Smržovské kulturní akce v dubnu

30.03.2013 08:44:16 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovské kulturní akce v dubnu

Přinášíme vám přehled akcí kulturního střediska a dalších organizací a spolků ve Smržovce v dubnu s výhledem do května až začátku června 2013.

Pátek 5. 4.

Noc s Andersenem
Sraz dětí od 19.30 do 20 hodin v knihovně.

Pondělí 8. 4.

Čítárnička
Od 15.30 hodin v knihovně. Povídání o dinosaurech a době ledové. Čítárnička je pro děti školního věku, ale rádi přivítáme i šikovné předškoláčky.

Slavnostní vítání nových občánků
Od 16 hodin v obřadní síni Zámečku.

Úterý 9. 4.

Hovory nad otevřenou biblí
Od 17 hodin ve výstavní síni Zámečku.

Pondělí 15. 4.

Dílna s Květou - „Přijďte si vyrobit..."
Od 15 do 17 hodin v knihovně. Tentokrát si budeme hrát s korálky. Přijďte mezi nás a vyrobte si pro radost náramek či náušnice. Děti si mohou navléknout náramek na gumičku, dospělí si vyrobí jednoduché náušnice. Korálky zajistí pánové Petr Klamt a Martin Stříbrný.
Pro veřejnost bez omezení věku.

Sobota 20. 4.

Vítání jara úklidem
Veřejnou smržovskou akci asi není třeba po mnoha letech představovat. Každý asi ví, že se jedná o úklid veřejných prostranství za pomoci jednotlivých občanů, sdružení nájemníků, školy, spolků i sportovních oddílů. Letos je naplánován hlavní úklid na sobotu 20. dubna 2013. Můžete ale své okolí uklízet od odpadu shromážděného po zimě v zákoutích Smržovky již během týdne od 15. dubna. Pytle budou k vyzvednutí od 8. dubna na městském úřadu u Ing. Jarmily Kašparové na odboru rozvoje města v přízemí budovy, u Aleny Polákové v sekretariátu starosty a v městské knihovně. Informace na telefonním čísle úřadu 483 369 311. Při jejich odběru, prosím, nahlaste, kde budou pytle umístěny k odvozu.
V sobotu 20. dubna začínáme uklízet ráno v devět hodin. Hlavní stanoviště brigádníků, kteří určitě budou mít hrábě, motyčky a další nářadí s sebou, je v lesoparku u Parkhotelu, dále na Lidickém náměstí, ve Střední Smržovce u dětského hřiště, u Ráje,... Samozřejmě bude príma, když se sejdete i na jiných místech. Pokud budete potřebovat pytle a oznámit místo jejich svozu, budete potřebovat další informace, tak volejte 602 428 888 Inka Urbanová. Svoz pytlů provedou technické služby města v sobotu během dne. Těšíme se všichni vespolek na jaro a s ním na čistou a rozkvetlou Smržovku! Inka Urbanová

Sobota 27. 4.

Výlet na Černou studnici a k pramenu Nisy spojený s úklidem turistické stezky
Sraz v 9 hodin před budovou radnice.

Pondělí 29. 4.

Důchodový dýchánek
Od 14 hodin v Zámečku.

Pondělí 30. 4.

Čarodějnice u Parkhotelu
Začátek v 18 hodin. Zapálení vatry okolo 20 hodin. Do lampiónového průvodu zve čarodějnice malé i velké kulturní středisko; vycházíme v 19 hodin od smržovské radnice. Společná fotka a odměna je jistá. K tanci a poslechu od 21 do 02 hodin v sále Parkhotelu hraje Kontakt. Dobroty z grilu a udírny.

Sobota 4. 5.

Vlastivědný výlet - Ústecko a Děčínsko
Pořádá Partnerský spolek Smržovka. Trasu zájezdu nám připravil jako vždy Honza Lamač, takže výlet bude stát jistě opět zato. Neváhejte se přihlásit a vydat se s námi na výlet. Odjezd: sobota 4. května 2013 v 7.30 hodin od radnice (z jiných míst dle dohody předem). Trasa: Smržovka - prohlídka zámku Benešov nad Ploučnicí - výstup turistickou stezkou na rozhlednu Děčínský Sněžník - v Ústí nad Labem prohlídka hradu Střekov - Smržovka. Cena zájezdu včetně vstupného: dospělí 450 Kč, děti 350 Kč. Přihlášky a podrobnější informace: Dáša Hladíková - přízemí radnice, telefon 483 369 332, e-mail: dagmar.hladikova@smrzovka.cz

Květnové upoutávky:

Sobota 18. 5.
Prolínání - Sen o Jizerských horách 2013 aneb Smržovský jarmark a Den jizerskohorských jídel
Od 9 hodin u Parkhotelu.

Středa 22. 5.
Jarní koncert Smržováčku. Od 17 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela.

Pátek 24. 5.
Noc kostelů. Kostel sv. Archanděla Michaela.

Středa 29. 5.
Sugar (Někdo to rád horké). Zájezd na muzikálové představení do libereckého Divadla F. X. Šaldy.

Každý čtvrtek
Od 18 hodin bohoslužba v kostele sv. Michaela Archanděla

Připravuje se na červen:

Sobota 1. 6.
Dětský den. Lesopark a areál u Parkhotelu.

Středa 5. 6.
Koncert Iuventus, gaude!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve Sněžence si děti ozdobí kraslice a vytvoří velikonoční dekorace

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace