Vedoucí celky Kokonín a Jenišovice bodovaly a zvýšily náskok

17.10.2011 18:53:09 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

V desátém kole okresního přeboru II. třídy oba vedoucí týmy nezaváhaly, výhrami získaly tři body a protože třetí Hodkovice si vezou z Pěnčína jen bod za remizu s tamní rezervou, tak se jejich rozdíl bodově zvětšil. Ve většině zápasů padá hodně gólů a kromě utkání favoritů jich padlo nejvíce v derby utkání Albrechtice - Smržovka - devět.

Kokonín A - Tanvald 7:0 (4:0)

Tentokrát hosté v pozměněné sestavě nebyli tak nebezpeční jako jindy a od začátku se jim nedařilo najít protizbraň na aktivní hru Kokonína, k čemuž přispěla i rychlá branka, kdy se již ve třetí minutě protáhl za obranu Míra Šilhán a zblízka prostřelil hostujícího gólmana - 1:0. Prakticky totéž zopakoval kokonínský ostrostřelec o devět minut později a zvýšil na 2:0. Do přestávky domácí ještě dva góly přidali a bylo rozhodnuto.Po přestávce domácí trochu polevili v koncentraci a hosté se začali prosazovat v útoku. V podstatě stoprocentní šanci zmařil skvělým zákrokem Vojta Spanilý, když skočil pod nohy hráči dorážejícímu již do prázdné branky. Toto varování probudilo opět domácí, ti začali hrát svou hru a přidali ještě tři branky. Šestý gól přidal M. Šilhán a završil svůj hattrik. Branky: 3., 12. a 76. M. Šilhán, 33. a 88. (PK) Mrklas, 39. a 62. Maixner. Rozhodčí: Kafka. ŽK: 1:1. Diváků: 50.
Kokonín: Spanilý - Chuchla, Chroustovský, Mokráň, J. Šilhán - Mrklas, Berndt, Čermák, Tomiška (75. Holler) - Maixner (65. Paldus), M. Šilhán.
Tanvald: Lejsek - Borski, Jodas, Pohořalý, Pácal - Hlušička, Gombala, Kristek, Sklenička (70. Pohl) - Prusík, Hnídek

Albrechtice - Smržovka 5:4 (4:2)

Na hřišti u Kamenice v Albrechticích se po dlouhých letech opět setkala dvě sousední mužstva Albrechtic a Smržovky. Za pěkného ale chladného počasí se přišlo na toto derby podívat 140 diváků,kteří doufáme byli s průběhem i výsledkem utkání spokojeni. Hosté přijeli v nejsilnější sestavě, kterou nyní mají s vážným úmyslem si z Albrechtic odvézt všechny body. Domácím chyběli klíčoví hráči Sedlák,Verner,Jelínek, takže nakonec měli pouze dva hráče na střídání. Hned od úvodního hvizdu hráli hosté s plným nasazením, což jim přineslo v páté minutě vedoucí branku po teči domácího Trdly.V 9.minutě se domácím podařilo vyrovnat krásnou střelou z vápna Kozelkou. Hosté se nevzdávali a v 17.min.z úhlu velkého vápna překvapil domácího brankáře Hrabánek a bylo to 1:2 pro hosty. Po této brance domácí jako když ožili a začal brankostroj. Nejdříve Sedlák po rohu hlavou vyrovnal a po minutě Kozelka nádhernou střelou do šibenice poslal domácí do vedení a ve 40.minutě si Hejduk vychutnal obranu hostí a nekompromisně zavěsil pod břevno.Takže se v poločase šlo do kabin za stavu 4:2 pro domácí. V druhé půli měla Smržovka větší herní aktivitu, ale i vyložené šance zahazovala. Tak přišla odpověď ze strany domácích kdy 67.min. Koldovský zvýšil na 5:2 a vypadalo to,že o výsledku je rozhodnuto, ale hosté po této brance se vzchopili a během 4.minut vstřelili dvě branky a hned bylo o drama postaráno. Ale to tu byl již hvizd rozhodčího a konec utkání, ve kterém hosté ač prohráli, sehráli v Albrechticích pěkné utkání, byli lepším mužstvem. Branky: 9. a 37.Kozelka,36. Sedlák, 40. Hejduk, 67. Koldovský, - 5. Trdla (vlastní), 17. Hrabánek, 86. Frydrych, 90.Kedroň. Rozhodčí Albl. ŽK: 2:1 Diváků 140.Sestavy: Vrzák - Lurský, Beránek, Rydval (81.Prokop), Berounský - Sedlák, Kozelka,Vávra, Trdla,-Hejduk, Koldovský. Smržovka: Špírek - Sucharda, Patočka, Z. Picka, Štěpař - Štěpánek, P. Picka, Hrabánek (81.Červenka), Frydrych, J. Picka - Kedroň, Novák.

Rychnov - Camel 3:5 (0:1)

Celý první poločas utkaní byl vyrovnaný, hrál se bojovný fotbal, ale ke konci se ujali domací vedení 1:0 po dorážce Bavloviče. Po změně stran byl obraz hry stejný pouze první čtvrthodinu. V 59 minutě byl vyloučen hostující Beran a to hosty nakoplo tak, že domacím nasázeli o deseti hráčích hráčich do konce utkání pět golú.Domací už se na nic nezmohli a podali tragický vykon. Bez bojovnosti a nasazení se hrát fotbal nedá na žádné úrovni. Branky: 39. a 68. Bavlovič, 89.(PK) Z. Lumnitzer - 76.a 85. Staněk, 59. Janků, 75. Poláček, 78. Véle. Rozhodčí: Kovařík. ŽK: 4:4. ČK: 0:1 (59. Beran). Diváků: 80. Rychnov: Chvojka (62. Z. Lumnitzer) - M. Pfeifer, David, levinský (70: Vaistauer), Mahdal - Plaček, Vrběcký, Kalina, Turčani - Z. Pfeifer (56: Janecký), Bavlovič. Camel: Votrubec - Krajčí, Mach, Duštíra, Staněk - Čarný, Houžvička (70. Poláček), Křelina (62. Pala) - Beran, Janků (70. Hanic).

Kořenov - Jenišovice 3:5 (1:1)

Bojovný zápas, který měl dva různé poločasy. Domácí se ujali vedení, ale těsně před koncem poločasu jim byl po druhé žluté vyloučen klíčový hráč Kohút, což pravděpodobně rozhodlo. Hosté ještě do obrátky vyrovnali a i když Kořenovští krátce po ní šli do dvoubrankového vedení, stav neudrželi. Domácím docházeli v náročném boji se zkušeným soupeřem síly a v závěru inkasovali čtyři branky, které rozhodli o zisku tří bodů pro Jenišovice. Branky: 26. Věneček, 50. Malec, 52. Kovačík - 45. a 93. Prkno, 69. Straka, 73. Imlauf, 79. Marek.Rozhodčí: Pánek. ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (42. Kohút po 2 ŽK). Diváků: 60. Kořenov: Fichtner - Posejpal (88. Šebek), Věneček, Žilla, Klinger - Ježek (82. Kobr), Malec, Doležal (46. Kožíšek) - Kohút, Kovačík, Fojtík. Jenišovice: Holubetz - Plechatý, Svoboda (60. Imlauf), Vaněček, Pekař - Bernard, Marek, Prkno, Šebek - Vích, Straka.

Josefův Důl - Janov 1:3 (1:1)

Vyrovnaný souboj, ve kterém domácí tradičně měli potíže s proměňováním šancí. Hosté otevřeli skóre zápasu, ale josefodolským fotbalistům se do přestávky ještě podařilo vyrovnat. Hosté se dostali do vedení po chybě domácího brankáře, ale z následného tlaku se jim vyrovnat nepodařilo. Naopak pojistu pro zisk tří bodů vystavil v samotném závěru janovský Nitsche. Branky: 42. Jurák - 13. Majer, 66. Kovalda, 88. Nitsche. Rozhodčí: Linhart. Bez karet. Diváků: 60. Josefův Důl. Košteyn - Řeháček, Mucha, Pracný, Mánek - Čvirk, Bělohradský, Jurák (80. Scholze), Efenberk (54. Mladonický) - Procházka, Voznica (80. Bobysud). Janov: Ducháček - Dejmek, Huk (46. Elgheriani), Zámečník, M. Martínek - Svoboda, Nitsche, Majer (46. R. Martínek), Suchánek - Sedlmajer, Kovalda.

Pěnčín B - Hodkovice 0:0

I když diváci se branky nedočkali, tak viděli pohledný rychlý fotbal, ve kterém nescházely ani brankové příležitosti, leč bez využití. První velkou šanci měla domácí rezerva, ale hned v osmé minutě nařízený pokutový kop Bugár neproměnil. Druhý poločas přinášel šance opět pro obě strany, ale blíže k úspěchu měli pět minut před koncem hosté, ale jejich útočník zaváhal a šanci promarnil. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 1:1. Diváků: 60. Pěnčín B: I. Matějček - Šikola (73. Matúška), Lang, Dočkal, Pleštil - Bugár (85. Hynek), Jiskra (70. Kubišta), Šupík - Vávra, Pavelka. Hodkovice: Kvapil - Vančura, Škeřík (46. Soukup), Košek, Bouška - Řepka, Charouz, Chlum, Matějka - Mariňák (68. Pešek), Hradecký.

Velké Hamry B - Držkov B 6:0 (1:0)

V prvním poločase se obraz hry dal ještě považovat za jaksi vyrovnaný. Hamry vsítily jednu branku, když se po elegantním vybídnutí Krejčího uvolnil Szirti a ten s přehledem zakončil. Domácí pak ještě dvakrát trefili břevno gólmana Mrkvičky. Hosté se do šancí v první půli však také dostali. Jejich neproměněné tři loženky se spolupodílely nad výsledným ortelem zápasu. Během patnácti minut druhé pětačtyřicetiminutovky nasázely Hamry 4 branky a o vítězi nebylo sebemenších pochyb. Branky: 12. a 51. Szirti, 47. D. Kavan, 53. Tesár, 60. Hnídek, 77. Prousek ml. Rozhodčí: Novák. ŽK: 0. Diváků: 100. Velké Hamry B:Veselý - Titlbach (46. Průcha), Tesár, R. Kavan, Lysak - Krejčí (46. D. Kavan), Kříž, Fedák, Lorenc - Szirti, Hnídek (75. Vl. Prousek ml.). Držkov B: Mrkvička - Polman, Berka, V. Machula, Šebek - Linhart, Sedlák, Hanšpach, Zemánek - Černý (15. P. Prousek), P. Machula