Ve fotbalové I. B třídě stále vládne spíš dlouhá zima

17.04.2013 09:19:12 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Letošní dlouhá zima stále ovlivňuje stav hracích ploch našeho regionu, což donutilo některé kluby odehrát své zápasy na pronajatých umělých plochách a opět musela být některá utkání odložena. Vedoucí Mšeno B, které také nehrálo zápasově i bodově dorovnal Držkov, i když s Rokytnicí měl fůru práce.

Jenišovice - Železný Brod B 1:2 (1:0)

Hosté přijeli k zápasu v dobré sestavě, i když ve stejný čas hrálo jejich áčko. Domácí měli šanci odčinit podzimní sedmigólový debakl, ale hosté byli lepším týmem, který však v poločase prohrával 1:0 od 25. minuty. Poté Železnobrodští poslali do hry Hartla, který sestavu posílil a jejich hru oživil. Ve druhém poločase se hostům podařilo stav utkání otočit. Nejprve vyrovnal právě střídající Hartl a vítězný gól vstřelil Makula.

Branky: 29. Vích - Hartl, Makula. Rozhodčí: Šimůnek, ŽK: 3:3. Diváků: 60. Jenišovice: Sucharda - Svoboda, Bubák, Vích, Pekař, Bernard (46. Kočí), Z. Kalousek, Prkno (75. Mrkáček), Hradecký, Fiala, Straka. Železný  Brod B: Kopal - Halama, Mařík (65. Hlubuček), Brožek, Burkoň - Pala, Kuhn (25. Hartl), Makula, Tunka (80. Bezstarosta) - Hadač, Šefr.

Velké Hamry B - Lučany nad Nisou 1:0 (0:0)

Z tabulkového pohledu měli být favority hosté, ovšem hamrovské béčko předvedlo kvalitní výkon, za který si tři body zasloužilo o něco více. V prvních pětačtyřiceti minutách asi stovka diváků branku neviděla. Nejblíže jí byl Szirti, který ve 35. minutě trefil tyč. Zápas rozhodl gólový nástup domácích ihned po příchodu na druhou půlku. Po třiceti vteřinách se balón po ose Zajíček - Průcha - Szirti - Strnad dostal lobem za záda brankáře Sobotíka. O dělbu bodů se mohl nakonec postarat v 75. minutě osamoceně na Veselého mířící Brož, jenomže jeho koncovka skončila na Veselého rukavicích.

Branka: 46. Strnad. Rozhodčí: Salač. ŽK: 3:2. Diváků: 100. Velké Hamry: Veselý - Zajíček, Kavan R., Horna - Vít, Průcha, Řezáč, Szirti, Krejčí - Strnad, Horváth (65. Malý). Lučany: Sobotík - Svozil, Čermák, Patočka, Vokuš - Brož, Kilián, Horký, Dítě J. - Dítě M., Hradecký.

Zásada - N. Ves (SM) 2 : 2 ( 1 :0 )

Zásadští měli na svém trávníku odehrát již třetí domácí utkání, ale letošní zima byla vždy proti. Tentokrát si vybrali azyl na umělém trávníku ve Mšeně. Utkání začalo řadou nepřesností vyplývajících z malé jarní rozehranosti obou družstev. Jako první se do vážnější šance dostala domácí Zásada a svoji šanci využila v 6. minutě, když autorem branky byl její kapitán Fišer. V dalším průběhu první půle se hra přelévala na obě strany bez vážnějších šancí, za zmínku snad stojí několik žlutých karet za fauly a mluvení na obou stranách. Druhá půle byla herně podobná první, bylo však k vidění více šancí. Příjemný moment pro domácí nastal v 68. minutě, když s přehledem zkušený hráč Čech přeloboval hostujícího brankáře ze střední vzdálenosti na 2:0. Do konce zápasu si Zásadští nepřipouštěli možnost zásadní změny stavu, a to hosté vycítili a náležitě potrestali. V rozmezí tří minut dvěma brankami stav vyrovnali. V samotném závěru mohli dokonce výsledek otočit, ale šanci nevyužili.

Branky: 6. Fišer, 68. Čech - 75. Huráň, 77. Fedor. Rozhodčí: Marek. ŽK: 5:4. Diváků: 30.
Zásada: Růžička - P. Blažek, Knappe, Krejčík, Čurda - Rožeň, Srbek, Mich. Kopal, Čech (83. Fajfr) - Fišer, Daníček (64. Štryncl).

Držkov - Rokytnice 3:2 (1:0)

Ve stejné situaci jsou i Držkovští a sehráli rovněž utkání na umělce v Mozartově ulici. Své utkání zvládli a v dramatickém souboji potvrdili své postavení na špici tabulky. Držkov začal důrazně a měl snad čtyři gólovky, které ale nedokázal proměnit. Ujala se až branka J. Dvořáka z 32. minuty, která také stanovila poločasové vedení domácích 1:0.

Po změně stran se pak děly věci. Namísto toho, aby Držkov svého soupeře tzv. dorazil, tak přišla hrubka stopera J. Dvořáka, který podběhl míč a dvojice rokytnických fotbalistů „vymíchala" brankáře E. Dvořáka a Brož poslal míč do prázdné brány - 1:1. O čtvrt hodiny později pak na druhé straně odpískal rozhodčí penaltu za ruku jednoho z bránících hráčů a J. Dvořák ji proměnil. Jenomže tím drama neskončilo. Rokytnice zahrávala jeden z mála rohových kopů a Škoda centroval na malé vápno, kde opět chyboval Dvořák, tentokrát brankář Evžen, který si míč srazil do vlastní branky. Hosté byli rázem v euforii z naděje na senzační výsledek a Držkov byl naopak trochu rozhozený. Jenže středopolař a zkušený harcovník Just se snažil se svými spoluhráči ještě zápas zvrátit. Držkov měl tlak, který vyústil v 83. minutě ve vlastní branku Rokytnice, když si jeden z obránců tísněný střídajícím Mätzeltem umístil centr do vlastní branky a rozhodl tak o výhře Držkova 3:2. Nutno říci, že fotbal příliš kvality nepobral, chyběla rozehranost.

Branky: 32. a 73. (PK) Dvořák J., 83. vlastní - 59. Brož, 75. Škoda. Rozhodčí: Vacek, ŽK: 1:2. Diváků: 50. Držkov: Dvořák E. - Stumer, Dvořák J., Čermák, V. Machula - Pe. Prousek (27. J. Machula), Just, Petrtýl, Linhart (88. Berka) - M. Řičica, Ševčík (69. Mätzelt

Víchová - Ruprechtice 0:8 (0:4)

Plavy - Mšeno B a Kokonín - Rovensko odloženo.