östersundu celý svět ženského biatlonu a triumfovala o osm vteřin před Němkou Laurou Dahlmeierovou a jedenadvacet vteřin před Dorotheou Wiererovou z Itálie. Za celý závod udělala Koukalová na střelnici jedinou chybu, zatímco Dahlmeirová dvě. Vítězka sprintu, Francouzka Dorinová-Habertová, se s šesti trestnými koly propadla z první příčky na sedmou. Naopak bez chyby střílející se Italka Wiererová vystoupala z devatenácté pozice na startu až na třetí.
Gábina vyjela do stíhačky ze třetího místa po sprintu ztrátou 20 vteřin na Dorinovou, ale už po úvodní bezchybné položce vleže se ujala vedení - a až do cíle už ho nepustila! Střílela jak je u ní zvykem, než aby na střelnici riskovala, rány občas i odkládala, ale tato strategie se ukázala vítěznou. Slaví díky tomu třinácté pohárové vítězství kariéry. Uhájila červené číslo pro nejlepší ženu stíhacího závodu, které držela na konci minulé sezony. V celkové klasifikaci se posunula hned za Dahlmeierovou na druhou příčku.
Eva Puskarčíková vylepšila své dosavadní maximum, deváté místo z loňské Pokljuky. A Lucie Charvátová si pomohla na své 12. místo také nejrychlejší střelbou ze všech biatlonistek a nebýt chyby na poslední stojce bylo to i lepší. Teď už jen zbývá, aby to letní zapracování na střelbě potvrdili i muži, kteří by, snad kromě Šlesingera, měli přidat i na zlepšení běhu.
SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko)
Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Koukalová (ČR) 31:43,3 (1 trestné kolo), 2. Dahlmeierová (Něm.) -8,4 (2), 3. Wiererová (It.) -21,4 (0), 4. Häckiová (Švýc.) -36,3 (0), 5. Mäkäräinenová (Fin.) -52,7 (4), 6. Hauserová (Rak.) -1:01,0 (1), 7. Dorinová Habertová (Fr.) -1:15,5 (6), 8. Puskarčíková (ČR) -1:17,4 (2), 9. Džymová (Ukr.) -1:21,7 (2), 10. Skardinová (Běl.) -1:29,4 (1), ...12. Charvátová -1:50,3 (3), 18. Vítková (obě ČR) -2:27,3 (3).
Související články
Biatlonisté odstartovali novou sezonu, vítězstvím potěšila Davidová
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v lednu
Kultura v Železném Brodě v lednu
Krajští hygienici kontrolovali adventní trhy
Zpřístupněné jeskyně přivítaly loni 700 tisíc lidí
Řidička při vyhýbání chodci v Albrechticích přejela do protisměru
Nejčtenější články
09.01.: Zlaté oblouky září ve městě skla. Jablonec vítá svůj první McDonald´s
09.01.: Harrachov má volné byty v domě s pečovatelskou službou
09.01.: V Jablonci platí odpad každý podle objednané nádoby
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.