Vedoucí trojice na čele B třídy opět vítězně

06.11.2012 19:43:45 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Na čele fotbalové I. B třídy východní části Liberecka se na čele drží vedoucí v pořadí Držkov, Mšeno B a Železný Brod B, která i v tomto kole bojovala. Naopak pozici z čela začíná opouštět tým Lučan. Týmy z konce tabulky naopak nebodovaly s výjimkou Kokonína, který si připsal třetí výhru v letošní soutěži.

Kokonín - Víchová 2:1 (1:1)

Utkání dvou celků ze spodních pater tabulky bylo poznamenáno nutností obou soupeřů bodovat. Hra byla plná nepřesností a obě mužstva podala spíš bojovný než fotbalový výkon. V úvodu byly k vidění náznaky šancí na obou stranách, ale vždy končily nepřesnou koncovkou. První branka padla v 11. minutě, kdy Tomiška uvolnil Maixnera, který zakončil podél brankáře přesně k tyči - 1:0. Bohužel již ve 29. minutě hosté z ojedinělé šance skórovali, když trestný kop domácí gólman vyboxoval, ale na následnou umístěnou střelu nikým nekrytého Šablatury již byl krátký - 1:1. Do přestávky měl ještě šanci M.Šilhán, když mu za obranu prostrčil míč Maixner a následná střela z úhlu orazítkovala břevno hostující svatyně.

Po přestávce si domácí vytvořili mírnou převahu, ale díky nepřesnostem v kombinaci se k žádným velkým šancím nedostávali. Až v 60. minutě zatáhl po straně balon Maixner, předložil jej před branku, kde nabíhající Šilhán měl k zakončení daleko, ale Čermák nabíhající z druhé vlny nadvakrát překonal hostujícího brankáře - 2:1. V závěru se Kokonín ještě mohl bát o výsledek, když se díky defenzivní hře ujali iniciativy hosté, ale naštěstí jejich útočné pokusy většinou nedošly dál než k výborně hrajícímu stoperovi Chroustovskému. Naopak dvě velké šance měl v rozmezí 84. a 85. minuty Míra Šilhán, ale na mokrém terénu balon nezkrotil. Když hlavní arbitr odpískal konec, domácí si viditelně oddechli a tři body jsou z tohoto utkání zlaté.
Branky: 11. Maixner, 60. Čermák - 29. Šablatura. Rozhodčí: Ouředník - Jacík, Vydra. Diváků 20. Kokonín: Spanilý - Štichauer, Chroustovský, Mokráň, Šilhán J. - Mrklas, Berndt, Čermák, Tomiška - Maixner, Šilhán M. (Firman, Duštíra, Volf)

Jenišovice - Držkov 1 : 3 (0:3)

První půle jasně vyzněla pro lepší mužstvo z Držkova .Jenišovice hrály zakřiknutě a v obranné činnosti nechávaly hostům dost prostoru. Vyjádřením převahy byly i tři braky v síti domácích. Druhý poločas se domácí mužstvo zlepšilo a začlo hosty přehrávat. Střelecké šance domácích střelců bravurně zlikvidoval vynikající brankař Evžen Dvořák, který tak Držkovu zachránil všechny body a to ještě hosté neproměnili penaltu za hraní rukou ve vápně Laušmanem. Branky: 61. Bubák - 28. a 35. Vaníček, 42. P. Prousek. Rozhodčí: Háša. ŽK: 1:1. Diváků: 50. Jenišovice: Sucharda - Straka, Pekař, Šimek, Laušman - Hradecký, Bernard, Bubák, Holeček (46. Kočí) - Fiala, Skalický. Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, J. Dvořák, V. Machala, Hruška - J.Machula (84. Berka), Just, Habr, Vaníček - D. Řičica, P. Prousek (90. Mrkvička)

Rovensko - Mšeno B 0 : 5 (0:2)

Mšeno bylo o hodně lepší, góly padaly po pěkných akcích, přesto je konečné skóre pro domácí až příliš kruté. První gól vstřelil Škvor po standardce z velké dálky, kdy spíš centroval než přímo střílel, ale míč proklouzl až do branky. Domácí měli příležitosti, když Novotný obešel i
gólmana, ale poté přestřelil branku. Ještě do poločasu ale hosté přidali druhý gól. Ve druhém poločase ovlivnilo zápas vyloučení Lukáše Malého po druhé žluté kartě. To už bylo za stavu 0:4, takže pak se zápas už spíš v klidu dohrál. Branky: 20. Škvor, 36. a 56. Pokorný, 47. Petrtýl, 88. Koudelka. Rozhodčí: Bláha, ŽK: 4:2, ČK: 1:0 (56. L. Malý). Mšeno B: Zounek - Škvor, Petrtýl, Kohout, Pavlata - Hadidi, Hall (69. Koudelka st.), Novotný, Petr - Koudelka ml., Pokorný.

Lučany - Ruprechtice 0 : 4 (0:1)

Domácím chybělo několik zraněných hráčů, stále chybí distancovaný Bělohlávek a tak se museli od počátku věnovat spíš bránění, navíc se po deseti minutách zranil Killian. Hosté se ujali vedení před koncem první půle, ale mohli být i plodnější. Lučanští měli navíc i smůlu, když po brejku nastřelili tyč. Ve druhé části stříleli zase jen hosté a to z brejků ještě zahazovali řadu příležitostí. Po velmi dobrém úvodu se Lučany začínají propadat, je potřeba se již kvalitně připravit na jaro. Branky: 37. Průcha, 56. Kusebauch, 64. Dědič, 88. Javůrek. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 0:2. Diváků: 30. Lučany: Novák - Šindelář, Čermák, Vokuš, Patočka - Horký, Maňák, Killián (12. Škoda), Röschl - Brož, J. Dítě.

Velké Hamry B - Železný Brod B 2 : 3 (0:2)

Podrobnosti o zápase v samostatném článku zde

Zásada - Plavy 3 : 2 (2:1)

Na zásadském stadiónu se hrálo velice pohledné utkání z obou stran.
Hosté se ujali vedení po chybě domácí obrany Čermákem na 0:1, poté se Zásada více tlačila do útoku a srovnala po nádherné střele Topinky ze střední vzdálenosti na 1:1. Zásada nevyužila další šance, ale v závěru poločasu po chybě hostující obrany se ujala vedení 2:1 Fišerem. Tímto výsledkem skončil první poločas utkání. Do druhého poločasu vstoupili domácí opět útočně a velké šance nevyužili Srbek a Janka. Na druhé straně nevyužil vyloženou šanci Čermák. Z náhodného protiútoku vyrovnal hostující Sitarčík po nedorozumění domácí obrany a brankaře na 2:2.
Po vyrovnávací brance domácí opět zabrali a šli do vedení další krásnou
brankou Topinky. Do konce utkání bylo ještě několik šancí na obou stranách, ale domácí si již vítězství nenechali vzít.Zásada zaslouženě zvítězila. Branky: 25. a 63. Topinka, 42. Fišer - 13. Čermák, 58. Sitarčík. Rozhodčí: Rympler. ŽK: 1:1. Diváků: 102.
Zásada: Mil. Kopal - Blažek, Knappe, Kubát, Topinka - Daníček ( 28. Janka ,76. Gregor ), Srbek, Mich. Kopal, Šíma - Fišer, Bělina.
Plavy: Benda - Horák ( 75. Balatka ), Černý, Votoček, Kouřil ( 62. Šálek ) - Galbavý, Konopásek ( 46. M. Lejsek ), Šimerda, L. Lejsek - Sitarčík, Čermák.

Nová Ves n. P. - Rokytnice n. J. 3 : 3 (2:2)